Juvelyrinių dirbinių salonų tinklas „Leitos auksas“, nuo 1999 metų  veikiantis Kaune, siūlo papuošalų su brangakmeniais kolekciją – tai gaminiai su labiausiai žinomais ir geriausiai vertinamais brangiaisiais akmenimis – briliantais, smaragdais, safyrais ir rubinais. Papuošalai pagaminti Izraelyje, jiems naudoti brangakmeniai atgabenti iš įvairiausių pasaulio šalių.

„Leitos aukso“ tinklas siūlo didelį žiedų, auskarų, pakabukų, grandinėlių, kitų papuošalų iš aukso ir sidabro pasirinkimą. Ruošiamasi pasiūlyti gaminių su sertifikuotais natūraliais perlais kolekciją.

„Asortimentas kiekviename salone visada pakankamai didelis – jis siekia 3-4 tūkstančių prekių, - sako Žygintas Bartusevičius, tinklo „Leitos auksas“ vadovas. – Bet šventiniam sezonui stengiamės atsigabenti viską, kas geriausia. Švenčių metu asortimentas pas mus šokteli iki 6 tūkstančių prekių.“

Kaune „Leitos aukso salonai veikia Senamiestyje, M. Daukšos gatvėje, taip pat „Maximos“ prekybos centruose Šilainiuose ir Pramonės bei Veiverių gatvėse. 

Pasak įmonės vadovo, „Leitos auksas“ akcentuoja patikimumą – visi čia parduodami gaminiai yra patikrinti Lietuvos prabavimo rūmų, brangakmeniai turi sertifikatus, liudijančius, kad jie nėra falsifikatai ar susintetinti brangakmeniai, o natūralūs brangieji akmenys.   

„Prieš perkant gaminius su brangiaisiais akmenimis tikrai verta apie tuos akmenis daugiau sužinoti, - sako  Žygintas Bartusevičius. -  Tai nėra kasdienio vartojimo prekės, jos turi savo istoriją, aurą, tam tikrą poveikį žmogaus kūnui. Galų gale, laikoma, kad skirtingi brangakmeniai nevienodai tinka žmonėms, gimusiems po skirtingais Zodiako ženklais. Tiesa, brangakmenių ekspertai pastaruoju metu nelinkę suabsoliutinti Zodiako ženklų reikšmės pasirenkant brangakmenius, bet kiekvienas gali pasirinkti tai, kas jam svarbu – vienam reikia tiesiog gražaus brangakmenio, kitam labai svarbus jo derėjimas su Zodiako ženklu.“
Bene geriausiai žinomas brangakmenis yra deimantas. Į Europą deimantai pateko kelis šimtmečius prieš Kristų. Londone, Britų muziejuje, saugoma to laikotarpio senovės graikų statula, kuriai sukurti naudoti nešlifuoti deimantai.
Šis įvairių atspalvių akmuo šlifuojamas – šlifuoti deimantai vadinami briliantais.
Babiloniečiai teigė, kad deimantas – gimusiųjų po Liūto arba Svarstyklių ženklais akmuo, senovės graikai priskyrė šį brangakmenį Vėžio, o bizantiečiai – Avino ženklui. Laikoma, kad deimantai stiprina visą urogenitalinę sistemą, gydo skrandį ir žarnyną, gerai veikia sergančius epilepsija.
Nuo senų laikų žinomi ir rubinai, balandžio kraujo spalvos korundo grupės brangakmeniai. Iš Birmos rubinai jau gilioje senovėje pasiekdavo Senovės Egiptą ir Graikiją. Rubinas buvo laikomas gyvenimo akmeniu, kuris stiprina širdį ir grąžina jėgas. Manyta, kad jis net gina nuo maro.
Babiloniečių manymu, rubinas yra Liūto, romėnų – Skorpiono, o bizantiečių – Vėžio ženklo akmuo.
Sakoma, kad rubinas gydo sielos letargą, stiprina širdį ir kraujotaką, mažina akių skausmus.
Safyras – tai mėlynas korundo grupės brangakmenis. Kažkada safyrais buvo vadinami visi mėlyni akmenys, bet XIX amžiaus pradžioje safyras, kaip ir rubinas, buvo nuodugniai ištirtas ir priskirtas korundo grupei.
Senovėje tikėta nepaprastomis safyro savybėmis, manyta, kad jį nešiojantiems akmuo suteikia jėgos, garbės ir nemirtingumą.
Bizantiečių vertinimu, safyras yra Vandenio, senovės graikų – Šaulio, pagal Viduramžių astrologiją – Ožiaragio ženklo akmuo.
Manoma, kad šis akmuo mažina kraujo spaudimą, padeda įveikti nemigą, kartais naudojamas gydyti auglius.
Smaragdas yra žalias berilo grupės brangakmenis, kuris nuo seno laikytas „brangakmenių karaliumi“. Smaragdų rasta Egipto faraonų kapavietėse, Pompėjoje, juos mini Biblija. Laikoma, kad smaragdas neša laimę Liūtams ir gimusiems rugpjūtį, tai vienas iš apaštalų akmenų.
Šis brangakmenis mažina tinimus, gydo tulžies ir kepenų ligas, rėmenį, skrandžio opas, širdies sutrikimus, nemigą, stiprina atmintį ir intelektą, naudojamas akių ligoms gydyti.
Topazas taip pavadintas pagal pirmąją radimvietę – Topazo salą Raudonojoje jūroje. Manoma, kad šis melsvas akmuo turi įvairių magiškų galių: vyrams sutiekia išmintingumo, kilniadvasiškumo, o moterims – grožio, saugo nuo nevaisingumo.

Topazas, pasak senovės graikų, yra gimusiųjų po Svarstyklių, o babiloniečių – po Skorpiono ženklais akmuo. Jis padeda kankint nemigai, neturint apetito, sergant podagra, gerai veikia sergančius kepenų ligomis.

Vienas „Leitos aukso“ darbo bruožas  turėtų būti labai svarbus tiems, kas labai nemėgsta sutikti  tokius pat papuošalus turinčius žmones. Kiekvieno modelio gaminių su brangakmeniais, kitų brangių juvelyrinių dirbinių įmonė atsigabena tik po tris.

„Mūsų juvelyrikos salonuose dirba labai patyrę žmonės, neretai turintys ne vienerių metų šio darbo patirtį, - pasakoja Žygintas Bartusevičius. – Jie yra pasiruošę patarti ir išrankiems daug apie papuošalus išmanantiems pirkėjams, ir visai nedaug apie juos žinantiems.“ 

 
 Nuoroda: http://www.jumsinfo.lt/lt/straipsniai/leitos_juvelyrikos_salonuose__puiki_papuosalu_kolekcija/
©2005-2024. JUMSINFO. Visos teisės saugomos.