Šių metų„Omnitel“ 1 000 kilometrų lenktynėse nestigo staigmenų. 100 metrų sprinto rungties  metu SGR ženklu pažymėtas LADA 2104 universalo kėbulu nepaliko jokių vilčių konkurentams. Kas verčia UAB „Senosios dirbtuvės“ įkūrėjus senu žiguliuku stebinti Lietuvą? Ne, tai ne noras pasirodyti. Lenktynės – tai ir ekstremalus poligonas įmonės meistrams.

„Mes savo lenktyniniame automobilyje viską padarome savo rankomis, o kai kurios komandos turi šešiaženkliais skaičiais matuojamus biudžetus, - sako Mantautas Šutinis, UAB „Senosios dirbtuvės“ vadovas ir bendrasavininkas, prekės ženklo SGR savininkas. – Lenktynės – tai poligonas mūsų bandymams, juk ekstremaliomis sąlygomis važiuojančiame automobilyje visos problemos išryškėja gerokai greičiau. Tarkim, mūsų meistrai pavarų dėžę keičia per 12 minučių. Tai tie patys meistrai, kurie aptarnauja klientus mūsų servise.“
Vienas iš SGR meistrų profesionaliai atliktų pakeitimų -„LADA 2104“ variklyje įmontuota turbina. Tai gerokai prasilenkia su buvusio tarybinio automobilio brėžiniuose vaizduota koncepcija. Tačiau tai nebuvo avantiūra -automobilis finišavo trečias greičiausioje prototipų X1 klasėje, tuo nutildydamas daugelį skeptikų.
„Automobilių pramonė dabar evoliucionuoja lyg būtų diktuojama nuolatinį vartojimą paskatinti norinčių bankų ir gamintojų, - sako SGR vadovas. – Vietoj tvirtų automobilių, gamintų prieš 10-30 metų, - plastikinės konstrukcijos, mikroschemos, tarnaujančios 3 metus, greit surūdijantys aliumininiai radiatoriai. Mūsų misija - pagalba vartotojams suvaldant šį besaikį vartojimą skatinantį procesą. Nesiūlome brangių spendimų ir darome viską, kad priverstume techniką tarnauti ilgiau.“
„Senosios dirbtuvės“ paslaugas teikia jau 28 metus, įmonė geriau žinoma SGR prekės ženklu. Įmonės specialistai remontuoja ne tik starterius ar generatorius, bet ir visus kitus automobilio elektros prietaisus – juk tokie varikliai automobilyje suka ventiliatorius, judina langų valytuvus, kilnoja langus bei atlieka kitas funkcijas.
„Ne tik remontuojame automobilio elektros sistemą, bet ir siekiame žiūrėti į ją kaip į visumą – juk su generatoriumi susijusi dar ir visa diržinė pavara, prasidedanti nuo alkūninio veleno, - sako įmonės vadovas. – Mūsų sritis yra viskas, kas juda ir sukasi variklio išorėje – šaliname čia atsirandančius pašalinius garsus ir triukšmus.“
Servise dirba išskirtinai inžinerinį išsilavinimą turintys meistrai. Vadovas mano, kad tai irgi įmonės misija – juk Lietuva praranda savo buvusį inžinierių potencialą, nes visos svarbiausios gamyklos buvo uždarytos, ir šiuo metu kovojama su pasekmėmis - darbo rinka perpildyta socialinį išsilavinimą turinčiais darbuotojais. O įmonės negali plėstis, nes trūksta technologinių mokslų specialistų. Automobilių remontas, jų reeksportas, pašnekovo nuomone, yra viena iš svarbiausių sričių, šiuo metu palaikančių inžinierių potencialą.

1. SGR meistrai per lenktynes pavarų dėžę keičia per 12 minučių.
2. Vietoj tvirtų automobilių - plastikinės konstrukcijos, greit surūdijantys aliumininiai radiatoriai. SGR savo misija laiko pagalbą vartotojams suvaldant besaikį vartojimą skatinantį procesą.

Mantautas Šutinis
UAB „Senosios dirbtuvės“ vadovas ir bendrasavininkas, prekės ženklo SGR savininkas.
8 687 81604, postsgr@takas.lt

 
 Nuoroda: http://www.jumsinfo.lt/lt/straipsniai/lenktynes__ne_prabanga_o_priemone_tobuleti/
©2005-2020. JUMSINFO. Visos teisės saugomos.