Visa verslo informacija Kauno miestui -
LT LT EN EN
Jums
PRADŽIA APIE MUS STRAIPSNIAI SPAUSTUVĖ KAUNE PARDAVIMŲ MOKYMAI INDUSTRY TOP LITHUANIA
PAIEŠKA
Įmonės pavadinimas:  
Paieškos žodis:
 
Detali paieška Detali paieška
 
Statyba straipsniai
Daugiau Daugiau   
AUTO GROŽIS POILSIS IR LAISVALAIKIS KITOS PASLAUGOS SVEIKATA STATYBA TECHNIKA INFO AGRO KAUNO NAUJIENOS DARBAS

Spausdinti Spausdinti

Lietuvių požiūris į aplinkos priežiūrą

   2020-03-25

Lietuviams vis labiau rūpi aplinkos priežiūros klausimai. „Didžioji dalis žmonių ne tik patys nebemėto šiukšlių, bet ir kitus sudrausmina, – džiaugiasi UAB „Aplinkos priežiūros centras“ įkūrėjas bei vadovas Ignas Likša ir priduria: – Kai teritorija tvarkinga, gyventojams savaime labiau norisi patiems ją prižiūrėti ir puoselėti“. I. Likša pastebi, kad lietuvių požiūris į aplinkos priežiūrą skiriasi priklausomai nuo išsilavinimo ir amžiaus, tačiau bendra tendencija tokia: šiandien lietuviai jau yra linkę reikalauti tvarkos savo aplinkoje. 

 

 

Daugiabučių aplinkoje gyventojai nori daugiau tvarkos

Kas tvarko daugiabučio aplinką: gyventojai ar įmonė, priklauso nuo daugiabučio administracijos arba savininkų bendrijos sprendimo. Tvarka ir estetika miesto kvartaluose labiausiai rūpi jaunoms mamoms ir pensijinio amžiaus žmonėms, nes būtent jie daugiausia laiko praleidžia daugiabučių kiemuose. Naujai statomuose gyvenamųjų kvartalų projektuose estetinė darna aplinkoje kuriama su lauko dizainerių pagalba. Kuo didesnis rajonas, tuo labiau išbaigtas jo aplinkos įrengimas. Tačiau senesniems daugiabučių rajonams aplinkos priežiūros specialistų pagalbos vis dar labai trūksta. Retai prižiūrimi augalai vieni kitus užgožia, trukdo augti. I. Likšos nuomone, senesnėse daugiabučių teritorijose dalį augalų reikėtų išnaikinti, nes neprižiūrėti jie praranda tarpusavio darną ir estetinį vaizdą. Taip pat, deja, vis dar yra vietų, kuriose gyventojai šiukšles meta per langą, nors naujuose rajonuose to tikrai nebematyti.

 

Privačių namų kiemuose vertinamas minimalizmas

Šiuolaikinės šeimos projektuodamos savo namų ūkį suvokia, kad aplinkos priežiūra užima labai daug laiko, todėl privačius kiemus mėgsta įsirengti taip, kad jais tektų rūpintis kuo mažiau. Dėl to pastebimai didėja laistymo sistemų, žolės pjovimo robotų bei aplinkos priežiūros specialistų poreikis. Apželdinimo srityje šiandien ypač vertinamas minimalizmas – žmonėms užtenka vejos ir kelių augalų. Tiesa, vyresnės kartos atstovai mėgsta daugiau augmenijos. Landšafto dizaino srityje šiandien madingas natūralumas: augalai sodinami chaotiškai, nesiekiant jų surikiuoti tvarkingomis eilėmis ar vienodai apkarpyti, būdinga didesnė augalų įvairovė, tačiau labai žiūrima, kad jie derėtų tarpusavyje. 

 

 

Graži veja – įvaizdžio dalis

Šiandien tiek privačių namų, tiek įmonių teritorijose, svarbiausiu aplinkos akcentu tampa veja. Tarptautinės įmonės ypač nepagaili dėmesio ir pinigų tam, kad turėtų aukšto lygio, nuolat žalią ir tankią, veją. Verslui reprezentatyvi aplinka – svarbi įvaizdžio dalis. Norint, kad žolė būtų stipri ir joje neaugtų samanos ją reikia ne tik tręšti, bet bent kartą per metus atlikti vejos aeravimą, arba kitaip, vėdinimą. Šios procedūros metu vejoje padaromos skylutės ar rėželiai leidžia šaknims gauti oro bei efektyviau įsisavinti organines ir neorganines medžiagas. I. Likša akcentuoja, jog nepjauta veja, ypač miestų teritorijose, tampa erkių, graužikų bei kitų kenkėjų veisimosi vieta. Tad ne veltui įstatymas įpareigoja gyventojus žolę pjauti netgi apleistuose sklypuose. 

 

 

Apleistų sklypų tvarkymas – populiari paslauga

Apleistų sklypų tvarkymą UAB „Aplinkos priežiūros centro“ vadovas įvardina kaip vieną populiariausių jo įmonėje užsakomų paslaugų greta nuolatinės aplinkos priežiūros bei žolės pjovimo. Klientui iš seniūnijos gavus įspėjimą dėl netvarkingo sklypo, aplinkos priežiūros įmonei galima perduoti ne tik tvarkymo darbus, bet ir visą komunikaciją su seniūnija. „Jei klientas nori užsakyti apleisto sklypo tvarkymo paslaugą, jam net nebūtina pačiam ten vykti. Užtenka paskambinti ir informuoti apie sklypo buvimo vietą, o mes nuvyksime apžiūrėti, suskaičiuoti sąmatą, sutarus atliksime darbus bei nusiųsime klientui nuotraukas“ – pasakoja I. Likša.


 

 

Vienas skambutis – tvarkingas gerbūvis

Rodos, dar visai neseniai namų gerbūvio įrengimu bei aplinkos priežiūra rūpindavosi skirtingi specialistai: kiemsargiai šluodavo kiemus, sodininkai formuodavo augaliją, o trinkelių specialistai klodavo takus. Namo savininkui tekdavo skirti daug laiko skirtingų darbininkų paieškai ir koordinavimui. Tačiau šiandien statybininkams pastačius namą ir išėjus, savininkas gali vienu skambučiu susitvarkyti visą gerbūvį – viena įmonė pasirūpina viskuo, pradedant nuo statybinių atliekų išvežimo iki aplinkos įrengimo (tvorų, voljerų, šiltnamių, apželdinimo, laistymo sistemų, kiemo apšvietimo, vejos, alpinariumų, takelių) bei palaikomosios priežiūros. Kadangi atliktiems darbams teikiama garantija, galima būti ramiam, kad suklotos trinkelės lygios išliks ir po penkių metų, o pasodinti augalai – išgyvens. I. Likša pabrėžia, kad jo vadovaujamos aplinkos priežiūros įmonės tikslas – kad klientui aplinkos tvarkymas netaptų galvos skausmu.

 

 

 

UAB „APLINKOS PRIEŽIŪROS CENTRAS“

Salantų g. 5, Kaunas

Tel. +370 612 46 871

El. p. info@aplinkosprieziura.eu

www.aplinkosprieziura.eu

 Į pradžią Į pradžią Į viršų Į viršų Atgal Atgal
Atnaujinta: 2021 01 25 
Kontaktai: tel. (37) 311 539, faks. (37) 311 539, Kaunas. El.paštas
©2005-2020. JUMSINFO. Visos teisės saugomos. Born in IdeaTurinio valdymo sistema OptimalSite