Visa verslo informacija Kauno miestui -
LT LT EN EN
Jums
PRADŽIA APIE MUS STRAIPSNIAI SPAUSTUVĖ KAUNE PARDAVIMŲ MOKYMAI INDUSTRY TOP LITHUANIA
PAIEŠKA
Įmonės pavadinimas:  
Paieškos žodis:
 
Detali paieška Detali paieška
 
Statyba straipsniai
Daugiau Daugiau   
AUTO GROŽIS POILSIS IR LAISVALAIKIS KITOS PASLAUGOS SVEIKATA STATYBA TECHNIKA INFO AGRO KAUNO NAUJIENOS DARBAS

Spausdinti Spausdinti

MABA FOREST: guminė EPDM membrana – perversmas hidroizoliacijoje

   2008-04-05

UAB „Maba Forest“ siūlo aukštos kokybės specializuotą švedišką produktą – guminę EPDM membraną. Tai patikima hidroizoliacinė medžiaga, savo savybių kompleksu smarkiai pranokstanti analogus.

UAB „Maba Forest“ atstovauja Švedijos gamintoją „Trelleborg Building Systems AB“, kuris plačiai žinomas pasaulyje savo unikaliais gumos produktais.

EPDM membrana yra nepamainomas produktas, jei jums reikia įsirengti priešgaisrinį rezervuarą prie įmonės ar dekoratyvinį tvenkinį prie namo – tokia hidroizoliacija patikimai apsaugo nuo vandens patekimo į gruntą. Membrana puikiausiai tiks, jei reikia izoliuoti terasą, balkoną, po kuriais yra gyvenamosios patalpos, ar stogą. Ją galima kloti po terasos plytelėmis ir taip apsaugoti žemiau esančias patalpas nuo vandens. Jeigu norite įsirengti ir Lietuvoje jau populiarėjantį žaliąjį stogą – savotišką sodelį pastato viršuje – jums irgi protinga rinktis guminę EPDM membraną. Šia danga puikiausiai galima izoliuoti plokščius stogus vietoj tradicinės bitumo dangomis pagrįstos technologijos. EPDM membrana  tinka ir įrengiant vadinamuosius balastinius plokščiuosius stogus – tokius, kurių paviršiaus danga yra akmenų skalda. EPDM membrana naudojama ir kaip pamatų hidroizoliacinis sluoksnis, taip pat ir požeminėms konstrukcijoms izoliuoti. Ji gali būti pritaikyta   įrengiant pačius įvairiausius objektus, kuriuose reikalinga hidroizoliacija.  

Įmonės, kurios įsirengia priešgaisrinius rezervuarus su EPDM membrana, dažnai kartu įsirenginėja ir dekoratyvinį tvenkinį. Taip vienu šūviu nušaunami du zuikiai – vienas vandens rezervuaras tarnauja ir kaip priešgaisrinis telkinys, ir kaip dekoratyvinis aplinkos elementas.

EPDM membranos instaliavimas reikalauja kur kas mažiau darbo sąnaudų, negu daugelio kitų analogų. Šis pranašumas ypač išryškėja lyginant su bituminių stogo dangų įrengimu.   

Vakarų šalyse EPDM membrana dėl savo puikių hidroizoliacinių savybių, cheminio atsparumo ir didelio atsparumo aplinkai klojama sąvartynų pagrinde, prieš pradedant juose pilti šiukšles. Nenuostabu, kad vis plačiau šią medžiagą naudoja ir Lietuvos ūkininkai. Atsižvelgdami į griežtus Europos Sąjungos aplinkosaugos reikalavimus, jie naudoja šią guminę membraną įrengiant skysto mėšlo rezervuarus – vadinamąsias “lagūnas”.  

EPDM membrana savo fizinių savybių visuma yra gerokai pranašesnė už panašiems tikslams naudojamus analogus. Skirtingai, nei poletileninės plėvelės, EPDM membrana yra atspari ultravioletinių spindulių poveikiui – taip yra, nes apie 30 procentų šios medžiagos sudaro anglis. Plastiko gaminiai, irgi naudojami panašiems tikslams, yra kieti, jie negali prisitaikyti prie grunto paviršiaus pokyčių – juk žemė neretai nusėda. EPDM membrana yra elastiška. Ji gali būti ištempiama iki 300 % daugiaašio tempimo ir vėl sugrįžti į pradinę padėtį – lengvai prisitaikys prie nelygių paviršių bei grunto sėdimo ir garantuos neplalaidumą vandeniui.   

Labai svarbu tai, kad EPDM membrana jau gamykloje yra pagaminama reikiamų išmatavimų. Ji gali būti tiekiama  iki 1500 kvadratinių metrų ploto gabalais, o išimtinais atvejais galima užsakyti ir didesnio ploto membranos gabalą. Dėl to darbų vietoje nereikia šios medžiagos klijuoti ar kitaip sujunginėti Tokių darbų kokybė gerokai aukštesnė nei lauko sąlygomis klijuojamų medžiagų, kur trukdo klimato faktoriai, dulkės ir kiti veiksniai..

EPDM membrana išlaiko savo fizines savybes – elastingumą, atsparumą vandeniui ir kitas savybes – nuo 40 laipsnių šalčio iki 120 laipsnių karščio temperatūrose.   

Koncernas “Trelleborg” suteikia savo gaminiams 10 metų garantiją, bet realiai EPDM membrana dažniausiai tarnauja  gerokai ilgiau. Švedijoje, kur ji jau seniai naudojama, dažnas atvejis, kad tokia danga nekeičiama iki 30 metų. Metams bėgant nekinta ne tik fizinės EPDM membranos savybės, bet ir cheminė sudėtis.  Joje nėra jokių tirpiklių ar priedų, kurie laikui bėgant galėtų būti išplauti ar išgaruotų. Todėl per visą eksploatavimo laiką iš tokios membranos pagamintas hidroizoliacinis sluoksnis išlieka nekenksmingas aplinkai – tvenkinyje galima auginti įvairiausius augalus ir gyvūnus, nebijant kokio nors kenksmingo poveikio. EPDM membrana nedaug sveria, užima nedidelį tūrį, todėl patogi gabenti į darbų vietą.   

Koncernas „Trelleborg“ veikia nuo 1967-ųjų, jis gamina ir parduoda pasaulio rinkoje daug įvairių gumos gaminių, iš kurių didelę dalį sudaro EPDM membrana. „Trelleborg“ yra neabejotinas lyderis tarp šios hidroizoliacinės medžiagos gamintojų. Kasmet koncernas pagamina daugiau kaip 4 milijonų kvadratinių metrų EPDM membranos. Didžiausia jos dalis tiekiama įvairių skysčių saugyklų, atliekų aikštelių, sąvartynų, rezervuarų statytojams ir naudojama hidroizoliacijai.

UAB „Maba Forest“ ne tik parduoda EPDM membraną, bet ir konsultuoja jos naudojimo klausimais bei juos atlieka.

UAB „Maba Forest“
Pramonės pr.11, Kaunas
Tel./faks. 8 37 260655
Mob. tel.: 8 600 23409,  8 600 23614
El paštas info@mabaforest.lt
www.mabaforest.lt

Į pradžią Į pradžią Į viršų Į viršų Atgal Atgal
Atnaujinta: 2020 07 13 
Kontaktai: tel. (37) 311 539, faks. (37) 311 539, Kaunas. El.paštas
©2005-2020. JUMSINFO. Visos teisės saugomos. Born in IdeaTurinio valdymo sistema OptimalSite