Visa verslo informacija Kauno miestui -
LT LT EN EN
Jums
PRADŽIA APIE MUS STRAIPSNIAI SPAUSTUVĖ KAUNE PARDAVIMŲ MOKYMAI INDUSTRY TOP LITHUANIA
PAIEŠKA
Įmonės pavadinimas:  
Paieškos žodis:
 
Detali paieška Detali paieška
 
Sveikata straipsniai
Daugiau Daugiau   
AUTO GROŽIS POILSIS IR LAISVALAIKIS KITOS PASLAUGOS SVEIKATA STATYBA TECHNIKA INFO AGRO KAUNO NAUJIENOS DARBAS

Spausdinti Spausdinti

Maisto papildų rinkoje – europinio kėnio ekstrakto naujovė

   2019-12-17

Maisto papildų pasaulinės rinkos naujienos jau pasiekė ir Lietuvą. Viena jų – europinio kėnio, simbolizuojančio gyvenimą, atgimimą, ištvermę, ekstraktas ir iš jo gaminami naujoviški natūralūs maisto papildai, pelnę pripažinimą ir dėl išskirtinės sudėties, ir dėl poveikio sveikatai.

 

Europinis kėnis iki šių dienų kai kuriose kultūrose laikomas gyvybės simboliu. Mūsų protėviams jau seniai buvo žinomos ir gydomosios europinių kėnių šakų savybės. Iš šio medžio šakų kalnuotų Europos vietovių gyventojai ruošė arbatas nuo peršalimo ir reumato.

 

Europinis kėnis bei visos naudingosios jo savybės tapo naujiena. Maisto papildų pasaulio rinkoje pirmasis sukurtas europinių kėnių veikliųjų medžiagų ekstraktas – „Belinal“ pavadinimu. Šis europinio kėnio šakų ekstraktas buvo patvirtintas Europos Sąjungoje (ES), informaciją apie jį Europos maisto saugos tarnyba paskelbė 2017 metų liepą publikuotame Naujojo maisto kataloge (angl. Novel Food Catalog). 

 

„Belinal“ ekstraktas turi patvirtintą ir bendrai pripažintą saugumo vartoti statusą, kvalifikuoti ekspertai, remdamiesi viešai prieinama moksline literatūra, šį produktą taip pat pripažino saugiu vartojimui.

 

„Belinal“ ekstraktas išskirtinis tuo, jog gaminamas tik iš nepaliestuose Europos kalnų miškuose augančių europinių kėnių šakų. Jos surenkamos rankomis, kad būtų užtikrinama aukščiausia surenkamų europinio kėnio audinių kokybė bei tiksliai žinoma jų kilmė.

 

Nustatytos priešvėžinės savybės

„Belinal“ europinių kėnių ekstrakto sudėtis, kaip pripažįsta ją tyrę specialistai, yra tokia, kurią organizmas labai lengvai įsisavina, jo komponentai prasiskverbia pro ląstelių membraną ir veikia ten, kur to poveikio reikia.

 

Nustatyta, kad standartinei „Belinal“ sandarai būdingi specifiniai lignanai – fenolio junginiai, kurie pasižymi antioksidacinėmis ir priešvėžinėmis savybėmis.

 

Taip pat nustatyta, kad 70 proc. „Belinal“ sudėties sudaro polifenoliai. Šie junginiai, kurie augalo gyvenime dalyvauja jam dauginantis ir augant, yra naudingi ir sveikiems žmonėms, ir tiems, kurie turi įvairių negalavimų. Pakankamai seniai įrodyta polifenolių nauda onkologinių ligų prevencijai – juos vartojant mažėja rizika susirgti vėžiu. Taip pat jų vartoti rekomenduojama širdies ir kraujagyslių ligų profilaktikai. Polifenoliai gali padėti sulėtinti senėjimo procesus. Jie taip pat yra didžiausias antioksidantų šaltinis, nes stabdo žalingą laisvųjų radikalų poveikį.

 

Taigi, polifenoliai veikia uždegimą, koreguoja imunitetą, apsaugo ląsteles nuo oksidacijos sukeltų mutacijų, stabdo vėžinių ląstelių mitybą, nes slopina kraujotakos susidarymą navikuose, taip pat slopina fermentų, skatinančių vėžio atsiradimą, ir skatina fermentų, detoksifikuojančių kancerogenus, veiklą, stabdo vėžinių ląstelių dalijimąsi ir skatina jų žūtį.

 

Kuria žinomi mokslininkai

Įvertinę „Belinal“ sudėtį ir jos įtaką žmogaus sveikatai, mokslininkai įrodė, kad šis ekstraktas turi antioksidacinį, antidiabetinį, nuo senėjimo apsaugantį ir priešuždegiminį poveikį, gali būti naudojamas širdies ir kraujagyslių ligų prevencijai, regeneracijai.

 

„Belinal“ ekstraktas naudojamas gaminti naujoviškus natūralius „Belinal“ maisto papildus. Juose ekstraktas yra sumaišytas su kruopščiai atrinktais natūraliais vitaminais ir mineralais.

 

Mokslininkai taip ištobulino „Belinal“ preparatus, kad pasiekiama optimali jų absorbcija ir maksimalus veiksmingumas. „Belinal“  maisto papildai yra sukurti pagal aukščiausius standartus, jie patenkina modernaus žmogaus kasdienius poreikius.

 

Belinal“ maisto papildų efektyvumas yra paremtas patentuotais moksliniais tyrimais, klinikinėmis studijomis ir publikuotais straipsniais. Maisto papildus kuria ir gamina daugybė žinomų tarptautinių ekspertų ir mokslininkų.

 

Pripažįstami kaip inovacija

Bene populiariausi „Belinal“ maisto papildai, kurių efektyvumu įsitikino ir vartotojai, yra „Belinal gluco“ ir „Belinal cholesterol“.  

 

Maisto papildas „Belinal gluco“ padeda palaikyti normalų gliukozės kiekį kraujyje bei sumažina maisto glikemijos indeksą. Kitaip tariant, jis turi antidiabetinį poveikį. 

 

Žinoma, kad per didelis angliavandenių su aukštu glikemijos indeksu vartojimas gali turėti įtakos svorio priaugimui, glikemijos sutrikimams ir II tipo diabeto atsiradimui. 

 

Nustatyta, kad „Belinal gluco“ slopina fermentus alfa-amilazę ir alfa-gliukozidazę, kurie skaido angliavandenius, todėl ne visi angliavandeniai yra iš karto paverčiami gliukoze. O tai ir padeda palaikyti sveiką gliukozės kiekį kraujyje ir kontroliuoti angliavandenių suvartojimą. „Belinal gluco“  taip pat sumažina daug krakmolo turinčio maisto sukeltą hiperglikemiją.

 

Maisto papildas „Belinal cholesterol“ padeda palaikyti normalų cholesterolio kiekį kraujyje bei  padeda apsaugoti kraujagysles nuo aterosklerozės.

 

Palaikyti normalų cholesterolio kiekį kraujyje ir pasirūpinti kraujagyslių apsauga nuo aterosklerozės ypač svarbu, nes širdies ir kraujagyslių ligos vis dar yra pagrindinė mirčių priežastis pasaulyje. Būtent aterosklerozė yra pagrindinis rimtų širdies ir kraujagyslių ligų pirmtakas. Ją sukelia padidėjęs bendrasis cholesterolis ir mažo tankio lipoproteinų cholesterolis. Ši būklė yra dešimtmečius jokių simptomų nerodanti lėtinė liga. Ją paspartina rizikos faktoriai, pavyzdžiui, hipertenzija, uždegimas ir oksidacinis stresas.

 

Įvairių mokslinių tyrimų metu nustatyta, jog „Belinal cholesterol“ sudėtyje esantis europinio kėnio ekstraktas gali padėti sumažinti širdies ir kraujagyslių ligų riziką. 

Dėl išskirtinės sudėties ir poveikio „Belinal“ ekstraktas ir iš jo gaminami maisto papildai yra pripažįstami kaip sveikatą gerinančios ir stiprinančios srities inovacija. 

 

 

 

MB „SVEIKATOS SPRENDIMAI“

Išskirtinis „Belinal“ platintojas Lietuvoje

Stirnų g. 16-2, Noreikiškės, Kauno r.

Tel. +370 685 74 771

El. p. info@sveikatossprendimai.lt

www.sveikatossprendimai.lt

 

 

 

 

Komentaras

 

Nijolė Savickienė

LSMU Farmakognozijos katedros profesorė, biomedicinos 

mokslų daktarė:

 

-    Europinių kėnių ekstrakte dominuoja polifenoliai (lignanai, fenolio rūgštys, flavonoidai), ypač daug lignanų.  Tai – biologiškai aktyvūs, termostabilūs komponentai, kurie siejami su lėtinių ligų: diabeto, vėžio, kardiovaskulinių ligų prevencija. Tyrimų rezultatais įrodyta, kad lignanai apsaugo kraujagyslių endotelį nuo uždegimo. Pažeidus endotelį, sutrinka jo veikla, atsiranda disfunkcija, pasireiškia kraujagyslių spazmai (vazokonstrikcija), tuo pačiu didėja kraujo spaudimas, formuojasi krešuliai, aterosklerotinės plokštelės, vystosi aterosklerozė. Polifenoliniai junginiai slopina uždegimo mediatorius, aktyvina kraujotaką, mikrocirkuliaciją, užtikrina širdies – kraujagyslių ir kitų organų mitybą bei jų stabilią veiklą.

 Į pradžią Į pradžią Į viršų Į viršų Atgal Atgal
Atnaujinta: 2021 01 15 
Kontaktai: tel. (37) 311 539, faks. (37) 311 539, Kaunas. El.paštas
©2005-2020. JUMSINFO. Visos teisės saugomos. Born in IdeaTurinio valdymo sistema OptimalSite