Visa verslo informacija Kauno miestui -
LT LT EN EN
Jums
PRADŽIA APIE MUS STRAIPSNIAI SPAUSTUVĖ KAUNE PARDAVIMŲ MOKYMAI INDUSTRY TOP LITHUANIA
PAIEŠKA
Įmonės pavadinimas:  
Paieškos žodis:
 
Detali paieška Detali paieška
 
Statyba straipsniai
Daugiau Daugiau   
AUTO GROŽIS POILSIS IR LAISVALAIKIS KITOS PASLAUGOS SVEIKATA STATYBA TECHNIKA INFO AGRO KAUNO NAUJIENOS DARBAS

Spausdinti Spausdinti

Mediniai fasadai – ką žinoti apie jų dažymą ir priežiūrą?

   2019-03-25

Gyventi mediniame name – didelis privalumas – natūralumo pojūtis, gaivus oras, sveikas mikroklimatas ir medienos kvapas. Tačiau medis – gyvas organizmas, todėl reikalauja ypatingos priežiūros. Kas kenkia medinių namų fasadams, kaip dažyti ir prižiūrėti fasadus, kad jie ilgiau išlaikytų patrauklią išvaizdą? Apie tai pasakoja UAB „Litnobiles“ komercijos direktorius Vytautas Rūkas.

 

 

 

 

 

Mediniai fasadai – kas kiek laiko būtina juos perdažyti?

Medinius fasadus neigiamai veikia daugybė išorinių aplinkybių – saulė, drėgmė, augalų žiedadulkės ir kt. Namų savininkams kyla klausimas – kas kiek laiko turi būti perdažomi fasadai? Intervalas tarp dažymų gali stipriai skirtis – priklausomai nuo to, kaip ir kokiais dažais dažoma, jis gali trukti nuo 3 iki ... 15 ar net daugiau metų. Kai kuriems dažams gamintojai suteikia garantiją – su sąlyga, kad dažymas buvo atliktas profesionaliai. Turbūt ilgiausia – net 15 metų garantija – suteikiama švediškiems dažams Colorex Storm ir Colorex Titan.

 

Kokias klaidas dažniausiai daro žmonės, dažydami fasadą?

Pirmoji klaida – netinkamai paruoštas fasadas. Prieš dažant, būtina fasadą nuvalyti ar nuplauti aukšto slėgio vandens srove, rekomenduojama papildomai naudoti antibakterines priemones. Vytauto Rūko teigimu, mediena pelėsiu gali būti užkrėsta jau lentpjūvėje – nors pelėsis fiziškai dar nematomas, medis jau yra „pasigavęs“ grybelį. Mediena turi būti sausa, kitu atveju, karštomis vasaros dienomis, drėgmė medienoje kaista, plečiasi ir „plėšia“ dažus.

 

Kita dažna klaida – nenaudojamas gruntas. Grunto skvarba yra žymiai didesnė nei dažų, jis giliau prasiskverbia į medį, pasitarnauja kaip tarpinis sluoksnis ir užtikrina geresnį sukibimą. Kai kurie gruntai pasižymi antibakterinėmis savybėmis, o Colorex Utegrund gruntai yra tonuojami pagal pasirinktą dažų spalvą – taip sumažėja galutinio sluoksnio dažų išeiga ir gerinamas dengiamumas.

 

Žmonės dažnai neįvertina kokybiškų įrankių svarbos. Nekokybiški teptukai ir voleliai netolygiai paskirsto dažus, dažuose įstringa ištrupėję plaušeliai – kol paviršius šviežiai nudažytas, jų nesimato, tačiau jam išdžiūvus, plaušeliai tampa matomi, o žmonės imasi juos krapštyti lauk, pažeisdami visą dažų sluoksnį.

 

Lotoso efektas ir kiti dalykai, susiję su fasadų priežiūra

Pirmas dalykas, ką reikia žinoti – fasadus būtina valyti. Vytauto Rūko teigimu, Lietuvoje nėra fasadų valymo kultūros – žmonėms atrodo, kad nulijęs lietus nuplauna nešvarumus ir to pakanka. Tačiau fasadams kenkia purvas, dulkės ir ypač žiedadulkės, kurios prasiskverbia į poras ir didina puvinio atsiradimo tikimybę. Kad fasadai ilgiau išlaikytų patrauklią išvaizdą, rekomenduojama kartą per sezoną, naudojant minkštą šluostę, nuplauti juos vandeniu.

 

Nenorite valyti fasadų? Rinkitės Colorex Titan. Šių dažų išskirtinumas – savaiminis apsivalymas. Įprastiniais dažais dažytas paviršius yra su mikroskopinėmis poromis, o Colorex Titan – priešingai, su mikroskopiniais gumbeliais. Dėl tokios struktūros, paviršius lietaus metu apsivalo savaime. Tai – vadinamas Lotoso, arba Lelijos efektas, susijęs su specifine šių augalų žiedų struktūra – dėl smulkių, žmogaus akiai nematomų kauburėlių, lietus išplauna visus nešvarumus, o žiedai vėl išlieka idealiai švarūs. Colorex Titan atkartoja būtent tokią paviršiaus struktūrą.

 

 

 

Kaip pasirinkti tinkamus dažus namo fasadui?

Fasadams kenkia ir tiesioginiai saulės spinduliai, ir drėgmė bei pavėsis. Rinkdamiesi dažus, įvertinkite jų atsparumą šiems aplinkos faktoriams.

 

Rekomenduojama rinktis blizgius, ne matinius, dažus. Tokie dažai labiau atspindi saulės šviesą, fasadas mažiau įkaista, lėčiau blunka ir trūkinėja. Dėl glotnaus paviršiaus, sunkiau užsilaiko žiedadulkės ir augalų poros, kurios linkę pūti ir sukelia medienos grybelį. Įsitikinkite, kad dažai turi antigrybelinius priedus.

 

Pasidomėkite dažams suteikiama garantija. Colorex Storm ir Colorex Titan gamintojai suteikia net 15 metų garantinį laikotarpį –šiuo metu, tai yra vienas ilgiausių fasado dažams taikomų garantinių laikotarpių Lietuvoje. Galėsite rinktis daugiau nei iš 2000 atspalvių; dažai yra skiedžiami vandeniu, todėl dažant neteks kvėpuoti kenksmingomis skiediklių medžiagomis.

 

Norintiems išskirtinės kokybės, rekomenduojama rinktis Colorex Titan. Tai – vos prieš metus rinkoje pasirodę analogų neturintys dažai. Įprastiniai dažai gaminami poliuretano, alkido arba akrilo pagrindu ir, atitinkamai, pasižymi viena iš šių savybių – elastingumu, spalvos stabilumu, kietumu ar atsparumu UV spinduliams. Colorex Titan –vieninteliai dažai, kurių sudėtyje yra visų trijų dervų derinys ir kurie turi visus minėtus privalumus.

 

 

 

UAB „Litnobiles“ nuo 1998 m. prekiauja interjerui ir eksterjerui skirtais dažais, hidroizoliacinėmis medžiagomis, milteliniais dažais, antikorozinėmis dangomis bei dažymo įranga. Įmonė bendradarbiauja su paviršiaus apdailos medžiagas gaminančiu koncernu „Hagmans Nordic“ (Švedija), dažymo įrankių gamintoju „QPT“ (Švedija), žinomu dažų gamintoju „Relius“ (Vokietija), ir kt. Bendrovė turi 4 parduotuves Lietuvoje – dvi Vilniuje, vieną Klaipėdoje ir vieną Kaune. Parduotuvių adresus rasite svetainėje www.novelcolors.lt.

 

UAB „Litnobiles“

Vytautas Rūkas, komercijos direktorius

A.Kojelavičiaus g. 17, LT 11101 Vilnius

Tel. +370 615 61564

El. p. info@litnobiles.lt

www.novelcolors.lt

 

 Į pradžią Į pradžią Į viršų Į viršų Atgal Atgal
Atnaujinta: 2021 01 22 
Kontaktai: tel. (37) 311 539, faks. (37) 311 539, Kaunas. El.paštas
©2005-2020. JUMSINFO. Visos teisės saugomos. Born in IdeaTurinio valdymo sistema OptimalSite