Visa verslo informacija Kauno miestui -
LT LT EN EN
Jums
PRADŽIA APIE MUS STRAIPSNIAI SPAUSTUVĖ KAUNE PARDAVIMŲ MOKYMAI INDUSTRY TOP LITHUANIA
PAIEŠKA
Įmonės pavadinimas:  
Paieškos žodis:
 
Detali paieška Detali paieška
 
Statyba straipsniai
Daugiau Daugiau   
AUTO GROŽIS POILSIS IR LAISVALAIKIS KITOS PASLAUGOS SVEIKATA STATYBA TECHNIKA INFO AGRO KAUNO NAUJIENOS DARBAS

Spausdinti Spausdinti

Melioracija, kanalizacija, vandentiekis – nematomi, tačiau itin svarbūs

   2022-08-01

Inžinerinių tinklų įrengimo darbai, kaip kanalizacija, vandentiekis, drenažas kartais nuvertinami, manant komunikacijos liks po žeme ir bus nematomos, ar tiesiog nesuprantant darbų kompleksiškumo. Tačiau netinkamai atlikus melioracijos darbus, sklype kaupiasi vanduo. Neįrengus pastato drenažo, drėgmė gadina pamatus, o netinkamai įrengus nuotekų sistemas, galima užteršti aplinką. Kaip nedaryti klaidų, tvarkant sklypą, ir priimti efektyviausius sprendimus? Apie tai pasakoja UAB Henkesta vadovas Kęstutis Steponavičius.

 

Kaip pasirinkti patikimą paslaugų tiekėją?

Renkantis paslaugų tiekėjus, įsitikinkite, ar jie turi kvalifikaciją įrodančias licencijas ir atestatus. Pašaliniams atrodo, kad melioracija, vandentiekis, kanalizacija yra tapatūs dalykai, ir jei kažkas užsiima kanalizacijos ir vandentiekio darbais, tai sutvarkys ir melioraciją. Atestatus vykdyti kanalizacijos ir vandentiekio įrengimo darbus išduoda Statybos produkcijos sertifikavimo centras, o atestatus vykdyti melioracijos darbus – Žemės ūkio ministerija. Šie atestatai skirtingi — turėdamas vieną, negali vykdyti kitų darbų, ir atvirkščiai.

Nelicencijuoti specialistai siūlo mažesnę kainą, bet pasekmės būna skaudžios – nekokybiškai atlikus darbus, kaupiasi drėgmė, vyksta pamatų erozija, atsiranda pelėsis, sklypas skęsta vandenyje. Jei nekokybiškai įrengiamos nuotekų sistemos, neišlaikomi nuolydžiai ir numatytas vamzdžių diametras, vamzdynai kemšasi, nuotekos gali išsiveržti į paviršių. Blogiausia, kad geri specialistai nenori tvarkyti kitų palikto chaoso. Jei darbai atlikti kokybiškai, įmonė be licencijos negali sutvarkyti dokumentacijos ir priduoti objekto valdžios instancijoms.

 

 

Kada nereikia vadovautis principu „Pasidaryk pats“?

Youtube platformoje yra mokomųjų filmų, kur paprastai paaiškinama, kaip įrengti pamatus, melioruoti sklypą ir kt. Tačiau mėgėjai dažnai pasiklysta brėžiniuose, jei viršijamas leistinas nuokrypis, tenka keisti arba iš naujo tvirtinti projektą; jei tenka nuomotis įrengimus ar ekskavatorius, išauga darbų kaina, o išleidžiama ne mažiau, nei būtumėt sumokėję specialistams.

Prieš pradedant darbus, jie turi būti suderinti su savivaldybe – gauti leidimai vykdyti žemės kasimą, sumokėti mokesčiai už kelio dangos ardymą, darbai suderinti su elektros ir dujų tiekėjais. Jei neturite kvalifikacijų, niekas su jumis nederins tokių darbų, o dirbdami be leidimo, galite būti patraukti administracinėn atsakomybėn.

 

Liktiniai pamatų klojiniai – kokią naudą gaunate?

Tradicinis pamatų klojimo metodas, kai iš medžio arba metalo plokščių įrengiami klojiniai yra užpildomi betonu ir vėliau nuardomi, šiandien užleidžia kelią kitam būdui – liktiniams klojiniams.

Liktiniai klojiniai formuojami iš ekstrudinio polistireno plokščių, o atliekant vieną operaciją, gaunama dviguba nauda –įrengiamas rostverkas, o klojiniai lieka vietoje kaip apšiltinanti medžiaga. Kiti privalumai – nereikia pirkti medienos ar nuomotis laikinų metalo klojinių; ekstrudinio polistireno plokštės yra lengvesnės, jas lengviau pernešti ir pakloti.

Liktiniams klojiniams kartais naudojamos paprastojo polistireno plokštės, tačiau ekstrudinis polistirenas turi privalumų – dėl uždarų porų jis neįgeria drėgmės, laikui bėgant, nesuaižėja, jo šiluminė varža didesnė, todėl užtenka plonesnės plokštės, dėl ko jis efektyviai padeda pasiekti A+ ir A++ klasės pastatams keliamus reikalavimus.

 

 

Melioracijos darbai – kada metas susirūpinti?

Jei pastebite, kad po lietaus ar nutirpus sniegui, sklype užsilaiko vanduo, vadinasi, metas rekonstruoti nefunkcionuojančią melioracijos sistemą. Šie darbai atliekami pavasarį arba rudenį, su specialistais būtina iš anksto suderinti datas, o prieš jiems atvykstant, iš savivaldybės gauti sklypo melioracijos planus.

Melioratorių paslaugų prireikia, kai dalijami, apjungiami ar performuojami sklypai. Melioracinis rinktuvas turi būti sklypo pakraštyje, o keičiant ribas, jis gali atsidurti sklypo centre, – tada, atliekant statybos darbus, yra rizika jį pažeisti. Performuojant sklypus susipažinkite su melioracijos planu ir, jei reikia, užsisakykite melioracijos sistemų iškėlimo projektą.

 

Nėra miesto nuotekų tinklų? Sprendimas – vietiniai valymo įrenginiai

Vykstant sparčiai gyvenamųjų rajonų plėtrai, ne visada vienodai sparčiai vystoma infrastruktūrą. Žmonės ieško pigesnių sklypų, o įsigiję, susiduria su problema – nėra  miesto nuotekų sistemos.

Tokiems atvejams skirti biologiniai buitinių nuotekų valymo įrenginiai. Įrenginiai montuojami po žeme, jie efektyviai pašalina nuotekose esančius teršalus, įskaitant fosforą ir azotą. Po valymo nuotekas galima išleisti į pratekančius vandens telkinius (upes, kanalus, melioracijos griovį). Kitu atveju, išvalytą vandenį galima filtruoti į gruntą arba kaupti kaip techninį vandenį ir naudoti želdynų laistymui.

 

UAB Henkesta užsiima įvairios paskirties pastatų statyba, pamatų įrengimu, vandentiekio ir buitinių nuotekų komunikacijų statyba, siurblinių ir naftos gaudyklių montavimu, gaisrinių rezervuarų įrengimu, atlieka melioracijos darbus, specializuojasi įrengiant drenažo sistemas, dirba su įvairaus diametro vamzdynais, montuoja šulinius, valymo įrenginius, ir kt.

 

UAB „HENKESTA“

Kęstutis Steponavičius, direktorius

Žemynos g. 11, Radikių k. Kauno raj. LT-54381

Tel. +370 685 33173

El. p. info@henkesta.lt

www.henkesta.lt

 



Į pradžią Į pradžią Į viršų Į viršų Atgal Atgal
Atnaujinta: 2024 04 19 
Kontaktai: tel. +370 670 316 00, faks. +370 670 316 00, Kaunas. El.paštas
©2005-2024. JUMSINFO. Visos teisės saugomos. Born in IdeaTurinio valdymo sistema OptimalSite