Visa verslo informacija Kauno miestui -
LT LT EN EN
Jums
PRADŽIA APIE MUS STRAIPSNIAI SPAUSTUVĖ KAUNE PARDAVIMŲ MOKYMAI INDUSTRY TOP LITHUANIA
PAIEŠKA
Įmonės pavadinimas:  
Paieškos žodis:
 
Detali paieška Detali paieška
 
Statyba straipsniai
Daugiau Daugiau   
AUTO GROŽIS POILSIS IR LAISVALAIKIS KITOS PASLAUGOS SVEIKATA STATYBA TECHNIKA INFO AGRO KAUNO NAUJIENOS DARBAS

Spausdinti Spausdinti

Mišrios statybinės ir griovimo atliekos – ką žinoti, prieš pradedant griovimo darbus?

   2022-07-26

Šiandien, miestuose ir regionuose matome vykstančius atsinaujinimo darbus – griaunami, šalinami seni pastatai, negyvenamos sodybos, rekonstruojami nebenaudojami pramoninės paskirties pastatai. To proceso pasekoje, lieka mišrios statybinės ir griovimo atliekos. Kasmet, daugybė individualių žmonių ir verslo subjektų susiduria su problemomis, nes griovimo atliekos būna netinkamai tvarkomos ir utilizuojamos. Kaip planuoti darbus, kaip pasiruošti statybinių ir griovimo atliekų tvarkymui, kaip jas rūšiuoti, kaip pasirinkti patikimus atliekų tvarkytojus, kad nereikėtų baimintis dėl problemų ir galimų baudų ateityje? Apie tai pasakoja statybinių atliekų surinkimu ir išvežimu užsiimančios įmonės UAB „Dauriusta“ vadovas Daurius Grebliauskas.

 

 

Tvarkant statybines atliekas, svarbiausia planuoti veiksmus iš anksto

Sakoma, kad griauti visada lengviau negu statyti – posakis gražus, tačiau technine prasme, nėra visiškai teisingas. Saugiai ir protingai atliekami griovimo darbai reikalauja atidumo, planavimo ir kruopštaus pasiruošimo.

Viena iš klaidų, kurios daromos griaunant pastatus – veiksmai nėra planuojami iš anksto. Pirma griaunama, atliekos sumetamos kaip papuolė, jos nėra atskiriamos pagal atliekų rūšis ir išrūšiuojamos, atliekos laikomos statybų aikštelėje sumestos bet kaip, vėjas nešioja kenksmingas medžiagas, keliamas pavojus tiek aplinkai, tiek žmonių saugumui ir sveikatai. Kai prisiruošiama atliekas išvežti, jas tenka pakrauti ir papildomai išrūšiuoti.

Tinkamas atliekų tvarkymas yra, visų pirma, planavimas – prieš griaunant, pasirenkamas atliekų tvarkytojas, kuris įvertina galimas atliekų apimtis ir jų rūšis, statybvietėje pastato konteinerius atliekų kaupimui ir instruktuoja, kaip atliekos turi būti išrūšiuojamos, tokiu būdu atliekos iškart yra parengiamos išvežimui ir utilizavimui.

 

Atliekų tvarkytojai – prieš sudarydami sandėrį, pasidomėkite jų statusu ir reputacija

Šiandien, rinkoje galite rasti atliekų tvarkytojų, kurie pasisiūlys išvežti atliekas už itin mažą kainą. Natūralu, kad žmonės siekia sutaupyti, tačiau reikia nepamiršti vieno dalyko – už tai, už ką nesumokėjote pinigais, dažnai sumokate savo ramybe ir savo reputacija.

Dažnas klaida, kurią daro žmonės – neatsakingai renkasi atliekų tvarkytojus. Tiesiog, paskambina skelbimų portale rastu atsitiktiniu numeriu, sutaria dėl kainos – ir džiaugiasi, kai statybų aikštelė ištuštėja. Dažnai atliekų išvežimas patikimas žmonėms, kurie neturi nei leidimų, nei kvalifikacijų. Pasitaiko, kad atliekos tvarkomos ir utilizuojamos netinkamai, o kartais tiesiog išverčiamos kur nors miške ar šiaip nuošalioje vietoje.

Didžiausia problema, kurias žmonės nenumato, kad atliekos anksčiau ar vėliau atrandamos, o šiukšlių šaltinis dažniausiai yra identifikuojamas (pvz., pagal išmestus dokumentus, numerius, kodus, čekius ir kt.). Surinkėjai dažnai būna arba nežinomi, arba nutraukę veiklą, todėl žmogui (ar įmonei) sunku įrodyti tikrąjį kaltininką, o baudą tenka mokėti pačiam.

Atkreipkite dėmesį – statybinių atliekų tvarkymo įmonės, turinčios licencijas ir veiklą vykdančios legaliai, yra registruotos Atliekų tvarkytojų valstybės registre, kurį galima rasti adresu https://atvr.aplinka.lt/.

 

 

 

Sėkmingo bendradarbiavimo su atliekų tvarkytojais pagrindas – susitarimų laikymasis

Pasirinkus patikimą atliekų tvarkytoją ir pasirašius sutartį, svarbu laikytis susitarimų, o atliekas surūšiuoti taip, kaip rekomenduoja atliekų tvarkytojas.

Mišrios statybinės atliekos turi būti rūšiuojamos į statybinį „laužą“( plytos, betonas, blokeliai), popierių, metalą, plastmasę, medieną ir kt. Bėda tame, kad darbuotojai statybų aikštelėje ne visada atsakingai rūšiuoja atliekas, o kartais konteineriuose randama daiktų, kurie išvis nepriskiriami prie mišrių statybinių ir griovimo atliekų – sugedusių televizorių, mikrobangų krosnelių, baldų ir kt.

Taip nutinka dėl pačių įvairiausių priežasčių – dėl skubėjimo, neapdairumo, dėl to, kad darbuotojai nebuvo tinkamai instruktuoti arba buvo instruktuoti ne visi, kartais pasitaiko ir nesąžiningumo atvejų, kai pašaliniai daiktai tiesiog maskuojami, slepiant juos konteinerio dugne.

Tačiau atliekų tvarkytojas turinį vis vien pamato – atliekos yra perrūšiuojamos, o pašaliniai daiktai identifikuojami – tada, klientas iškviečiamas į aikštelę, paprašomas šiuos daiktus išsivežti arba jam išrašoma papildoma sąskaita, bauda. Todėl, geriausia taupymo politika – atsakingas rūšiavimas ir sąžiningas susitarimų laikymasis.

UAB „Dauriusta“ vykdo veiklą nuo 2016 metų. Įmonė užsiima statybinėms atliekoms skirtų konteinerių nuoma, statybinės technikos nuoma, aplinkos tvarkymo darbais, griovimo darbais, mišrių statybinių atliekų surinkimu, išvežimu ir sutvarkymu. Įmonė teikia paslaugas Kaune bei objektuose, esančiuose ne toliau nei 100 km nuo Kauno.

 

UAB „DAURIUSTA“

Daurius Grebliauskas, direktorius

Ateities pl. 28, LT-52181 Kaunas

Tel. +370 650 12316

El. p. dauriusta@gmail.com

           www.dauriusta.lt



Į pradžią Į pradžią Į viršų Į viršų Atgal Atgal
Atnaujinta: 2024 03 27 
Kontaktai: tel. +370 670 316 00, faks. +370 670 316 00, Kaunas. El.paštas
©2005-2024. JUMSINFO. Visos teisės saugomos. Born in IdeaTurinio valdymo sistema OptimalSite