Visa verslo informacija Kauno miestui -
LT LT EN EN
Jums
PRADŽIA APIE MUS STRAIPSNIAI SPAUSTUVĖ KAUNE PARDAVIMŲ MOKYMAI INDUSTRY TOP LITHUANIA
PAIEŠKA
Įmonės pavadinimas:  
Paieškos žodis:
 
Detali paieška Detali paieška
 
Auto straipsniai
Daugiau Daugiau   
AUTO GROŽIS POILSIS IR LAISVALAIKIS KITOS PASLAUGOS SVEIKATA STATYBA TECHNIKA INFO AGRO KAUNO NAUJIENOS DARBAS

Spausdinti Spausdinti

Mitai ir tiesos apie automobilių stiklų plėveles

   2021-11-24

 „Daugelis iki šiol įsivaizduoja, kad kuo tamsesnė plėvelė, tuo geriau atspindi šilumą, kad ji savo funkciją atlieka tik vasarą per karščius.  Išsklaidyti mitus apie mašinų langų plėveles, pristatyti rinkos naujoves paprašėme UAB „Aša“ vadovės Živilės Vaitkūnienės.

 

 

Pasak specialistės, vis dar nemažai klientų klaidingai įsivaizduoja, kad plėvelės tamsumas  yra proporcingas šviesos laidumui. Kad kuo daugiau jos sudėtyje yra dažų, metalo ar dar kokių papildomų medžiagų, tuo geresnėmis savybėmis pasižymi.

 

„Norėčiau paneigti šį mitą, nes rinkoje yra labai daug skirtingų rūšių langų plėvelių. Jei kalbėtume tik apie automobilines, šiuo metu mūsų naujausias ir populiariausias produktas   – nanokeraminės dangos plėvelės, gaminamos pagal naujausią technologiją. Net šviesi, praktiškai skaidri tokia plėvelė, be jokio užtamsinimo (tonas plika akimi nepastebimas, jį galima užfiksuoti tik specialiu prietaisu), suteikia maksimalią apsaugą nuo saulės ir šilumos. Tai yra atspindi ir nepraleidžia į automobilio saloną beveik 90 proc. karščio.

 

30 metų langų plėvelėmis prekiaujančios įmonės „Aša“ vadovė pastebi, kad nemažai žmonių  susidarę ir kitą neteisingą nuomonę. Mano, kad kuo tamsesnė spalva, tuo labiau traukia karštį. Nors tamsūs paviršiai išties labiau traukia šilumą ir greičiau įkaista, tačiau tai negalioja kalbant apie kokybiškas stiklų plėveles, nes jos sukurtos atspindėti šilumą. Pasak Živilės Vaitkūnienės, savo funkcijos neatlieka tik dažytos prastos kokybės, pigios plėvelės, kuriomis dažniausiai langus tamsina garažuose neprofesionalai. Perka kuo pigiausias azijietiškas, o paskui nusivilia. Tokios ne tik nesulaiko šilumos, bet ir tarnauja trumpai, greitai sutrūkinėja. Renkantis plėvelę, žinovė pataria meistrui užduoti klausimą, kiek proc. šilumos atspindi jūsų siūloma plėvelė. Jei negali įvardinti visų savybių, atsakys, kad rinkitės pagal tamsumą, vargu, ar galima tikėtis visų lūkesčių patenkinimo.

 

Stiklų plėvelių yra skirtingų rūšių. Kaip pasirinkti

Specialistės teigimu, nors yra labai daug rūšių plėvelių, skiriamos trys pagrindinės. Naujausios  – plėvelės, dengtos nanokeramine danga. Jos pasižymi labai geromis šiluminėmis savybėmis ir turi ištisą šviesos laidumo  gamą nuo praktiškai skaidrios iki leistinos tamsios: nuo 5 proc. laidumo iki 90 ir daugiau. Pagal reglamentą, transporto priemonės stiklų, patenkančių į priekinį 1800 vairuotojo matymo lauką, šviesos laidumas turi būti ne mažesnis negu 70 proc., o šarvuotų transporto priemonių atveju ne mažesnis nei 60 proc. O galiniams šoniniams bei užpakaliniams langų stiklams tamsinimo intensyvumas nėra ribojamas.

 

Yra ir kita plėvelių rūšis –  metalizuotos, kurių sudėtyje yra šilumą atspindinčio metalo, suteikiančių joms  tam tikras šilumines savybes ir tamsumą užtikrinančių medžiagų.  Jos nepasiekia tokios didelės apsaugos nuo karščio kaip plėvelės su nanokeramine danga. Šilumą atspindi tik nuo 50 iki 60 proc. Renkantis šio tipo plėvelę, galioja taisyklė, kad kuo tamsesnė, tuo geriau apsaugo nuo šilumos patekimo į automobilio saloną.

 

„Dar yra dažytos plėvelės, kuriomis mes neprekiaujame, nes jos greitai išblunka. Be to, jos gaminamos iš neatsparaus saulei poliesterio,  tad  sutrūkinėja ir neturi didelės apsaugos nuo karščio, nes nepadengtos metalu, – sako Ž. Vaitkūnienė. – Mūsų įmonė nuo pat įkūrimo pradžios yra  pasaulyje žinomos stiklų plėvelių gamintojos „Madico“ atstovai. Ši nuo 1903 metų veikianti amerikiečių kompanija, pasitelkdama naujausias technologijas, gamina pažangiausias daugiasluoksnes plėveles, kurios nepavaldžios fizikos dėsniams. Pavyzdžiui, nanokeraminės dangos plėvelės, nepriklausomai nuo tamsumo, atspindi šilumą net 87 proc. Tai yra labai daug. Šioms plėvelėms suteikiama 10  metų garantija, kitų rūšių – nuo 5 iki 7 metų“.  

 

 

Langų plėvelės atlieka ir daugiau funkcijų – ne tik apsaugo nuo karščio

„Aša“ vadovė išskiria tris pagrindines langų plėvelės funkcijas: apsaugo nuo perkaitimo, avarijos metu ir suteikia privatumo. Specialistė sako, kad klientus pas juos atveda skirtingi poreikiai. Vieni renkasi automobilių stiklų plėveles vien tam, kad sumažintų karščio patekimą į saloną. „Pastaruoju metu vis daugiau laiko žmonės praleidžia kelyje, automobilyje. Yra net važinėjančių į darbą iš Klaipėdos ar kitų miestų į sostinę. Tampa aktualu, kad vis labiau šiltėjant vasaroms nealintų karštis, išliktų maksimalus komfortas. Daugelis šeimų dabar gyvena priemiesčiuose, tėvai savo atžalas vežioja į mokyklas, darželius, būrelius, todėl nori pasirūpinti maksimalia apsauga. Būna, prašo užklijuoti visai skaidrias nanokeraminės dangos plėveles vien tam, kad apsaugotų vaikus, savo keturkojus augintinius nuo karščio, – sako pašnekovė.  – Kuo mažiau įkaista automobilio salonas, tuo mažiau jį tenka vėsinti. Taip išvengiama didelio temperatūrų skirtumo, kuriam ypač jautrūs vaikai. Dažnai galime išgirsti sakant: „Peršalau, nes perpūtė kondicionierius“.

 

Taigi automobilių stiklų plėvelės yra labai funkcionalios. Nei vaikai, nei keturkojai augintiniai neperkais palikti mašinoje prie prekybos centro. Yra atlikta tyrimų, kad išjungus variklį ir kondicionierių, per valandą karštą dieną automobilio salonas gali įkaisti net iki 56 laipsnių temperatūros. Šiluminis efektas būna stipresnis nei tikra lauko temperatūra. O kokybiška  langų plėvelė gali sulaikyti net iki  87 proc. šilumos.

 

Pasak specialistės, kiti klientai prioritetą teikia saugumui kelyje. Grūdinti šoniniai automobilio stiklai po smūgio subyra į smulkias šukeles. Bet ir tos smulkios šukės yra pavojingos, nes gali sužeisti. Nors stiklų plėvelės storis siekia vos 30–50 mikronų, ji atlieka surišamąją funkciją, todėl stikliukai nepažyra į saloną. Taigi langų plėvelės sumažina ir sužeidimų tikimybę avarijos metu.

 

Pašnekovė pastebi, kad ypač moterys dažnai renkasi plėveles, kurios būtų nelaidžios ir ultravioletiniams saulės spinduliams. Pavyzdžiui, „Madico“ plėvelės blokuoja net 99 proc. kenksmingų, senėjimą spartinančių UV spindulių, apsaugo odą, o taip pat ir sumažina interjero blukimą.

 

Yra ir dar vienas pliusas – suteikia privatumo. „Tarkim, sustojus prie šviesoforo, nevarsto smalsūs kitų vairuotojų žvilgsniai, nereikia pulti žemyn traukti per aukštai pasikėlusio sijonėlio, – pastebi  „Aša“ vadovė. – Per pritamsintus langus nekrenta į akis, kas padėta ant galinės sėdynės. Juk dažnai automobiliuose žmonės palieka vertingų daiktų. Taigi plėvelės apsaugo ir nuo ilgapirščių, momentinių vagysčių.

 

 

UAB „AŠA“

Vadovė Živilė Vaitkūnienė

Partizanų g. 17, Kaunas

+370 37 410 820; +370 686 32 325

info@pleveles.lt

www.pleveles.lt

 



Į pradžią Į pradžią Į viršų Į viršų Atgal Atgal
Atnaujinta: 2024 03 27 
Kontaktai: tel. +370 670 316 00, faks. +370 670 316 00, Kaunas. El.paštas
©2005-2024. JUMSINFO. Visos teisės saugomos. Born in IdeaTurinio valdymo sistema OptimalSite