Šiuo metu itin populiari  NANO technologija neaplenkia ir automobilių. Ką naujo NANO technologija gali pasiūlyti automobilių priežiūrai? Kaip tai veikia? Ar saugu?
Apie NANO technologijos automobilių priežiūros priemones paprašėme papasakoti UAB „Kemikvesta“ direktorių Darių Čepulį.

Kas yra NANO ir kodėl  NANO technologijos  gaminiai tampa vis populiaresniais?

Pirmiausia, trumpai apie „nano“. Žodis „nano“ yra kilęs iš graikų kalbos, kuris reiškia „mažas“. Nano technologija yra technologija su mažomis medžiagų dalelėmis – sidabro jonais. Nano technologijos esmė - medžiagos paviršius padaryti atsparius nešvarumams ir skysčių įsiskverbimui. Sidabro jonų pagalba yra padidinamas paviršiaus įtempimas dėl kurio skysčiai bei purvas nuo paviršiaus tiesiog atstumiamas. Ši technologija yra visiškai saugi, ji naudojama net medicinoje bei kosmetikos pramonėje. Sidabro jonai pasižymi puikiu antibakteriniu poveikiu ir yra tiesiog neprilygstami naikinant nemalonius kvapus. Vienu nano kvapų neutralizatoriaus papurškimu galima neatpažįstamai atgaivinti rūkalų prisigėrusią peleninę. Visa mašinoje esanti tepli tekstilinė danga (nuo stogo iki kilimėlių) impregnuota šiomis priemonėmis tarnauja daug ilgiau ir valosi ypatingai lengvai. Naudojant Nano technologijos valiklius daug lengviau apsaugoti paviršius ir ilgiau išlaikyti švarą.  Nano technologijos produktai tampa vis populiaresni, nes daro mūsų gyvenimą lengvesnį ir švaresnį.

Gal galėtumėte pateikti pavyzdžių apie nano produktus iš savo praktikos, aktualius automobilių naudotojams?

Mūsų įmonė, UAB „Kemikvesta“ jau 18 metų dirba su įvairiausiomis valymo premonėmis ir galiu drąsiai teigti, jog TENZI nano technologija – tikra švaros revoliucija. Nano technologijomis paremtos auto bei buitinės švaros priemonės turi, mano nuomone, fantastiškų savybių. Pavyzdžiui, servetėlę impregnavus (t.y išprurškus TENZI nano impregnavimo priemone) ir užlašinus vandens,  joje vandens lašelius galima ridinėti tarsi kamuoliukus. Toks reiškinys vadinamas „lotoso efektu“, nes lotosas turi natūralų apsivalymo mechanizmą ir vandens lašeliai beveik nekontaktuoja su paviršiumi - jie rieda, kartu nusinešdami nešvarumus. Vanduo į tokią impregnuotą servetėlę visiškai neįsigeria. Taip pat nelimpa ir nešvarumai. Impregnavus baltos odos sėdynes, galėsite būti ramūs – išsipylus ant jų raudonam vynui ar kavai sunkiai išvalomų dėmių nebus, nes užteks tiesiog jas lengvai nušluostyti ir jokių pasekmių! Nano produktais ypač džiaugiasi tėveliai, nes mažyliai automobilyje visuomet palieka batų atspaudų, maisto trupinių ar išpiltų gėrimų. Išpurškus saloną TENZI nano impregnantu šios „gėrybės“ nebaisios. Ir tai tikrai ne pasakos. Mūsų atstovaujamo gamintojo TENZI nano produkciją naudoja vienas iš didžiausių keleivių pervežėjų Lietuvoje. Jie teigia, kad pradėjus naudoti nano produktus valymo ir laiko sąnaudos jiems sumažėjo keturis kartus.
Nano technologijos gaminiai saugo ne tik automobilio vidų bet ir jo išorę. Jūsų mylimam automobiliui, paruoštam su Tenzi nano produktais žiemos šlabdribos bei druskos bus nebebaisios. Automobilį nuvaškavus skystu Tenzi nano vašku prie jo nelips nei purvas nei druskos, todėl automobilį bus galima plauti rečiau. Iš savo patirties galiu papasakoti, kad pradėjus dirbti su TENZI nano priemonėmis, prieš kelionę į Švediją savo automobilį padengėme minėtu vašku. Pervažiavome visą Lenkiją, dalį Vokietijos. Vokietijoje įvažiuojant į keltą mūsų automobilis atrodė nepriekaištingai, jis buvo švaresnis netgi už vietinius, švarą mylinčių vokiečių, automobilius.
Labai naudinga padengti automobilio veidrodžius bei stiklus nano priemonėmis – Jūs galėsite pamiršti jų valymą! Važiuojant didesniu nei 40 km/h greičiu, nereikės netgi valytuvų, lietaus lašus tiesiog nupūs nuo jūsų stiklo. Šias priemones mes visada naudojame mūsų įmonės automobiliuose, nes tai ir praktiška, ir taupu, ir padeda atrodyti tvarkingai, per dažnai nesilankant plovyklose. Įmonės turinčios nemažą automobilių parką tikrai išleidžia daug pinigų automobilių švarai. Nano produktų naudojimas jiems gali sutaupyti ir sutaupo didelius pinigus.

Iš Jūsų pasakojimo supratau, kad Nano technologijos gaminiai gali būti naudojami ir buityje. Ką galėtumėte papasakoti apie tai?

Be abejo. Profesionalias TENZI Nano technologijos priemones naudoja ne tik įmonės, bet ir privatūs asmenys. Yra priemonės skirtos pramoniniam naudojimui, bet yra ir jau paruoštų buitiniam vartotojui. Galima impregnuoti minkštus baldus namuose, nano gaminiais apdoroti vonios veidrodžius bei stiklinius paviršius, kranus – viską, kas sukelia rūpesčių valant. Nano technologijos yra mūsų pagalbininkės, tereikia pasitikėti, pabandyti ir naudotis. Visada mielai pakonsultuosime ir patarsime dėl produktų pasirinkimo ir jų panaudojimo. Kviečiu išbandyti.

1. Nano technologijos esmė yra paviršius padaryti atsparius vandeniui ir nešvarumams. Sidabro jonų pagalba yra padidinamas paviršiaus įtempimas ir vanduo bei purvas nuo paviršiaus tiesiog atstumiamas.
2. Nano technologijos valymo priemonės žymiai sumažina įmonių išlaidas valymui bei prailgina daiktų naudojimo laiką.
3. Nano technologijos - puikios pagalbininkės buityje. Galima impregnuoti minkštus baldus, nano gaminiais apdoroti vonios veidrodžius bei stiklinius paviršius, vandens maišytuvus.
4. Rekomenduojame TENZI nano     technologijos gaminius.

Darius Čepulis
UAB „Kemikvesta“ direktorius
Raudondvario pl. 141, Kaunas
www.kemikvesta.lt

 
 Nuoroda: http://www.jumsinfo.lt/lt/straipsniai/nano_technologija_jusu_automobiliui/
©2005-2020. JUMSINFO. Visos teisės saugomos.