Visa verslo informacija Kauno miestui -
LT LT EN EN
Jums
PRADŽIA APIE MUS STRAIPSNIAI SPAUSTUVĖ KAUNE PARDAVIMŲ MOKYMAI INDUSTRY TOP LITHUANIA
PAIEŠKA
Įmonės pavadinimas:  
Paieškos žodis:
 
Detali paieška Detali paieška
 
Poilsis ir laisvalaikis straipsniai
Daugiau Daugiau   
AUTO GROŽIS POILSIS IR LAISVALAIKIS KITOS PASLAUGOS SVEIKATA STATYBA TECHNIKA INFO AGRO KAUNO NAUJIENOS DARBAS

Spausdinti Spausdinti

Natūrali gira: pasidarykite patys!

   2011-05-24

Norite tikros, natūralios giros? Ne taip paprasta ją surasti Lietuvos parduotuvių lentynose. Dažnai ten stovi tik buteliai su tikros giros imitacija, juose – gausu visokių dažiklių, stipriklių, konservantų ir kitų nelabai sveikų dalykų. Bet galima įsigyti specialiai paruoštų natūralių sudedamųjų dalių, iš kurių nesunku pačiam užraugti tikrą girą.

       UAB „Klingai“ jau keleri metai siūlo pirkėjams „Gerą girą“. Atskirose pakuotėse – natūralūs giros ingredientai: miežių ir ryžių salyklas, apynių ekstraktas, alaus mielės. Tai Suomijoje pagaminti natūralūs aukštos kokybės produktai. Juos ant pakuočių nurodyta tvarka reikia supilti į atvėsintą virintą vandenį, išmaišyti ir palikti rūgti per naktį. Rytą turėsite puikaus skonio natūralios giros. Šiais produktais prekiaujama visuose didžiausiuose Lietuvos prekybos centruose.
       Pastaruoju metu bendrovė, atsižvelgdama į pirkėjų poreikius ir jų skonį, į Lietuvos giros gamybos tradicijas, pristatė rinkai naują natūralų produktą. Tai „Duonos gira“. Šį gėrimą irgi reikia pasigaminti patiems. Jo sudedamosios dalys yra pagamintos Lietuvoje. Be salyklo ir mielių, čia dar yra ir lietuviškų duonos džiūvėsių.  Šiuo produktu jau prekiaujama „Maximos“ prekybos centruose.     
       „Naujasis mūsų produktas susideda iš sausų sudedamųjų dalių, tas dalis reikia suberti į karštą vandenį, - pasakoja Gražvydas Vilčinskas, UAB „Klingai“ direktorius. – Po to viską reikia palikti rūgti parai, o tada turite tikrai natūralios giros. Gaunate du viename - tai ir sveikas natūralus produktas, ir malonumas pačiam jį pasidaryti“.
       „Klingai“ siūlo produktus, kuriuose nėra nei konservantų, nei dažiklių ar kvapų stipriklių, jokių sintetinių medžiagų.            

Ekspertas buvo maloniai nustebintas

      
„Pasidaryti gerą girą yra daug laiko atimantis darbas, tad norėdamas rasti nusipirkti tikros giros, išbandžiau visas maisto prekių parduotuvėse parduodamas ir labai nusivyliau, - sako A. Vincentas Sakas, nepriklausomas maisto ir kulinarijos ekspertas iš Klaipėdos. - Suprantama,- gira girai nelygi, bet šiandien parduodami su giros pavadinimu gėrimai nieko bendro su tikra gira neturi.
       Paragavęs  „giros“, kuri, kaip rašoma etiketėje, „daugelį šimtmečių puošė žymiausių Lietuvos didikų stalą“, ir perskaitęs, jos sudėtį, supratau, kad jos gamintojai apie lietuviškas giras visiškai nieko neišmano, dar daugiau, jie, spekuliuodami Lietuvos didikų vardu, tiesiog įžeidė ne tik mano, bet ir visų lietuvių garbę ir orumą, nes ne tik Lietuvos didikai, bajorai, bet ir paprasti kareiviai ar valstiečiai, tokiu nešvariu skysčiu ir kojų nebūtų plovę... Lietuviškos giros turėjo išrūgti ir subręsti pačios be jokių cheminių priedų. Jos buvo gyvos, o ne tokia, kaip ši -  „atgaivinta“  angliarūgšte, cheminėmis rūgštimis, saldikliais, dažais, konservantais ir dar „geresniais“  komponentais.
       Kitos „giros“ pasirodė dar prastesnės, nes jos irgi yra ne savaime išrūgusios, o pagamintos iš niekada nieko bendro su gira neturėjusių cheminių medžiagų.. Dar blogiau: etiketėse nurodyti cheminiai priedai pagal Pasaulinės Sveikatos organizacijos duomenis yra arba pavojingi sveikatai (sukelia alergijas) arba yra net genetiškai modifikuoti!
       Tikras netikėtumas man buvo UAB „Klingai“ siūloma kartoninėje dėžutėje įpakuota „Gera gira“ su prierašu – „100% natūrali gira visai šeimai“.
       Dėžutėje radau tris pakelius su salyklu ir tris pakelius su alaus mielėmis. Pasigaminti šią girą buvo labai lengva: vakare užvirinau 3 litrus vandens, supyliau į trilitrinį stiklainį, vandenį atvėsinau iki kambario temperatūros, po to supyliau vieną pakelį salyklo, įdėjau pagal skonį cukraus (patarčiau jo dėti nedaug, o ruošiant girą šaltsriubėms, kitokio maisto gamybai, mėsos marinavimui dėti tik 50 g į trilitrinį), maišydamas ištirpinau cukrų, subėriau alaus mielių pakelį ir palikau šiltoje vietoje išrūgti. O iš ryto šią tikrai gerą girą gėriau. Kitą kartą girą pasidariau jau su medumi. Šią girą gerdamas pajutau, kaip pagerėjo sveikata ir savijauta, atsirado gera darbo nuotaika. Nepasakosiu, kaip gaminau girą su krienais, mėtomis, razinomis, juodųjų serbentų pumpurais ir t.t., ir pan., malšindamas per karštą vasarą savo svečių troškulį jiems dar niekada neragautais gėrimais.  Svarbiausiai, kad ši gira ir ekonomiškai yra labai naudinga,- iš vieno kelis litus kainuojančio įpakavimo pasigaminu po 9 litrus tikrai geros ir natūralios, ekologiškai švarios giros. (Palyginkite jos kainą su  „giros“ 5 litrų skysčio, tinkančio nebent piktžolių naikinimui, kaina).

Tikra gira – sveikatos šaltinis

      
Šiandien visi žino, kad žmogus kasdien privalo išgerti 30 ml skysčių 1 kg kūno svorio. Kam pilti į save visokius šiuolaikinius skystus nuodus, jei galima save sveikatinti giros pagalba ir taip save sutvarkyti, kad naudingoji vidaus mikroflora pati sureguliuos apetitą, suvirškins maistą, išvarys nenaudingus šlakus ir garantuos sveikatą bei darbingumą.
       Dabar daugelis žino, kokia svarbi sveikatai yra naudingoji virškinamojo trakto mikroflora – tiesiog būtina sukurti geras sąlygas jos dauginimuisi ir vystymuisi.
       Štai šiam reikalui gira yra nepamainomas dalykas. Kai mūsų viduriuose esančios bakterijos yra gerai subalansuotos, tada žmogus gali valgyti bet kokį maistą, gerti bet kokį vandenį, nes jo viduriuose esančios sveikos bakterijos lengvais susidoroja su bet kokių ligų sukėlėjais.
       Geresnės profilaktinės priemonės prieš vidaus liga bei kitokias negalias už girą nerasite. G geriamasis vanduo su chloru ir fluoru tiesiog ardo mūsų viduriuose esančias organizmui naudingas bakterijas, mikroflorą, tik vienintelė gira suteikia visas sąlygas mikroflorai atgyti, dirbti ir daugintis.
       Gira privalėtų tapti kasdieniu vaikų darželių, mokymo įstaigų, kariuomenės ir ligoninių gėrimu. Gira yra ateities gėrimas, be kurio žmonija yra pasmerkta ligoms, o gimstantys vaikai -visokių alerginių ir vidurių ligų atakoms.

UAB „KLINGAI“
Ekskavatorininkų 1L, Kaunas
Tel: +370 37 407 535
Fax: +370 37 407 257
info@klingai.lt
www.klingai.lt

 

 Į pradžią Į pradžią Į viršų Į viršų Atgal Atgal
Atnaujinta: 2021 01 22 
Kontaktai: tel. (37) 311 539, faks. (37) 311 539, Kaunas. El.paštas
©2005-2020. JUMSINFO. Visos teisės saugomos. Born in IdeaTurinio valdymo sistema OptimalSite