Visa verslo informacija Kauno miestui -
LT LT EN EN
Jums
PRADŽIA APIE MUS STRAIPSNIAI SPAUSTUVĖ KAUNE PARDAVIMŲ MOKYMAI INDUSTRY TOP LITHUANIA
PAIEŠKA
Įmonės pavadinimas:  
Paieškos žodis:
 
Detali paieška Detali paieška
 
Statyba straipsniai
Daugiau Daugiau   
AUTO GROŽIS POILSIS IR LAISVALAIKIS KITOS PASLAUGOS SVEIKATA STATYBA TECHNIKA INFO AGRO KAUNO NAUJIENOS DARBAS

Spausdinti Spausdinti

Naujas šaldymo metodas taupo įmonių pinigus

   2013-06-05

Pramoninių šaldymo sistemų naudotojams labai svarbios tų sistemų energijos sąnaudos. Šalies rinkoje jau atsirado modernių šaldymo sistemų, leidžiančių daug sutaupyti – jose naudojami ne įprastiniai mechaniniai, o elektromagnetiniai reguliavimo vožtuvai. Pasikeitęs sistemos reguliavimo principas leidžia taupyti iki 50 procentų elektros energijos.

Kai freono patekimas į šaldymo sistemą reguliuojamas mechaniniu vožtuvu, sistemoje būtina palaikyti aukštą kondensacijos temperatūrą, siekiančią apie 40 laipsnių. Ta temperatūra reikalinga, kad būtų išlaikytas reikalingas slėgis freono padavimo pusėje – freono  R404a slėgis esant tokiai kondensacijos temperatūrai, siekia 18.5 baro. Kuo didesnį slėgį reikia pasiekti kompresoriui, tuo daugiau sunaudojama elektros energijos. Didėjant elektros sunaudojimui, mažėja šaldymo našumo koeficientas.
„Ėmėme siūlyti „ReFreeX“ šaldymo metodą, kurio atveju nenaudojamas įprastinis mechaninis termoreguliacinis vožtuvas, -  pasakoja Tomas Kuršaitis, UAB „Šalteklis“ direktorius. – Freono įpurškimas į garintuvą tokioje sistemoje  yra ribojamas pulsuojančio solenoidinio vožtuvo, veikiančio elektromagnetiniu principu. Toks vožtuvas dozuoja freoną pagal elektroninės įrangos atliktus skaičiavimus. Tokiu principu veikiančioje šaldymo sistemoje visiškai nereikalingas aukštas slėgis, todėl kondensacijos temperatūra gali būti sumažinta iki aplinkos temperatūros. Elektros sąnaudos tampa daug mažesnės, o įrenginio darbas – gerokai efektyvesnis“.
Kitas šios šaldymo sistemos pranašumas – kad freono pakanka tiek, kiek jo yra sistemos vamzdžiuose, visiškai nereikia rezervinės jo talpos. Tai leidžia sumažinti freono kiekį sistemoje maždaug 80 procentų. Įrenginys tampa gerokai labiau draugiškas aplinkai. Dėl mažesnio freono kiekio rečiau patikras atlieka aplinkosaugininkai. O jeigu įvyksta freono nutekėjimas, gerokai pigiau sistemą papildyti.
Kadangi freono įrenginyje mažiau, mažiau reikia ir tepalo. Tai sumažina problemų nutekėjimo atveju, be to, mažesnis tepalo kiekis pigiau kainuoja.       
Tokią šaldymo sistemą galima naudoti visur, kur naudojamas įprastinis šaldymo metodas. Galima ne viena tokios sistemos variacija: taip gali būti valdoma sistema, turinti vieną šaldymo kamerą su savo kompresoriumi, šaldymo kamera veikianti nuo šaldymo centralės, dvi šaldymo kameros, veikiančios nuo vieno valdiklio, automatizuotos bananų ar kitų vaisių nokinimo kameros, staigaus užšaldymo kameros, vandens aušintuvai, šilumos siurbliai, kita įranga.
„Įmonių vadovams verta žinoti, kad seno tipo šaldymo sistemą galima perdaryti, kad ji veiktų „ReFreeX“ principu“, - sako pašnekovas.     
UAB „Šalteklis“ kartu su „ReFreeX“ šaldymo įranga siūlo ir nemokamą jos stebėsenos programą. Tai leidžia įmonės specialistams nuotoliniu būdu stebėti įrangos parametrus. Gedimo atveju galima nustatyti problemą jau prieš atvykstant ir geriau pasiruošti remontui. Operatoriams, dirbantiems su įranga, toks nuotolinis sistemos valdymas irgi palengvina darbą – įrangą internetu galima valdyti iš biuro ar namų, tai leidžia sumažinti sąnaudas.
Tokia sistema turi ir daugiau privalumų. Perkaitimas jos garintuve reguliuojamas pagal elektroninės įrangos atliktus skaičiavimus. Garintuvai atitirpinami visiškai saugiai – karštų garų pagalba. Nereikalingi įprastai tam naudojami elektriniai tenai, kurie gali užsiliepsnoti esant netvarkingai įrangai.
„Mūsų įmonė jau 15 metų sėkmingai dirba šaldymo sistemų srityje, - sako UAB „Šalteklis“ vadovas. – Esame oficialūs Italijos įmonės „Micheletti Impianti“ atstovai Rytų Europoje. Mūsų sumontuota šaldymo įranga sėkmingai veikia ne tik Lietuvoje, bet ir daugiau kaip dešimtyje užsienio šalių, tarp kurių – ir tokios valstybės kaip Indonezija,  Eritrėja, Turkmėnija ir Malta“.
Bendrovė projektuoja įvairias šaldymo sistemas mėsos, žuvies, pieno pramonės įmonėms, vaisių bei daržovių, vaistų saugykloms, bananų nokinimo ir sandėliavimo patalpoms, obuolių saugykloms. Įmonės specialistai montuoja pramones ir komercines šaldymo sistemas, įvairias šaldymo kameras. Tos sistemos gali būti periodiškai prižiūrimos įmonės specialistų, atliekamas jų garantinis ir pogarantinis remontas.     
UAB „Šalteklis“ gamina vandens aušintuvus, specialistų vadinamus čileriais. Tokie aušintuvai – neatsiejama pramoninio oro kondicionavimo ir įvairių pramoninių procesų dalis. Maisto pramonėje jie naudojami įvairių gėrimų gamyboje, taip pat pieno atšaldymui, paruošiant įvairius jo produktus, vėsinant autoklavus, kitur, kur reikia atvėsinti sušilusį skystį.
„Gaminame įvairaus galingumo vandens čilerius, juos montuojame, - pasakoja pašnekovas. – Šie įrenginiai kiekvienąkart gaminami  pagal individualų užsakymą, prisitaikant prie aplinkybių ir kliento poreikių“.

1.  „ReFreeX“ šaldymo metodas leidžia nenaudoti įprastinio mechaninio termoreguliacinio vožtuvo.  Freono įpurškimas į garintuvą tokioje sistemoje  yra ribojamas pulsuojančio solenoidinio vožtuvo, veikiančio elektromagnetiniu principu.
2. Tokioje šaldymo sistemoje visiškai nereikalingas aukštas slėgis, todėl kondensacijos temperatūra gali būti sumažinta iki aplinkos temperatūros. Elektros sąnaudos tampa daug mažesnės, o įrenginio darbas – gerokai efektyvesnis.
3. Kitas „ReFreeX“ sistemos pranašumas – kad freono pakanka tiek, kiek jo yra sistemos vamzdžiuose, visiškai nereikia rezervinės jo talpos. Tai leidžia sumažinti freono kiekį sistemoje maždaug 80 procentų. Įrenginys tampa gerokai labiau draugiškas aplinkai.
4. UAB „Šalteklis“ kartu su „ReFreeX“ šaldymo įranga siūlo ir nemokamą jos stebėsenos programą. Tai leidžia nuotoliniu būdu stebėti įrangos parametrus.

Tomas Kuršaitis
UAB „Šalteklis“ vadovas
Drobės g. 66, Kaunas
+370 604 00110, 8 37 746914
info@salteklis.lt,
www.salteklis.lt

Į pradžią Į pradžią Į viršų Į viršų Atgal Atgal
Atnaujinta: 2020 07 03 
Kontaktai: tel. (37) 311 539, faks. (37) 311 539, Kaunas. El.paštas
©2005-2020. JUMSINFO. Visos teisės saugomos. Born in IdeaTurinio valdymo sistema OptimalSite