Visa verslo informacija Kauno miestui -
LT LT EN EN
Jums
PRADŽIA APIE MUS STRAIPSNIAI SPAUSTUVĖ KAUNE PARDAVIMŲ MOKYMAI INDUSTRY TOP LITHUANIA
PAIEŠKA
Įmonės pavadinimas:  
Paieškos žodis:
 
Detali paieška Detali paieška
 
Technika info straipsniai
Daugiau Daugiau   
AUTO GROŽIS POILSIS IR LAISVALAIKIS KITOS PASLAUGOS SVEIKATA STATYBA TECHNIKA INFO AGRO KAUNO NAUJIENOS DARBAS

Spausdinti Spausdinti

Naujausias “Olympus“ cheminės sudėties analizatorius VANTA – jau Lietuvoje

   2017-05-10

 


Pramonėje, naudojant įvairias žaliavas gamybiniuose
procesuose yra labai svarbu greitai ir tiksliai atlikti kokybinę analizę bei įvertinti išleidžiamų į rinką gaminių atitiktį. Vienas iš garsiausių gamintojų „Olympus“ Lietuvai pristato naujausią cheminės sudėties analizatorių - VANTA.

 
Daugelyje gamybos sričių paprastai yra naudojamos
įvairios medžiagos, kurios taip pat savo sudėtyje turi ir kenksmingų elementų. Šie elementai, neleistinomis koncentracijomis gali patekti į gaminius bei į aplinką, taip sukeldamos pavojų sveikatai. Tokių kenksmingų elementų, kaip - švinas, gyvsidabris, kadmis ir kt., kontrolė ne tik aktuali, bet ir privaloma Europos Sąjungoje. Tikrinamos ne tik importuojamos prekės į Lietuvą ar kitas šalis, bet ir Lietuvos gamintojų prekių eksportas turi atitikti tiek Europos, tiek JAV, tiek Kinijos, tiek kitų šalių teisės aktų reikalavimus.

 

Siekiant teisingai įvertinti tokių pavojingų medžiagų koncentracijas, svarbu tikslus jų nustatymas, kas labai priklauso nuo naudojamų analizės metodų ir prietaisų techninių galimybių. VANTA - tai pats naujausias „Olympus“ gamintojo nešiojamas rentgeno spindulių fluorescencijos prietaisas, skirtas objektų cheminės sudėties nustatymui. Analizatoriumi galima vykdyti ne tik pavojingų medžiagų identifikavimą, bet ir nustatyti tauriųjų metalų - aukso, sidabro, platinos ir kt. kiekį įvairiose medžiagose. Lietuvoje labai populiarus yra automobilių katalizatorių supirkimas dėl jų sudėtyje esančių brangiųjų metalų, todėl metalo laužo supirktuvėms yra svarbu kuo tiksliau nustatyti šių elementų procentinį kiekį medžiagose. Menotyroje taip pat yra aktualus tokių prietaisų panaudojimas, kai pvz. siekiama, identifikuoti paveikslų autentiškumą bei tapymo laikmetį priklausomai nuo nustatyto švino kiekio dažuose.

Vykdant fasoninių detalių, armatūros, vamzdžių ir kt. gaminių tiekimą, labai svarbus yra gamintojo deklaruojamos cheminės sudėties atitikimas standartuose nustatytoms vertėms. Taip apie platų analizatoriaus VANTA pritaikymą pasakoja Vygantas Gross, UAB „Vegastel“ įmonės direktorius. Pasak jo, šiuo analizatoriumi galima nustatyti daugiau kaip 70% cheminių elementų, įeinančių į Mendelejevo lentelę.


VANTA pasižymi itin šiuolaikiškomis technologijomis,
kurios leidžia pasiekti ypač greitą ir tikslų rezultatą. Analizės tikslumas priklauso ne tik nuo prietaiso techninių galimybių, bet ir nuo bandymo laiko, kuo ilgesnis laikas, tuo aukštesnis tikslumas. Aktualu, kad tyrimas būtų kuo greičiau atliekamas, nes tokiu atveju prietaiso jonizuojančios spinduliuotės emisija daug mažesnė. Šiuo analizatoriumi galima ištirti 30-40 proc. daugiau objektų negu kitais šio gamintojo analizatoriais. VANTA pasižymi puikiomis eksploatacinėmis savybėmis. Jam suteikta IP65 atsparumo klasė (apsauga nuo dulkių, vandens), kuri garantuoja darbo kokybę bei prietaiso ilgaamžiškumą net ir pačiomis nepalankiausiomis sąlygomis. Analizatorius yra išbandytas ir smūginėms bei vibracinėms apkrovoms. VANTA šiuo metu daugeliu savybių ir galimybėmis lenkia laiką. Vartotojui ne tik saugiau eksploatuoti šį analizatorių, bet ir daug patogiau, nes jame galimos jau dvi vaizdo fiksavimo kameros - įprasta ir panoraminė, o tai palengvina tyrimo dokumentavimą.

VANTA jau yra Lietuvoje ir prietaisą galima įsigyti bendrovėje „Vegastel“, kuri prekiauja įvairia aukštosiomis technologijomis pagrįsta įranga bei matavimo prietaisais profesionalams. Pagrindinė bendrovės veikla vykdoma trijų Baltijos šalių rinkose, todėl klientų sąraše yra ir įvairių šalių mokslinės tyrimų laboratorijos. Pagrindiniai įmonės partneriai – tai Europos sąjungos, Kanados, JAV, Japonijos bei kitų šalių gamintojai.

UAB „Vegastel“, veikiančios nuo 2006m. pasiūloje - optinės/vizualinės, radiografinės, ultragarsinės, magnetinės ir spalvinės kontrolės įranga, daugumos fizikinių dydžių, aplinkos parametrų matavimo ir monitoringo prietaisai, dažų, dangų bei paviršių kontrolės, medžiagų analizės prietaisai, spec. paskirties įranga, kita laboratorinė įranga. Kai kuriuos prietaisus įmonė ne tik parduoda, bet ir nuomoja. Visiems įprasta, kad ultragarsas ir rentgenas naudojami medicinoje patologijai nustatyti. Tačiau, pasak bendrovės vadovo, šie analizės metodai pramonėje naudojami nė kiek ne mažiau produkcijos kokybės vertinimui. “Įmonės, siekiančios užtikrinti sklandžią produkcijos gamybą bei paslaugų teikimą, o taip pat atitikti aplinkosaugos reikalavimus, privalo ieškoti inovatyvių sprendimų, kurie padėtų kontroliuoti minėtus procesus. Tad bendrovė ne tik prekiauja prietaisais, bet ir siekia pasiūlyti tokią įrangą, kurios pagalba būtų tiksliausiai įvertinamas kontrolės reikalaujantis procesas“ – sako įmonės vadovas.

 

1. VANTA – naujausias cheminės analizės prietaisas, ypač tiksliam ir greitam cheminių elementų nustatymui;

2. VANTA pasižymi dideliu atsparumu aplinkos sąlygoms;

3. UAB „Vegastel“, prekiaujančioje kokybės kontrolės įranga profesionalams, galima įsigyti ir VANTA.

 

UAB „VEGASTEL“
Gamyklos g.18, Mažeikiai
Tel.: 8 (443) 213 89
8 (443) 213 83

info@vegastel.lt

www.vegastel.eu

 

 

 Į pradžią Į pradžią Į viršų Į viršų Atgal Atgal
Atnaujinta: 2021 01 15 
Kontaktai: tel. (37) 311 539, faks. (37) 311 539, Kaunas. El.paštas
©2005-2020. JUMSINFO. Visos teisės saugomos. Born in IdeaTurinio valdymo sistema OptimalSite