Visa verslo informacija Kauno miestui -
LT LT EN EN
Jums
PRADŽIA PAIEŠKA APIE MUS STRAIPSNIAI SPAUSTUVĖ KAUNE PARDAVIMŲ MOKYMAI KARJERA
PAIEŠKA
Įmonės pavadinimas:  
Paieškos žodis:
 
Detali paieška Detali paieška
 
Statyba straipsniai
Daugiau Daugiau   
AUTO GROŽIS POILSIS IR LAISVALAIKIS KITOS PASLAUGOS SVEIKATA STATYBA TECHNIKA INFO AGRO KAUNO NAUJIENOS DARBAS

Spausdinti Spausdinti

Nauji ISO standartai organizacijų tobulėjimui

   2016-04-07

Neretai verslininkai reiškia nepasitenkinimą valdininkų teikiamoms naujovėms, kurias dažniausiai įvertina kaip paprasčiausią popierizmą. Nespėji apsidairyti, o, žiūrėk, vėl nauji reikalavimai, kuriems privalu paklusti. Apie tai, ar tikrai naujai patvirtinti standartai ir jų įgyvendinimas neturi jokios naudos pačiai įmonei, jos plėtrai ir produktyvumui kalbamės su vadybos sistemų diegimo, priežiūros ir mokymų srityse dirbančios konsultacinės kompanijos „Uolektis“ vadove dr. Alma Žemaitiene.
Kokios naujovės aktualiausios šiandien?
Daugelį įmonių domina naujosios standartų versijos: LST EN ISO 9001:2015 „Kokybės vadybos sistemos. Reikalavimai“ ir LST EN ISO 14001:2015 „Aplinkos vadybos sistemos. Reikalavimai ir naudojimo gairės“.
Kas naujo šiose versijose?
Nauja standartų struktūra, apibūdinama „High level structure“ principu, ateityje turės įsigalioti visoms vadybos sistemoms. Tokiu būdu atsiras galimybė naudoti vieningus kontekstus ir sąvokas integruojant kelias vadybos sistemas. Naujose standartų versijose atsirado nauji terminai: rizika, dokumentuota informacija, veiksmingumas, suinteresuotoji šalis, organizacijos situacija. Tobulinant vadybos sistemas būtina atsižvelgti į rizikas ir tikimybes, kylančias įvertinus organizacijos veiklą. Prevencinių veiksmų sąvoka naujoje versijoje išreikšta per rizika pagrįstą požiūrį į kokybės vadybos sistemos reikalavimų formulavimą. Terminai „dokumentuota procedūra“ ir „įrašas“ pakeisti apibendrintu terminu „dokumentuota informacija“.
Panašu, kad pasikeitė tik pavadinimai. Ar esminių pokyčių nėra?
Keitimų yra visuose kokybės ir aplinkos apsaugos vadybos sistemų skyriuose. Naujų versijų reikalavimai padeda organizacijoms atsižvelgiant į jų išorinę ir vidinę situaciją, geriau įvertinti savo verslo aplinką. Remiantis įvairia dokumentuota informacija paprasčiau įrodyti atitiktį standartų reikalavimams. Nuo šiol šalia kliento, organizacijos ir teisinių reikalavimų įtraukiami ir suinteresuotųjų šalių reikalavimai. Taip pat galimi rezultatų matavimai: jų sekimas, monitoringas, matavimai, analizė ir jos dokumentavimas. Dar labiau akcentuojamas procesinis valdymas ir didesnis dėmesys skiriamas išteklių valdymui, organizacijos aplinkai, jos analizei.
Kuo šie pakeitimai naudingi pačiai įmonei?
Diegiant, o vėliau tobulinant vadybos sistemas didėja klientų susidomėjimas ir pasitenkinimas, stiprėja rinkodara ir darbuotojų motyvacija, darbuotojai įgauna naujų žinių, skatinama tarptautinė prekyba, auga pardavimų apimtys, didėja pelnas ir produktyvumas, pagerinamas organizacijos įvaizdis.
Kaip UAB „Uolektis“ konsultantai gali pagelbėti šioje srityje?
Mes visuomet pasirengę supažindinti su naujųjų standartų versijų reikalavimais, pravesti mokymus pas klientus ir padėti jiems pataisyti turimus vadybos sistemų dokumentus.

dr. Alma Žemaitienė
UAB „Uolektis“ vadovė
Partizanų g. 17, Kaunas
Tel./faks. (8-37) 331770
info@uolektis.lt
www.uolektis.lt

Į pradžią Į pradžią Į viršų Į viršų Atgal Atgal
Atnaujinta: 2019 05 23 
Kontaktai: tel. (37) 311 539, faks. (37) 311 539, Kaunas. El.paštas
©2005-2019. JUMSINFO. Visos teisės saugomos. Born in IdeaTurinio valdymo sistema OptimalSite