Kauno senamiestyje, netoli Šv. apaštalų Petro ir Povilo arkikatedros bazilikos, buvusiame Augustinų vienuolyne pradėjo veikti naujas restoranas ABATO MENĖ.

 

Čia vaišiname Lietuvos kulinarinio paveldo valgiais ir gėrimais, kurie pagal senovinius receptus ruošiami iš Lietuvos ūkininkų pagamintų maisto produktų.

Mūsų naujiena – Belgijos bei Olandijos vienuolynų alus.

Nė viena šalis negali pasiūlyti tokios alaus įvairovės kaip Belgija – nuo paprasto iki prieskoniais pagardinto ir vienuolių pašventinto:

Grimbergen Blonde verdamas nuo 1128 metų. Turi nepaprastai gaivų, bet neįkyrų vaisinį saldžiarūgštį prieskonį.

Affligem. Jis verdamas pagal Afligemo vienuolyno benediktinų senovinius receptus

Duvel. Tai viena iš populiariausių ir labiausiai mėgstamų alaus rūšių Belgijoje. Auksinis, viršuje susifermentavęs, buteliuose brandintas, nepasterizuotas, tad visiškai natūralus alus (8,5%), sukurtas po pirmojo pasaulinio karo. „Tai tikrai velniškas alus“, – nusprendė jį pagaminęs vienuolis, ir taip 1923 metais gimė Duvel. Ne vienas aludaris bandė nukopijuoti šį alų, deja, nė vienam taip ir nepavyko.

Leffe. Vienuolyno vardo alus.

Maredsous, taip pat vienuolyno garbei pavadintas alus.

Chimay – tai Trappist rūšies alus. Taip vadinamas tik alus, verdamas šešiose trapistų vienuolyno alus daryklose Belgijoje ir vienoje Olandijoje. Tylieji vienuoliai daro stiprų, tirštą, viršuje besifermentuojantį alų. Šis alus baigia bręsti buteliuose. Chimay blue (9%) – pati stipriausia ir sudėtingiausia rūšis.

Pradžioje alus buvo sumanytas kaip kalėdinis, tačiau dabar verdamas visus metus.

La Trappe. (Olandija) Tai keturios pagal Trappist technologiją verdamo, viršuje besifermentuojančio ir buteliuose brandinamo alaus rūšys iš Koningshaveno trapistų vienuolyno. Alus skiriasi stiprumu: blond (6,5%) yra vienas iš kelių „nestipriųjų“ Trappist alaus rūšių, kurią vienuoliai vartoja kiekvieną dieną. O tirštą, rusvos spalvos stiprų Quadrupel ( 10%) alaus mėgėjas turėtų gerti prieš miegą. Tai alus, kuriam išvirti panaudota keturguba salyklo dozė.

Išskirtiniai senieji vienuolių valgiai

► Pirmą kartą po daugelio metų iš užmiršties atgaivinti Lietuvos kulinarinio

paveldo garsieji lietuviški koldūnai iš specialios tešlos su džiovintų baravykų įdaru.

Senoviniai aukštaičių virtiniai, kuriais gardžiuodavosi Lietuvos vienuoliai.

Virtinius su uogomis ir vaisiais nuo senų senovės aukštaičiai vadino švilpikais, nes jus kandant sultingas įdaras dažnai „švilpia”...

Senieji vienuolių valgiai iš šviežių daržovių, žuvies ir triušienos.

► „Abato menėje“ gaminti šviežio pieno ledai, sūriai, pačių kepta duona.

Abato šventinė duona kepama pagal senuosius vienuolių receptus. Tešla gaminama iš viso grūdo ruginių miltų, specialaus raugo ir šaltinio vandens. Į tešlą, kaip tai darydavo vienuoliai, dar dedama džiovintų slyvų, razinų, kmynų ir druskos.

► 15 alaus rūšių iš Belgijos ir Olandijos vienuolynų. Kiekvienas kitokio skonio, aromato, striprumo. Kiekvienas alus patiekiamas, tik jam vienam skirtoje taurėje.

Vilniaus g. 7, Kaunas

Mob. 8 670 37515

abatomene@gmail.com

 
 Nuoroda: http://www.jumsinfo.lt/lt/straipsniai/naujiena_kaune__isskirtiniai_senieji_vienuoliu_valgiai_ir_belgijos_bei_olandijos_vienuolynu_alus/
©2005-2024. JUMSINFO. Visos teisės saugomos.