Visa verslo informacija Kauno miestui -
LT LT EN EN
Jums
PRADŽIA APIE MUS STRAIPSNIAI SPAUSTUVĖ KAUNE PARDAVIMŲ MOKYMAI INDUSTRY TOP LITHUANIA
PAIEŠKA
Įmonės pavadinimas:  
Paieškos žodis:
 
Detali paieška Detali paieška
 
Poilsis ir laisvalaikis straipsniai
Daugiau Daugiau   
AUTO GROŽIS POILSIS IR LAISVALAIKIS KITOS PASLAUGOS SVEIKATA STATYBA TECHNIKA INFO AGRO KAUNO NAUJIENOS DARBAS

Spausdinti Spausdinti

Negyvoji jūra, teikianti gyvybę

   2019-01-14

Nuo seniausių laikų žmonija ieško universalių priemonių, padėsiančių kuo ilgiau likti jaunam.  O esant vidiniams ir išoriniams kūno  sutrikimams ar chroniškam nuovargiui, sveikatintis kol pasveiksit.

 

- „Refua šlema“,  sako  izraeliečiai, linkėdami  „pilno išgijimo“ sergančiam žmogui.
 Apie tai byloja rašytiniai šaltiniai, kuriems jau keli tūkstančiai metų. Paradoksalu, kad tikruoju gyvybės ir sveikatos šaltiniu vadinama Negyvoji jūra, kuri dar įvardijama, kaip Druskos jūra, Smalos jūra, Pasaulio dugnas, nes ji yra žemiausiame Žemės taške, -417 metrų Pasaulinio vandenyno lygio. Druskos jūra yra tektoninėje įlaužoje Izraelio ir Jordanijos valstybėse, į kurias patekti turime puikią galimybę tiesioginiu skrydžiu iš Vilniaus ar Kauno oro uostų, per keturias valandas. Čia pastatyti viešbučiai, sveikatos ir grožio centrai, įrengti pliažai, gydyklose profesionaliai atliekamos procedūros, naudojant jūros vandenį ir gydomąjį purvą. Prabangiuose viešbučiuose yra ir gėlo vandens pašildyti baseinai.

 

 

Pagal legendas  judėjai, romėnai šalia Druskos jūros statė vandens bei purvo gydyklas ir Egipto karalienė (faraonė) Kleopatra naudojosi ne tik pieno, medaus voniomis, bet ir druska bei purvu iš Negyvosios jūros, kad išlaikytų savo grožį ir jaunystę. Labiau įtikinanti versija yra ta, kad ši jūra buvo apeinama, nes prie jos neaugo augalai, neskraidė paukščiai, vandenyje nebuvo žuvies ir jokios gyvasties. Ir tik 1806 m. vokiečių mokslininkas, keliautojas Ulrich Jasper Seetzen (g. 1767) ištyrė vandenį bei nustatė, kad jo tankis pats didžiausias pasaulyje. Šį vandenį galima pavadinti stebuklingo poveikio skysčiu, kuriame druskos koncentracija siekia  33%, tai yra  10 kartų didesnė nei kitose jūrose. Vanduo Druskos jūroje toks sunkus, kad išstumia žmogų į paviršių, nes kūnas tampa  nesvarus, kaip kosminiam laive.

 

Įkvėpus švaraus, sauso, prisotinto bromu oro, galima ramiai ilsėtis, atsipalaiduoti ant veidrodinio vandens paviršiaus netgi su laikraščiu rankose, mėgautis nepakartojamu Judėjų dykumos kalvų peizažu, rytmečių rūkais ir balta, tarsi apledėjusia, Druskos jūra. Tuo pačiu, maudantis Negyvojoje jūroje, ji teikia nuostabų terapinį efektą būtent dėl nesvarumo būsenos  žmonėms, kurie jau turi stuburo ir judėjimo problemų. Papildomai dar gali būti rekomenduojama maudytis  ten pat įrengtose  sieros  voniose.

 

Negyvosios jūros smėlėtose pakrantėse,  žvelgdami į Biblijinius kraštovaizdžius, tikėtina, kad pajusite kūno harmoniją ir atkursite sveikatą, nes tą įtakoja ir palengvina ypatingos  klimato sąlygos bei natūralūs veiksniai. Negyvosios jūros rajone susidaro filtras, per kurį praeina tik naudingo poveikio ultravioletiniai spinduliai. Todėl, skirtingai nuo kitų vietų, kur žmonės gali kaitintis saulėje 15-20 minučių, prie Negyvosios jūros jie gali likti saulėje visą dieną.  Atmosferos slėgis šiame regione yra didžiausias, palyginti su kitais pasaulio taškais, o deguonies kiekis ore yra 15% didesnis, kas sukuria natūralaus slėgio kameros efektą!  Visas Negyvosios jūros plotas yra draustinis, todėl ore nėra alerginių priemaišų ir 10-20 kartų daugiau bromo nei bet kurioje kitoje vietoje, o tai teigiamai veikia nervų sistemą. Geriamame vandenyje didelė seleno koncentracija, kuri slopina anomalių ląstelių vystymąsi.

 

Į Druskos jūrą įteka vienintelė Jordano upė, ištekanti iš Kinereto ežero (Galilėjos jūros),  kurią žiemą ir pavasarį pripildo daugybė šaltinių retų liūčių metu. Dėl ištisus metus šviečiančios kaitrios saulės vanduo iš jūros išgaruoja, o mineralai kaupiasi, didindami Negyvosios jūros gydomąsias savybes. Per daugiau nei 5000 metų jūros dugne susikaupęs dumblo nuosėdų sluoksnis jau daug storesnis nei 100 metrų. Šis purvas yra mineralinių medžiagų lobis ir kito analogo mūsų planetoje nėra. Jis naudojamas raumenų, kaulų  gydymui ir emocinio streso, skausmo mažinimui, kraujotakai gerinti, sergant artroze, artritu, esant judėjimo sutrikimams, nuovargiui mažinti, miegui gerinti, gydyti ginekologines, urologines ir kitas ligas.

 

Purvas teikia ne tik teigiamą terapinį efektą, bet ir pelnytai naudojamas kosmetologijoje. Mokslininkai savo tyrimais patvirtino, kad reguliariai naudojantis purvu prie Negyvosios jūros, per 30 dienų apie 40% oda išsilygina, tampa minkštesnė, švelnesnė, švytinti. Purvo aplikacijas galima daryti nuo galvos iki kojų.  Norint pratęsti procedūras, kadangi daugelis žmonių vidutiniškai ilsisi prie Druskos jūros 12 dienų, purvo pakuočių galima parsivežti į namus.

 

 

Pats oras šiame regione  yra nepriekaištingai švarus, kuriame nėra alergijas sukeliančių medžiagų dėl žemumos ir mažos drėgmės, kadangi čia dykumos klimatas, bet  nėra vėjų ir temperatūrų pokyčių. Todėl ilsintis prie Negyvosios jūros, plečiasi bronchai, kraujagyslės, normalizuojasi nervų sistema, sumažėja, o vėliau ir dingsta astmos simptomai, plaučių ir viršutinių kvėpavimo takų ligos.

 

Poilsis prie Druskos jūros – tai atgaiva ir ligų prevencija aktyviai bei įtemptai dirbantiems žmonėms. Juolab, kad organizuojamos ekskursijos arba galima patiems nuvykti į Izraelio sostinę Jeruzalę, Masadą, Ein Gedi, Kumraną, Jericho , prie Jordano upės ar į senuosius vienuolynus, pamatyti šalį su profesionaliu gidu.

 

 Yra ilgas ligų sąrašas, kurias rekomenduojama gydyti prie Negyvosios jūros, bet yra ligos, kuriomis sergant, nerekomenduotina ilsėtis ar gydytis čia. Visi gydymo kursai apima pirminę konsultaciją, stebėjimą gydymo metu, galutinę konsultaciją su specialistu ir medicinos išvadą gydymosi pabaigoje.

 

Kaip nuvykti ilsėtis ir gydytis prie Druskos jūros? Visais kilusiais klausimais kreipkitės:


VILMA LAUKAITIENĖ
Tel. +370 612 98994
El.p.: vilma8travels@gmail.com
Facebook: Vilma Travel; Vilma Gut
www.sventojizeme.org

 Į pradžią Į pradžią Į viršų Į viršų Atgal Atgal
Atnaujinta: 2021 01 20 
Kontaktai: tel. (37) 311 539, faks. (37) 311 539, Kaunas. El.paštas
©2005-2020. JUMSINFO. Visos teisės saugomos. Born in IdeaTurinio valdymo sistema OptimalSite