Visa verslo informacija Kauno miestui -
LT LT EN EN
Jums
PRADŽIA APIE MUS STRAIPSNIAI SPAUSTUVĖ KAUNE PARDAVIMŲ MOKYMAI INDUSTRY TOP LITHUANIA
PAIEŠKA
Įmonės pavadinimas:  
Paieškos žodis:
 
Detali paieška Detali paieška
 
Kitos paslaugos straipsniai
Daugiau Daugiau   
AUTO GROŽIS POILSIS IR LAISVALAIKIS KITOS PASLAUGOS SVEIKATA STATYBA TECHNIKA INFO AGRO KAUNO NAUJIENOS DARBAS

Spausdinti Spausdinti

Nekilnojamo turto rinką euras išjudino, bet nesudrebino

   2015-03-27

Metų pradžioje įvestas euras sudrumstė šalies nekilnojamo turto vandenis, tačiau pasikeitusi valiuta reikšmingų pokyčių būsto kainoms padaryti neturėtų.
Prieš Naujuosius - sujudimas
Daugiau nei dešimtmečio patirtį turinčios nekilnojamo turto agentūros „Turto unija“ direktorės Bronislavos Sakalauskienės teigimu, buvo juntama, kad lietuvių skepticizmas euro atžvilgiu praėjusių metų antroje pusėje kiek išjudino rinką. Nemažai tautiečių, baimindamiesi kainų augimo suskubo turto įsigyti dar iki euro įvedimo. „Jautėsi, kad susidomėjimas objektais yra didesnis nei paprastai. Žinios apie būsimą valiutos pasikeitimą veikė žmonių sąmonę. Vasaros pradžioje prasidėjęs nekilnojamo turto aktyvumas tęsėsi iki pat Naujųjų metų. Žmonės intensyviai domėjosi galimybe įsigyti būstą, kuris jų manymu, po euro įvedimo turėjo kainuoti brangiau“, - pasakojo B.Sakalauskienė. „Turto unijos“ vadovės teigimu, bruzdesiams rinkoje įtakos turėjo ir tai, kad į nekilnojamą turtą investuoja vis daugiau užsienyje dirbančių šalies gyventojų, taip pat galimybe įsigyti būstą rimtai domėjosi tie, kurie turėjo dideles sumas grynųjų pinigų. „Jaučiasi, kad nemaža dalis žmonių butus įsigyja investicijai, o vėliau juos nuomoja“, - pažymėjo specialistė. Lietuvių aktyvumą nekilnojamojo turto rinkoje 2014-aisiais puikiai iliustruoja ir skaičiai. Praėjusiais metais naujų butų šalyje buvo parduota 28 proc. daugiau nei užpernai.
Ko laukti šiemet?
B.Sakalauskienės teigimu, butų kainos pastaraisiais metais augo 4-7 proc., tačiau tikėtis dar vieno burbulo nekilnojamojo turto rinkoje yra nerealu. „Šiuo metu šalyje yra pastatyta pakankamai naujų butų ir esant tokiai nemažai pasiūlai reikšmingo kainų augimo tikėtis nereikėtų“, - įsitikinusi B.Sakalauskienė. Mūsų šalyje į perėjimą prie naujos valiutos gyventojai reagavo dar atsargiau bei jautriau nei kaimyninėse šalyse Estijoje ir Latvijoje, tačiau apie sąstingį nekilnojamojo turto rinkoje specialistai nekalba. Manoma, kad kiek atsargesni žmonės turėtų būti tik pirmaisiais 2015-ųjų mėnesiais, kol stebės ir vertins situaciją, bet vėliau viskas turėtų grįžti į savo vėžes. Į bandymus dirbtinai sukelti kainas, rinkos dalyviai taip pat reaguoja labai vangiai. Dažniausiai nepagrįstai brangūs objektai nesulaukia dėmesio. „Manyčiau, kad euro atsiradimas didelės įtakos nekilnojamojo turto kainai neturės. Tikėtina, jog pirmaisiais mėnesiais bus kiek mažiau sandorių, tačiau vėliau viskas priklausys nuo bendros šalies ekonominės situacijos“, - įsitikinusi „Turto Unijos“ vadovė. Pasak, B.Sakalauskienės, „Turto Unija“ turėjo pakankamai darbo ir parduodamų objektų net ir šių metų pradžioje.
Vertina ir sąskaitų dydį
„Turto unija“ dirba tiek su naujais objektais, tiek su senesnės statybos namais ir butais. Nors pastaruoju metu tarp lietuvių ypač populiarūs tapo 45-65 kv.m. ploto nauji butai bei 100-120 kv.m. ploto individualūs namai ar kotedžai, būstai senesnės statybos namuose taip pat paklausūs. „Pastebima tendencija, kad naujesnės statybos būstus dažniausiai renkasi jaunesni šalies gyventojai, tačiau sėkmingai galima parduoti ir senesnį objektą“, - neabejojo B.Sakalauskienė. Populiariausi rinkoje šiuo metu yra 1-3 kambarių butai. Dažniausiai būsto kauniečiai ieško rajonuose, kuriuose už komunalines paslaugas tektų mokėti mažiau. „Šiais laikais visi taupo ir prieš įsigydami būstą pasižiūri į šildymo sąskaitas. Jų dydis turi nemenką reikšmę. Kita vertus yra visokių pirkėjų - jei žmogus gali sau leisti, tikėtina, kad jis įsigis būstą kur nors Vytėnuose ar kitame prabangiame rajone šalia miesto“, - svarstė specialistė.
Nuoma - nepigs
Valiutos pokyčiai, panašu, kad neturės didelės įtakos ir nuomojamų būtų rinkai. Nors pastaraisiais metais nuomojamų būtų skaičius ir auga, tas prieaugis nėra toks didelis, kad sugebėtų patenkinti visą paklausą. Nuomininkų skaičius kasmet didžiuosiuose šalies miestuose taip pat didėja, todėl galima neabejoti, kad nuomojamų būtų kainos šių metų rudenį, kai į Kauną sugrįš ar atvyks būsimi studentai, dar šiek tiek šoktels. „Paklausiausi nuomai taip pat yra 1-3 kambarių butai kuriame nors rajone, esančiame kuo arčiau mokymosi įstaigos ar miesto centro. Pastebima tendencija, kad senų statybos butų nuomos kainos dažnai prilygsta naujos statybos butams, tačiau pastarieji dažniausiai yra toli nuo centro, todėl studentams nepatogu“, - pasakojo B.Sakalauskienė. Eilę metų sėkmingai dirbanti „Turto unija“ siūlo palankias darbo sąlygas ir nuolat kviečia prisijungti prie komandos ambicingus vadybininkus, gebančius savo žiniomis ir iniciatyvumu prisidėti prie įmonės plėtros.
1. Ilgametę patirtį sukaupusi „Turto unija“ teikia visas pagrindines nekilnojamojo turto paslaugas: tarpininkauja perkant, parduodant ir nuomojant nekilnojamąjį turtą, konsultuoja investicijų į nekilnojamąjį turtą ir kitais nekilnojamojo turto klausimais.
2. Euro atsiradimas didelės įtakos nekilnojamojo turto kainai neturėjo – nors praėjusių metų pabaigoje rinkoje buvo jaučiamas sujudimas, dirbtinai kainas iškėlę pardavėjai nieko nepešė.
3. Populiariausi rinkoje šiuo metu yra 1-3 kambarių butai. Dažniausiai būsto kauniečiai ieško rajonuose, kuriuose yra pigesnės išlaidos už šildymą.
4. Nuomininkų skaičius didžiuosiuose šalies miestuose gerokai lenkia nuomojamų butų skaičių, tad prognozuojama, kad nuomos kainos artimiausiu metu tikrai nepigs.Jaučiasi, kad nemaža dalis žmonių butus įsigyja investicijai, o vėliau juos nuomoja.

Bronislava Sakalauskienė
UAB „Turto unija“ direktorė
Savanorių pr.135, Kaunas, +370 601 26292
www.turtounija.lt

 Į pradžią Į pradžią Į viršų Į viršų Atgal Atgal
Atnaujinta: 2021 01 20 
Kontaktai: tel. (37) 311 539, faks. (37) 311 539, Kaunas. El.paštas
©2005-2020. JUMSINFO. Visos teisės saugomos. Born in IdeaTurinio valdymo sistema OptimalSite