Visa verslo informacija Kauno miestui -
LT LT EN EN
Jums
PRADŽIA APIE MUS STRAIPSNIAI SPAUSTUVĖ KAUNE PARDAVIMŲ MOKYMAI INDUSTRY TOP LITHUANIA
PAIEŠKA
Įmonės pavadinimas:  
Paieškos žodis:
 
Detali paieška Detali paieška
 
Statyba straipsniai
Daugiau Daugiau   
AUTO GROŽIS POILSIS IR LAISVALAIKIS KITOS PASLAUGOS SVEIKATA STATYBA TECHNIKA INFO AGRO KAUNO NAUJIENOS DARBAS

Spausdinti Spausdinti

Nepravažiuojamos vietos? Laikinų kelių plokštės – paprastas ir patogus sprendimas

   2019-03-25

Sunkiai privažiuojamos vietos? Sunkiasvorė technika klimpsta, nepravažiuoja iki objekto? Ekskavatorius pravažiavo, tačiau suardė kruopščiai išpuoselėtą veją, paliko gilias provėžes bei iškraipė trinkeles? Prireikė pusmečio darbo, kad atkurtumėt prieš tai buvusią tvarką? Ką daryti? Sprendimas paprastas – laikinų kelių plokštės. Kas yra laikinų kelių plokštės, iš ko jos pagamintos ir kur jos naudojamos? Apie tai pasakoja UAB „Topros technika“ direktorius Tomas Pranciliauskas.

 

 

 

 

Kas yra kelių plokštės?

Tomo Pranciliausko teigimu, laikinųjų kelių plokštės – paprastas sprendimas sudėtingoms problemoms. Plokštės pagamintos iš perdirbto polietileno (antrinių polietileno žaliavų, tokių kaip vandens buteliukai ir kt.), o tai, ką šios plokštės daro, yra neįtikėtina – dėl savo ypatingos struktūros jos paskirsto transporto ir technikos svorį po visą paviršių ir atlaiko neįtikėtinas apkrovas. Priklausomai nuo plokštės tipo, jos atlaiko svorius nuo 15 iki 200 tonų į 1 m2.

 

Taigi, kai reikia pravažiuoti per pievas, smėlį, žvyrą, purvą arba, priešingai, sunkiasvore technika važiuoti per trinkelėmis išklotą kiemą ar išpuoselėtą veją – sprendimas paprastas – patieskite laikinų kelių plokštes ir pravažiuosite, nepatirdami rūpesčių ir nepalikdami žymių.

 

Kam skirtos ir kur naudojamos laikinų kelių plokštės?

„Laikinų kelių plokštės pritaikomos pačiose įvairiausiose srityse – nuo parodų iki stambių energetikos projektų, tokių kaip dujotiekių tiesimas,“ – sako Tomas Pranciliauskas.

 

Laikinų kelių plokštės dažnai naudojamos statybvietėse, ypač kai statybos tik prasideda ir nėra jokių privažiavimų, o tik įrenginėjami pamatai. Jomis patogu judėti tiek transporto priemonėms, tiek darbuotojams; užbaigus darbus, plokštės surenkamos ir perkeliamos į naują objektą.

 

 

 

 

Parodų organizatoriai ir dalyviai jas naudoja, kad palapinė, kurioje vyksta prekyba, turėtų tvirtą sausą pagrindą, iki jos būtų patogu privažiuoti, o lankytojams nereikėtų braidžioti po purvą.

 

Iš plokščių galima greitai sumontuoti laikiną parkavimo aikštelę, kai renginys vyksta laukuose ar atvirkščiai – restauruotų dvarų teritorijose arba parkuose.

 

Plokštės naudojamos ir filmavimų metu – pavyzdžiui, kai per pievą ar paplūdimyje per smėlį reikia iki filmavimo vietos sunkvežimiais nugabenti rekvizitus. Jas naudoja ir kariškiai, pvz. karinės technikos remontui skirtuose angaruose.

 

Tokių plokščių prireikia ir privatiems asmenims – įsivaizduokite, norite susimontuoti modulinę pirtį pievoje prie namų arba įsirengti skulptūrą trinkelėmis išklotame kieme – pirties modulių arba kelių metrų aukščio skulptūros rankomis juk neatsinešite?

 

 

 

 

Geriausia yra tai, kad nebūtina jų pirkti

Kelių plokštes dažniausiai perka tie, kas reguliariai naudoja jas savo darbe – pavyzdžiui, statybų bendrovės, kurios plokštes perkelia iš vienos statybvietės į kitą. Tačiau jei jums reikia laikino keliuko tik retkarčiais, Tomo Pranciliausko teigimu,  plokštes galima tiesiog... išsinuomoti, o pasinaudojus – grąžinti.

 

Mažos gudrybės – apsauga vejai

Plokštės gaminamos kelių tipų – juodos, baltos spalvos ir skaidrios. Juodos plokštės – pigiausios, tačiau turi nedidelį minusą. Saulėtą dieną, juoda plokštė įšyla – esant +35°C temperatūrai, gruntas po plokšte įkaista iki +42 °C, o žolė gali išsausėti ir paruduoti. Dėl to, juodos plokštės naudojamos trumpalaikiams projektams.

 

Tomas Pranciliauskas papasakojo, kad, norint apsaugoti veją, geriausiai tinka baltos ir skaidrios plokštės. Po balta plokšte, esant +35 °C lauko temperatūrai, gruntas atvėsta iki +29 °C, o žolė neišsausėja. Skaidrios plokštės praleidžia saulės spindulius, išlaiko drėgmę, neslopina žolės augimo, ji neparuduoja. Baltos ir skaidrios plokštės yra puikus sprendimas, kai laikinus takus  ar kelius reikia įrengti gerai sutvarkytame kraštovaizdyje.

 

Plokščių montavimas – kaip viskas atrodo praktiškai?

Anot Tomo Pranciliausko, plokštes montuoti paprasta – jos sveria apie 35-39 kg, kai kurie modeliai turi specialiai išlietas rankenas – užtenka poros žmonių plokštę perkelti į kitą vietą. Jei tereikia vienkartinio pravažiavimo, pakanka plokštes sukloti vieną greta kitos. Jei plokštės bus naudojamos ilgesnį laiką, tam, kad jos „neišsivaikščiotų“, kampuose yra specialios jungtys, kurios lengvai sutvirtinamos metaliniais varžtais.

 

Kai plokštės nebereikalingos, jas lygiai taip pat paprasta išmontuoti ir išgabenti.

 

 

 

 Jos pagamintos užsienyje? Kur galima pamatyti tas plokštes?

Taip, gaminamos užsienyje, mes esame oficialūs gamyklų AlturnaMATS, Inc ir Checkers Industrial Products, LLC atstovai Pabaltijo šalyse.  Esame įsikūrę Vilniuje, bet dirbame visoje Lietuvoje, nuomojame ne tik kelio plokštes, bet ir įvairią techniką kartu su profesionaliais operatoriais (transporto priemones, mini krautuvus, teleskopinius krautuvus, ekskavatorius ir kt.).

 

 

 

 

UAB „TOPROS TECHNIKA“

Savanorių pr. 203, LT-02300 Vilnius

Tel. + 370 603 33999

El. p. info@tnc.lt

www.tnc.lt

 

 

 



Į pradžią Į pradžią Į viršų Į viršų Atgal Atgal
Atnaujinta: 2024 04 19 
Kontaktai: tel. +370 670 316 00, faks. +370 670 316 00, Kaunas. El.paštas
©2005-2024. JUMSINFO. Visos teisės saugomos. Born in IdeaTurinio valdymo sistema OptimalSite