Visa verslo informacija Kauno miestui -
LT LT EN EN
Jums
PRADŽIA APIE MUS STRAIPSNIAI SPAUSTUVĖ KAUNE PARDAVIMŲ MOKYMAI INDUSTRY TOP LITHUANIA
PAIEŠKA
Įmonės pavadinimas:  
Paieškos žodis:
 
Detali paieška Detali paieška
 
Auto straipsniai
Daugiau Daugiau   
AUTO GROŽIS POILSIS IR LAISVALAIKIS KITOS PASLAUGOS SVEIKATA STATYBA TECHNIKA INFO AGRO KAUNO NAUJIENOS DARBAS

Spausdinti Spausdinti

Nepriklausomi turto vertintojai – jūsų gyvenimo asistentai

   2018-10-08

 

Eismo įvykių metu apgadintas ar visiškai sudaužytas automobilis, stichinių nelaimių apgriautas, vandentiekio avarijų užlietas nekilnojamasis turtas ir jame esantys daiktai – tai įvykiai, kurių nei sau, nei kitiems nelinkėtume, tačiau, deja, jie nutinka. Kaip tokiais atvejais iš padėties išsisukti kuo mažiau nukentėjus finansiškai?

 
Transporto priemonių žalos vertinimas

Statistiniai duomenys Lietuvos nepuošia – pagal avarijų skaičių tarp Europos šalių ji vis dar lentelės viršuje. Privalomojo civilinės atsakomybės draudimo sistema mūsų šalyje irgi dar gana jauna. Pagal Lietuvoje galiojančius teisės aktus, žalą nukentėjusiam asmeniui nustato draudikas – tai yra draudimo išmokas mokanti įmonė pati sprendžia, kiek sumokėti žalą patyrusiam nukentėjusiajam. Nepriklausomo turto vertinimo įmonės „Asistavita“ atstovas, licencijuotas kilnojamojo turto vertintojas Mantas Sinkevičius sako, kad patys galime pasidaryti išvadas, ar visada gali būti objektyvus žalos įvertinimas, kai jį apskaičiuoja tas pats asmuo, kuris su tais pinigais turi išsiskirti.

„Normalu, kad privačios draudimo įmonės nori turėti pelno – surinkti daugiau įmokų, bet išmokėti mažiau draudimo išmokų. Bet nenormalu, kad patyrę nuostolius materialiam turtui ar sveikatai asmenys negali gauti objektyvaus žalos įvertinimo. Avarijos metu patyrusiam žalą asmeniui draudikai siūlo arba savo paskaičiuotą draudimo išmoką, arba, jei transporto priemonė remontuotina, remontuoti ją servisuose, su kuriais yra sudarę bendradarbiavimo sutartis. Pastaruoju atveju, kaip rodo praktika, draudikams kyla nenumaldomas noras servisams diktuoti, už kiek ir kokiomis detalėmis (dažniausiai naudotomis, neaiškios kokybės ir kilmės) sugadintą turtą atstatyti, suremontuoti. Galima tik įsivaizduoti, kokie taip suremontuoti automobiliai ir motociklai po tokio „pigaus“ remonto  važinėja mūsų keliais… Ar jie atitinka saugaus eismo reikalavimus? Ar atitinka gamintojo reikalavimus?“, – klausia M. Sinkevičius.

Taigi dažnas, po patirto eismo įvykio susidūręs su, jų manymu, per mažai draudikų įvertinta nuostolių suma, žalos įvertinimui pagalbos prašo nepriklausomų licencijuotų turto vertintojų, kad šie objektyviai nustatytų patirtus nuostolius. Įmonėje „Asistavita“ vertinimus atlieka kvalifikuoti, turintys aukštąjį universitetinį išsilavinimą, išlaikę specialius turto vertintojo egzaminus licencijuoti specialistai. Vertintojų honoraras nepriklauso nuo apskaičiuoto žalos dydžio ar nuo apskaičiuotos rinkos vertės, bei draudiko išmokamos draudimo išmokos, todėl vertinimas yra objektyvus, atitinkantis teisės aktus bei transporto priemonių gamintojų eismo saugumo reikalavimus.

 

 

 


 

Nekilnojamojo turto žalos vertinimas

Visuotinio klimato kaitos sąlygomis Lietuvoje padaugėjo audrų, škvalų bei kitų stichinių nelaimių, todėl vis dažniau nukenčia gyventojų nekilnojamasis turtas ir jame esantys daiktai.

Kaip pasakojo nepriklausomas turto žalos vertintojas, miestuose dažniausiai pasitaiko vandens tinklų avarijos, o populiariausia iš jų, kad ir banaliai skamba  – vandens lankstaus vamzdelio (žarnelės)  į klozeto bakelį trūkimas. Šituo atveju gaunasi panašiai kaip lietuvių tautosakoje „...mažas kupstas didelį vežimą apverčia...“.  Po tokių avarijų vandeniu užliejamas ne tik paties nelaimėlio, bet ir žemiau gyvenančių kaimynų būstai. Kuo aukštesniam aukšte gyveni, tuo daugiau žalos padaryti gali tas mažas vamzdelis. M. Sinkevičius sako, kad jau iš pokalbio telefonu dažnai galima suprasti, kas kreipiasi – pats nelaimėlis, kurio bute įvyko avarija, ar jo kaimynas. „Kaltininkui dažniausiai atrodo, kad jis padarė žalos mažai, o nukentėjusiajam, kad daug. O jei nukentėjusysis buvo apsidraudęs butą, tai jam dažnai atrodo, kad draudikas žalos apskaičiavo per mažai. Tuomet vėl reikalingi kvalifikuoti nepriklausomi, jau nekilnojamojo turto vertintojai“, – sako „Asistavita“ atstovas.

Jis pasakojo, kad ir bendrovės direktorė, nekilnojamojo turto vertintoja Dalia Batutienė pati neseniai patyrė didelę žalą po gaisro nuosavame name įrengtoje pirtelėje. Laimei, gaisrininkai laiku užgesino ugnį ir apsaugojo turtą nuo visiško sunaikinimo. Tačiau po to vadovė savo kailiu patyrė, kaip nelengvai reikia įrodinėti draudikui realiai patirtą žalą ir jos atstatymo būdą.

Tad nepriklausomi nekilnojamojo turto vertintojo patarimai ar turto vertinimo profesionali ataskaita gali padėti spręsti kilusius ginčus su draudikais ar kaimynais dėl turto vertės. „Ne visada imamės daryti turto vertinimo ataskaitas, bet ir nemokamai patariame, stengiamės sutaikyti laikinai susipykusius kaimynus ar draudėją su draudiku. Suprantame žmonių problemas ir kad pirmiausiai jiems reikalingas geras žodis ir nusiraminimas stresinėje situacijoje. Todėl įmonės šūkis pasirinktas „Tavo gyvenimo asistentas“, – sako M. Sinkevičius.

 
Defektacijos – įvežamų transporto priemonių iš ne ES šalių vertinimas apmokestinimui

Pastaruoju metu labai suaktyvėjo naudotų transporto priemonių importo iš JAV verslas. Todėl yra aktualus klausimas, kiek reikės mokėti mokesčių. M. Sinkevičius sako, kad muito ir pridėtinės vertės mokestis mokamas nuo naudotos transporto priemonės vertės. Įvežami automobiliai ar motociklai dažnai būna apgadinti po avarijų, potvynių ar kitų nelaimių, todėl tikslinga užsakyti nepriklausomo vertintojo ataskaitą, kad būtų nustatyta kuo tikslesnė likutinė turto vertė. „Asistavita“ yra viena iš daugiausiai atliekančių  tokių kilnojamojo turto vertinimų Lietuvoje, todėl įmone ir jos specialistais pasitiki ir muitinė, ir Audito, apskaitos, turto vertinimo ir nemokumo valdymo tarnyba, ir vertinimo ataskaitų užsakovai. Tenka nustatyti ir retų, ir senoviškų, kolekcinių transporto priemonių, ir beveik naujų, dar kvepiančių, vos kelis šimtus kilometrų pravažiavusių „Harley Davidson“ motociklų ar „Ford Mustang“, „Porsche“ automobilių vertes. Tiek verslininkai, tiek pavieniai pirkėjai lieka patenkinti profesionaliomis vertinimo paslaugomis, nes tiksliai nustačius apgadinto daikto vertę yra teisingai sumokami mokesčiai, taupomas laikas ir nuotaika“, – sako M. Sinkevičius.

 

 

UAB „ASISTAVITA“

Kilnojamojo turto vertintojas

Mantas Sinkevičius

info@asistavita.lt

Tel. +370 616 14143

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 



Į pradžią Į pradžią Į viršų Į viršų Atgal Atgal
Atnaujinta: 2024 04 11 
Kontaktai: tel. +370 670 316 00, faks. +370 670 316 00, Kaunas. El.paštas
©2005-2024. JUMSINFO. Visos teisės saugomos. Born in IdeaTurinio valdymo sistema OptimalSite