Visa verslo informacija Kauno miestui -
LT LT EN EN
Jums
PRADŽIA APIE MUS STRAIPSNIAI SPAUSTUVĖ KAUNE PARDAVIMŲ MOKYMAI INDUSTRY TOP LITHUANIA
PAIEŠKA
Įmonės pavadinimas:  
Paieškos žodis:
 
Detali paieška Detali paieška
 
Technika info straipsniai
Daugiau Daugiau   
AUTO GROŽIS POILSIS IR LAISVALAIKIS KITOS PASLAUGOS SVEIKATA STATYBA TECHNIKA INFO AGRO KAUNO NAUJIENOS DARBAS

Spausdinti Spausdinti

Nestandartinių metalo konstrukcijų virtuozai

   2019-05-30

Beveik prieš dešimtmetį įkurta UAB „Pramoninės metalo konstrukcijos“ sugebėjo pasiekti stulbinamų rezultatų, kuriuos patvirtina jai 2018 metais suteiktas ketvirtos išpildymo klasės (EXC4) įvertinimas pagal EN 1090 standartą. Tai yra aukščiausia klasė, dažniausiai taikoma tik labai didelio tarpatramio tiltų, geležinkelių, atominėse elektrinėse, paviljonų, didelių pastatų, kuriuose gali tilpti ženklus skaičius žmonių, konstrukcijų gamybai. Kad šis įvertinimas nėra tik tušti žodžiai, liudija įmonės įgyvendinti itin sudėtingi, nestandartiniai projektai, kuriems atlikti reikėjo kompetencijų, aukštos kvalifikacijos darbuotojų, efektyviai bei preciziškai dirbančių įrenginių ir, žinoma, erdvių gamybinių patalpų. Lietuvoje nėra daug įmonių, kurios per mėnesį sugebėtų pagaminti daugiau kaip 500 tonų metalo konstrukcijų. Dar viena iš įmonės stiprybių yra ta, kad ji sugeba pagaminti nestandartines didžiagabarites stambias plieno konstrukcijas pagal individualius kliento pateiktus brėžinius ar pageidavimus.

 

 

Vienas iš naujausių ir didžiausių įmonės įgyvendintų projektų – Rygos „Akropolio“ metalo konstrukcijų gamyba. Šiam prekybos gigantui UAB „Pramoninės metalo konstrukcijos“ kartu su partneriais gamino didesniąją dalį metalo konstrukcijų. PMK tekusioj konstrukcinėje dalyje buvo ir labai sudėtingos erdvinės santvaros. Tikru iššūkiu buvo ant vos kelių kolonų montuojamos pagrindinės ir šalutinės erdvinės santvaros iš apvalių vamzdžių. Iš viso šiam prekybos milžinui buvo pagaminta beveik 2500 t metalo konstrukcijų.

 

Įmonė prisidėjo ir prie amerikiečių medicinos įrangos gamintojos „Hollister Lietuva“ gamyklos statybos Kauno LEZ. Tai viena didžiausių naujų gamyklų Lietuvoje, užimanti net 24 tūkst. kv. m. plotą. PMK su partneriais sugebėjo įvykdyti daugiau kaip 1000 t metalo konstrukcijų gamybos bei montavimo darbus. Visi darbai buvo įvykdyti per rekordiškai trumpą laiką – vos tris mėnesius.

 

Dar vienas naujesnių šios įmonės tarptautinių projektų – erdvinis sprendimas, naudojamas orlaivių gamyboje. Įmonė pagamino lėktuvo sparnų transportavimo rėmą, kuris įkeliamas į transportinį orlaivį ir iš vienos gamyklos gabenamas į kitą – orlaivių surinkimo gamyklą. UAB „Pramoninės metalo konstrukcijos“ atliko tų rėmų surinkimo ir suvirinimo darbus, mechaninio apdirbimo darbai buvo atliekami Austrijoje, o pridavimas įvyko Pietų Prancūzijoje. Šis projektas buvo tikras iššūkis, nes gaminiai buvo itin sudėtingi, tolerancijoms reikalavimai buvo labai aukšti. Kai kurie gaminiai iš PMK gamyklos į mechaninį apdirbimą turėjo išvažiuoti su 0,4 laipsnio tikslumu. Buvo sudėtinga gamyba, kuriai reikėjo paruošti specialius šablonus, atlikti specialius matavimus.

 

 

Įmonė savo gaminius tiekia ir beveik visų stambiausių Vokietijos automobilių gamintojų gamykloms. Metalo konstrukcijas jų gamybos linijoms taip pat tiekė UAB „Pramoninės metalo konstrukcijos“. Įmonė gamina jūrines (off-shore) metalo konstrukcijas bei dirba su naftos ir dujų gavybos sektoriaus klientais.

 

UAB „Pramoninės metalo konstrukcijos“ gamina metalo konstrukcijas ir Skandinavijos rinkai. Įmonė pagamino metalo konstrukcijas tokiems objektams kaip „Stockholm Tele2 Arena“ Švedijoje, prekybos centras Osle „Kaihus 1“, geležinkelio stotis Høvik Norvegijoje, Oslo „Radium“ ligoninė, ISI atliekų perdirbimo centras Skui, Norvegijoje, „Sapa Heat Transfer“ Švedijoje, „Statoil“ administracinis pastatas Osle, kelių tiltų rekonstrukcijų projektai Norvegijoje, „Scania“ gamybos linijos, ir daugeliui kitų.

 

Vertėtų paminėti ir turizmą Lietuvoje skatinančius projektus, kaip antai, ant metalo kolonų (kurių bendras svoris – 106 t) besilaikantis Anykščių Lajų takas, 36 metrų aukščio ir 60 tonų svorio, iš daugiau kaip 300 dalių susidedantis Labanoro apžvalgos bokštas, kurį savo nestandartinėmis metalo konstrukcijomis iki smulkmenos įgyvendino UAB „Pramoninės metalo konstrukcijos“.

 

Kaip vienus iš sudėtingesnių projektų, kuriuos UAB „Pramoninės metalo konstrukcijos“ įgyvendino Lietuvoje, būtų galima paminėti dvi Marijampolės trišakių pėsčiųjų viadukų sankryžų statybas. Didžiausias iššūkis šiame projekte įmonei buvo vientisos 33 m ilgio ir 4 m pločio bei 4 m aukščio erdvinės santvaros gamyba.

 

Jau antrus metus PMK plėtoja ir diegia naują gamybos valdymo sistemą, kuri leidžia jai sekti ir prižiūrėti savo veiklą. Bandoma rasti optimaliausius sprendimus, kad valdymas būtų kuo efektyvesnis. Metalo konstrukcijų gamybos srityje nėra sukurta daug specializuotų programų, tuo labiau nestandartiniams gaminiams. Tad įmonė jas kuria pati, kad galėtų valdyti procesus bei laiku ir kokybiškai įgyvendinti projektus.

 

Gamybos kontrolė vykdoma ne tik pagal LST EN keliamus reikalavimus. Įmonėje įdiegti papildomi sprendimai pagal skandinaviškų geležinkelių tiltų standartus bei naftos ir dujų gavybos sektoriaus klientų reikalavimus. Bendrovė siekia išlaikyti aukščiausią gaminių kokybę, būtent dėl to visus darbus stengiasi atlikti pati. Patikimos įmonės vardą UAB „Pramoninės metalo konstrukcijos“ užsitarnavo tiek sąžininga partneryste su Lietuvos bei užsienio klientais, tiek griežtu tarptautinių reikalavimų bei standartų laikymųsi.

 

 

 

 

 

UAB „PRAMONINĖS METALO KONSTRUKCIJOS“

Palemono gatvė 9a, Kaunas 52163

Tel. + 370 699 28206

El. p. pm@pm.lt

www.pmkonstrukcijos.lt

 

 

 Į pradžią Į pradžią Į viršų Į viršų Atgal Atgal
Atnaujinta: 2021 01 15 
Kontaktai: tel. (37) 311 539, faks. (37) 311 539, Kaunas. El.paštas
©2005-2020. JUMSINFO. Visos teisės saugomos. Born in IdeaTurinio valdymo sistema OptimalSite