Visa verslo informacija Kauno miestui -
LT LT EN EN
Jums
PRADŽIA APIE MUS STRAIPSNIAI SPAUSTUVĖ KAUNE PARDAVIMŲ MOKYMAI INDUSTRY TOP LITHUANIA
PAIEŠKA
Įmonės pavadinimas:  
Paieškos žodis:
 
Detali paieška Detali paieška
 
Auto straipsniai
Daugiau Daugiau   
AUTO GROŽIS POILSIS IR LAISVALAIKIS KITOS PASLAUGOS SVEIKATA STATYBA TECHNIKA INFO AGRO KAUNO NAUJIENOS DARBAS

Spausdinti Spausdinti

Norit važinėti saugiau? Pasididinkite automobilio variklio galią.

   2015-10-05

Nors iki šiol buvo įprasta manyti, jog variklio galią pasididinti mėgsta aktyvus ir greitį mėgstantis jaunimas, tačiau iš tiesų, tai aktualu įvairaus amžiaus žmonėms ir siejasi tai ne su ekstremalių pojūčių siekiu, o saugiu ir patogiu važiavimu. Tačiau, kad automobilis važiuotų sklandžiai, dėmesį atkreipti reikia ne tik į variklį.
Variklio galios didinimas - ką apie tai verta žinoti?
Variklio galingumo didinimas ir kuro sunaudojimo korekcijos, atliekamos perprogramuojant variklio kompiuterį, o ne mechanines modifikacijas yra viena iš pagrindinių „Chiptuning.lt“ veiklos sričių, kurios poreikis šiuo metu nuolatos auga. Kuo gi ypatinga ši paslauga? Variklio galios didinimas (tuo pačiu ir dinamikos didinimas) šiandien yra paklausus, norint jaustis saugiai atliekant vieną ar kitą manevrą kelyje. Tai yra itin aktualu šiandien, kadangi eismo sąlygos mūsų gatvėse yra itin sudėtingos, tad visi nori išvengti avaringų situacijų. Be to, daugeliui tenka nuvažiuoti dažnai didelius, ar didesnius nei įprasta atstumus, todėl pasinaudoję šia paslauga gali džiaugtis sutaupytu ne vienu litru kuro. Siekiant padidinti variklio galingumą perprogramuojant paties variklio kompiuterį, nėra žalojamos automobilio sistemos. Be to, kaip teigia „Chiptuning.lt“ inžinierius Mindaugas Jarukaitis, toks variklio galingumo didinimo būdas yra žymiai efektyvesnis automobiliams su dyzeliniais varikliais, kadangi tokių variklių degalų sunaudojimas, padidinus jų galingumą, netgi sumažėja. Tuo tarpu benzinu varomų variklių degalų sunaudojimas tokiais atvejais atvirkščiai - išauga. Inžinieriaus teigimu, padidinus benzininių variklių galią, kartais atsiranda kitų, šalutinių rūpesčių, pavyzdžiui, reikia naudoti aukštesnio oktaninio skaičiaus benziną, kuris yra brangesnis.
Kietųjų dalelių filtrų sistemos – dažna problema.
„Chiptuning. lt“ gana dažnai teikia pagalbą sprendžiant problemas, susijusias su automobilių kietųjų dalelių filtrų sistemomis - DFP, FAP, taip pat ir azoto oksidus išmetamose dujose mažinančia sistema AdBlue. Dažnai atsitinka ir taip, jog tik įsigijus automobilį, žmonės susiduria su nesąžiningais meistrais, kurie gamintojų įdiegtas smulkiųjų dalelių filtro ir katalizatoriaus sistemas tiesiog pašalina. Ką tokiu atveju reikia daryti? Tokiais atvejais reikia atilikti tam tikrus programavimo darbus, kadangi be jų automobilio variklio kompiuteris (esant pašalintoms minėtoms sistemoms) leidžia varikliui veikti tik avariniu režimu. Maža to, dažnai prasidėjęs automatinis savaiminio smulkiųjų dalelių filtro išsivalymo (regeneracijos) procesas nebegali sustoti. Laikui bėgant tai paskatina ne tik purkštukų gedimą, bet ir nuolatos varikliui dirbant tokiu režimu, pilnai nesudegęs kuras po truputį patenka į tepalą. Ilgainiui, važinėjant su taip veikiančiu automobiliu, žmogus rizikuoja labai brangiai kainuosiančiu variklio remontu. Taip pat dažna situacija, kai klientas skundžiasi tam tikromis automobilio problemomis, kurių jam niekaip negali nustatyti. Taip dažnai būna todėl, kai neprofesionaliomis priemonėmis bandoma išjungti vieną ar kitą anksčiau paminėtą automobilio variklio ekologinę sistemą (DPF, EGR, AddBlue). Po tokių neteisingų variklio kompiuterio programavimų, surasti tikrąją gedimo priežastį tampa itin sudėtinga. Tokiu atveju „Chiptuning.lt“ daro variklio elektronikos programinį atnaujinimą, po kurio variklio kompiuteryje įdiegiama teisinga valdymo programa ir tokiu būdu galima pamatyti visus užslėptus gedimus. Įmonė taip pat remontuoja automobilių borto kompiuterius bei prietaisų skydelius – dažniausiai juose genda informaciniai ekranėliai. Šių prietaisų gedimai dažnai pasitaiko automobiliuose, pagamintuose iki 2005 metų. Remontuojamos ir vairo sistemų elektroninės dalys, šalinami gamintojų sumontuotų audio ir video sistemų gedimai.
Ypatingos priemonės automobilių remontui.
Automobilių elektronikos remontui dažnai tenka pasitelkti ir itin specifines priemones, pavyzdžiui mikroskopus. Šiuolaikiniuose elektroniniuose mazguose itin didelis elektroninių komponentų integracijos lygis, tad įžiūrėti detales yra labai sudėtinga ar net neįmanoma. O kai kurių elektroninių blokų sandara ypatinga: detalės, specialių cheminių procesų eigoje „užauginamos“ ant keraminio pagrindo. Tad, šių miniatiūrinių detalių patikrinimas, jų pakeitimas tampa itin sudėtinga procedūra, neapsieinanti be mikroskopo pagalbos. Šios technologijos naudojamos kuro siurblių, vairo stiprintuvų, stabdžių atblokavimo (ABS) elektroninių mazgų gamyboje.
1. „Chiptuning.lt“ orientuojasi į sudėtingesnės automobilių elektronikos arba įrangos, pagamintos naudojant modernias šiuolaikines technologijas, remontą.
2. Viena iš įmonės veiklos sričių – variklio kompiuterių remontas ir programavimo darbai, susiję su variklio galingumo didinimu, perprogramuojant variklio kompiuterį. Tai siekiama daryti optimaliai, nepadarant žalos automobilio sistemoms.
3. Įmonė stengiasi atlikti tokius darbus, kuriuos automobilių remonto rinkoje atlieka nedaugelis, tokiu būdu siekdami nuolatinio tobulėjimo.

Mindaugas Jarukaitis
„Chiptuning.lt“ inžinierius
Statybinkų g. 9, Kaunas
+370 616 58101
www.chiptuning.lt

Į pradžią Į pradžią Į viršų Į viršų Atgal Atgal
Atnaujinta: 2021 06 14 
Kontaktai: tel. (37) 311 539, faks. (37) 311 539, Kaunas. El.paštas
©2005-2021. JUMSINFO. Visos teisės saugomos. Born in IdeaTurinio valdymo sistema OptimalSite