Odinis automobilio salonas arba namų baldai siejasi su komfortu ir prestižu. Tačiau su laiku, oda dėvisi – nusitrina, išsipurvina, kenčia nuo saulės, ją apgadina vaikai arba naminiai gyvūnai. Ką daryti, jei odiniai apmušalai nusidėvėjo? Apie tai pasakoja UAB „Žakona“ direktorius Vytautas Rakauskis.

 

Kaip sutaupyti, jei planuojate „pervilkti“ odinius daiktus?

Nusidėvėjusį automobilio interjerą arba namų baldus galima atnaujinti, „pervelkant“ oda visą konstrukciją arba pažeistas jos dalis. Odos rūšių yra daug – jos skiriasi ir kaina, ir techninėmis charakteristikomis. Kaip taupyti protingai, kad vėliau netektų gailėtis?

 

Įvertinkite, kaip dažnai ir kaip ilgai bus naudojamas oda aptrauktas daiktas – jei tai taburetė, kurią naudosite pora metų arba išskirtinis retro automobilis, kuriuo naudojatės retai – rinkitės pigesnį variantą. Jei tai baldai, kuriais planuojate naudotis kasdien ir ne vienerius metus – nepagailėkite pinigų kokybei.

 

Ką žinoti, perkant dirbtinę ar natūralią odą?

Pirmoji klaida – apsipirkimas internetu. Pavyzdys internete visada skiriasi nuo gaminio, todėl galite apsirikti – net paprasčiausia juoda spalva turi daugybę atspalvių. Spalvinis atitikimas ypač svarbus, jei atnaujinama ne visa konstrukcija, o tik jos dalis, todėl nuvykite į parduotuvę ir apžiūrėkite pavyzdžius patys.

 

Kita klaida – skubama pirkti ten, kur mažiausia kaina. Dažnai, žemą kainą siūlantys pardavėjai neturi reguliarių kontraktų, prekes įsigyja su nuolaidomis per išpardavimus – jei po poros metų norėsite atnaujinti salono ar baldų dalį, tikėtina, kad tokios pat odos parduotuvėje nerasite. Rekomenduojama kreiptis į tuos pardavėjus, kurie turi sutartis su gamintojais ir užtikrina tiekimo tęstinumą.

 

 

Kaip išsirinkti tinkamą odos rūšį?

Pirmas pirkėjams kylantis klausimas – natūrali ar dirbtinė? Natūrali oda yra privalumas renkantis avalynę, kadangi batai dėvimi po keletą valandų, tačiau renkantis automobilio salono ar baldų apvalkalus, dirbtinė oda irgi yra puikus pasirinkimas. Šiandieninių technologijų dėka, dirbtinė oda savo savybėmis nenusileidžia, o dažnai ir lenkia natūralią odą – yra atsparesnė saulės spinduliams, druskoms, trinčiai ir kt.

 

Atnaujinote auto saloną ar baldus? Nepamirškite tinkamos priežiūros

Kaip prižiūrėti odinius apmušalus? Rekomenduojama vengti chemiškai agresyvių ploviklių, kurie lengvai suteikia švaros ir blizgesio efektą, tačiau naikina viršutinį odos sluoksnį ir jai kenkia. Siūloma rinktis specialius odai skirtus valiklius arba valyti drungnu vandeniu bei muilu.

 

UAB „Žakona“ prekiauja dirbtine bei natūralia oda bei priemonėmis, reikalingomis odinių automobilių salonų bei namų baldų pervilkimui ir priežiūrai. Įmonė turi kontraktus su gamintojais Vokietijoje, Prancūzijoje, Italijoje, Austrijoje ir siūlo apie 300 odos rūšių ir atspalvių asortimentą. Įmonės specialistai padeda išsirinkti tinkamą odą jūsų salonui ar baldams, priežiūros priemones ir konsultuoja sprendžiant kitas su odinių salonų ir baldų priežiūra susijusias problemas.

 

 

 

UAB „ŽAKONA“

Direktorius Vytautas Rakauskis

Raudondvario pl. 99 , LT-47184 Kaunas

Tel. +370 37 361212

El. p. zakona@zakona.lt

www.zakona.lt

 
 Nuoroda: http://www.jumsinfo.lt/lt/straipsniai/nukentejo_odinis_automobilio_salonas_arba_namu_baldai_profesionalai_pataria/
©2005-2024. JUMSINFO. Visos teisės saugomos.