Sienose garsiai šniokščiantys kaimynų nuotekų vamzdžiai nėra pats maloniausias dalykas. Šiuolaikiniai gamintojai yra daug padarę, kad išspręstų šią problemą.

Didžiausią triukšmą kelia senojo tipo vamzdžiai, pagaminti iš ketaus. Jų gamintojams visiškai nerūpėjo garso izoliacija, tad triukšmas jūsų kaimynams nuleidžiant vandenį gali siekti net iki 40 decibelų. Kita vamzdžių karta buvo pagaminta iš plastiko. Problema tapo švelnesnė, bet neišnyko.
Dar vėliau gamintojai pakeitė žaliavų, iš kurių gaminami polipropileniniai vamzdžiai, formulę. Į plastikus  buvo pridėta specialių mineralinių medžiagų, kurios mažina garso pralaidumą.
„Vokietijoje yra priimta vidaus nuotekų vamzdžių klasifikacija pagal triukšmo pralaidumo lygius, - pasakoja Vytautas Mažeika, Magnaplast Sp. Z o.o. Kauno filialo direktorius. – Įprastiniai nuotekų vamzdžiai patenka į trečiojo lygio kategoriją.  Natūralios mineralinės medžiagos leidžia sumažinti triukšmo lygį maždaug ketvirčiu, lyginant su senaisiais ketaus vamzdžiais. Triukšmas įrengus sistemą iš tokių vamzdžių svyruoja nuo 26 iki 30 decibelų – tokie vamzdžiai Vokietijoje priklauso antrajam lygiui. Mes prekiaujame Vokietijos gamintojo „Magnaplast“ antrojo triukšmo lygio vidaus nuotekų vamzdžiais“.
„Magnaplast“ vamzdžių triukšmo lygio bandymai atlikti Vokietijos Štutgarto mieste esančio „Frauhofer“ statybos fizikos institute.
Renkantis vamzdžius, verta pagalvoti ir apie medžiagą, iš kurios jie pagaminti. Rinkoje yra daug iš PVC pagamintų vamzdžių, kurie yra atsparūs tik 60 laipsnių karščiui. O polipropilenas gali ilgą laiką atlaikyti 90 laipsnių karščio vandens poveikį, trupą laiką jis atsparus net 95 laipsnių karščiui. Ar kas nors gali būti apdraustas nuo to, kad į kriauklę bus išpiltas ką tik užviręs vanduo iš puodo ar arbatinuko?  Poveikis   vamzdžiams gali būti tikrai nemalonus, papildomos išlaidos būtų  pakankamai didelės. Polipropileno vamzdžiai yra atsparūs ir rūgštims bei šarmams – atlaiko medžiagas, kurių pH rodiklis svyruoja tarp 2 ir 12.
Dar vienas polipropileno vamzdžių pranašumas – kad jie gali būti pilnai perdirbti po panaudojimo.
Magnaplast Sp.z o.o. Kauno filialas  Baltijos šalyse atstovauja Vokietijos vidaus nuotekų  sistemų gamybos lyderio, koncerno „Ostendorf“ padaliniui „Magnaplast“. Šis padalinys turi dvi gamyklas, viena iš jų įsikūrusi Vokietijoje, kita – šalia Lenkijos Zielona Guros miesto, esančio visai netoli nuo Vokietijos sienos.
„Antrojo lygio triukšmo pralaidumo vamzdžiai, apie kuriuos kalbėjau, priklauso naujos kartos nuotekų vamzdžių sistemai „HT plus“, skirtai buitinių nuotekų ir lietaus vandens pašalinimui pastato viduje, - pasakoja pašnekovas. -  Tai vokiška kokybe pasižymintis produktas. Presformas, naudojamas vamzdžiams gaminti, neretas gamintojas susigundo užsisakyti Kinijoje – ten juk gerokai pigiau. Pasekmės – tokio gamintojo vamzdis su vamzdžiu nesueina. „Magnaplast“ naudoja tik Vokietijoje su tradiciniu vokišku preciziškumu pagamintas presformas. Tai suteikia sistemai du pranašumus. Pirma, tokią sistemą, kurioje visos detalės pagamintos tiksliai laikantis išmatavimų, daug paprasčiau montuoti. Antra, sumontavus pro sandūras neteka“.
„HTplus“ sistemos vamzdžius lengva montuoti ir todėl, kad jie lengvi. O lygus vamzdžių ir fasoninių dalių paviršius leidžia išvengti nuosėdų kaupimosi ant vamzdžių sienelių.
Ties sandūromis jau gamykloje sumontuojamos guminės tarpinės, ant visų vamzdžių atspausdinta ilgio skalė. Kai vamzdį reikia patrumpinti, meistrui jo nereikia matuoti. Skalė grynai vokiškai apdairiai prasideda nuo movos pabaigos – tam, kad išsiblaškęs meistras ar nepatyręs savarankiškas šeimininkas nepamirštų, kad būtent taip reikia matuoti prieš pjaunant.
Vamzdžiai pažymėti nenutrinamu brūkšniniu kodu – tai leidžia be problemų identifikuoti gaminį.
„HTplus“ sistema yra sandari radono dujoms, kurios dažnai kaupiasi buitinių nuotekų vamzdynuose. Šios bespalvės ir bekvapės inertinės dujos yra vienas iš vėžio sukėlėjų.
„Mes siūlome ir naujovę – specialius metalinius apsauginius žiedus, kurie užtikrina polipropileno vamzdžių sukibimą sandūrose, - pasakoja pašnekovas. – Tokie žiedai apsaugo vamzdžių sistemas nuo išnirimo net tada, kai vandens stulpo slėgis siekia iki 30 metrų“.  
„Magnaplast“ didmena prekiauja „HTplus“ sistemos vamzdžiais, alkūnėmis, perėjimais. Įmonė tiekia ir specialių formų detales – pravalas, keturšakius, jungtis su ketaus vamzdžiais.

1. Gamintojai pakeitė žaliavų, iš kurių gaminami polipropileniniai vamzdžiai, formulę. Į plastiką buvo pridėta specialių mineralinių medžiagų, kurios mažina garso pralaidumą. Natūralios mineralinės medžiagos leidžia sumažinti triukšmo lygį maždaug ketvirčiu, lyginant su senaisiais ketaus vamzdžiais.
2. Polipropilenas gali ilgą laiką atlaikyti 90 laipsnių karščio vandens poveikį, trupą laiką jis atsparus net 95 laipsnių karščiui. Polipropileno vamzdžiai yra atsparūs ir rūgštims bei šarmams – atlaiko medžiagas, kurių pH rodiklis svyruoja tarp 2 ir 12.
3. Magnaplast Sp. Z o.o. Kauno filialas Baltijos šalyse atstovauja Vokietijos vidaus nuotekų  sistemų gamybos lyderio, koncerno „Ostendorf“ padaliniui „Magnaplast“. Šis padalinys turi dvi gamyklas, viena iš jų įsikūrusi Vokietijoje, kita – šalia Lenkijos Zielona Guros miesto, esančio visai netoli nuo Vokietijos sienos.

Vytautas Mažeika
„Magnaplast Sp. z.o.o“
Kauno filialo direktorius
Kaunas Kalvarijos 38
info@magnaplast.lt
www.magnaplast.lt

 
 Nuoroda: http://www.jumsinfo.lt/lt/straipsniai/nuoteku_vamzdziai_gali_snioksti_tyliau/
©2005-2024. JUMSINFO. Visos teisės saugomos.