Miego kokybė neišvengiamai priklauso nuo patalynės kurioje miegame. Šiandieninė patalynės pasiūla yra milžiniška. Kaip nepasiklysti reklamoje ir išsirinkti būtent Jums geriausiai tinkančią patalynę? Apie skirtingus patalynės pluoštus, užpildus bei jų savybes pasakoja UAB „Raltolita“ vadybininkė Kristina Kišonienė.

Ką Jūs apkabinate kasnakt?

Patalynės užvalkalas tiesiogiai liečia ir nuo jo priklauso didelė dalis Jūsų komforto,net ir pati geriausia patalynė prastame užvalkale bus nesmagi. Patalynės užvalkalus reikėtų pradėti rinktis nuo pluošto. Sintetiką lengva prižiūrėti, ji greičiau džiūsta yra ryški, tačiau ne visi žmonės gali gerai jaustis sintetinėje patalynėje. Bambuko užvalkalai pasižymi ypatingu švelnumu bei gerai sugeria ir išgarina drėgmę, tačiau jie dėvisi greičiau nei medvilnė. Medvilnės galime išskirti mažiausiai keturias rūšis: klasikinė medvilnė, pliušas, satinas, flanelė, taip pat medvilnė su chitinu. Geriausiai atlaiko intensyvų skalbimą aukštesnėse temperatūrose paprasta medvilnė. Satinas – tai intensyviau suaustas medvilnės pluoštas. Dėl tankesnio audimo jis tampa šiek tiek slidus ir tvirtas. Šaltuoju sezonu išties puiku miegoti pliušo patalynėje. Šie užvalkalai labai mieli, liečiant pašiauštą pliušo audinį jausitės lyg glostydami minkštą žaislą. Flaneliniai užvalkalai šilti, storesnis audinys. Medvilnė su chitinu puikių klientų atsiliepimų sulaukusi naujovė. Chitinas tai vėžiagyvių kiautuose randama medžiaga, ji sutvirtina audinį bei turi antibakterinį poveikį.

Tai kas komplekte – nebūtinai geriausia!

Tai kas užvalkalo viduje ne mažiau svarbu miego kokybei. Pagalvė užtikrina patogią kūno padėtį bei stuburo poziciją miego metu. Antklodė reguliuoja šilumą. Nuo užpildo priklauso kokiomis savybėmis pasižymės Jūsų patalynė. Iš patirties galiu patarti, jog toli gražu ne visuomet geriausia rinktis tokį pat užpildą antklodei ir pagalvei. Juk jos atlieka skirtingas funkcijas! Ir jei avies vilnos antklodė puikiai reguliuoja šilumą, avies vilnos pagalvė Jums gali būti per kieta.

Ideali kūno padėtis - pagalvė

Pagalvę reikėtų rinktis atsižvelgiant į savo miego įpročius. Vieni miega pakišę rankas po pagalve, kiti ant nugaros, treti ant šono. Nuo to reikėtų ir pradėti renkantis pagalvės formą bei užpildą. Į dideles senovines pagalves smagu įkristi, jos tradiciškai yra pūkinės. Kokybiški pūkai, mano manymu, yra maloniausia pagalvė, tačiau ji netinka alergiškiems žmonėms ir reikalauja priežiūros. Pūkines pagalves būtina valyti cheminėje valykloje arba skalbti. Išskalbtas jas reikia iškarto džiovinti džiovyklėje arba itin kaitrioje saulėje. Pūkinių pagalvių užpildas – paukščių plunksnos. Lėtai džiūstantis pūkas išskiria riebalus bei specifinį kvapą, taip džiovintoje pagalvėje Jūs nebenorėsite miegoti. Pūkinę patalynę taip pat reikia reguliariai vėdinti – saugoti nuo pelėsio. Patalynės erkutės nėra vien tik kenkėjas: normalus jų kiekis yra reikalingas žmogaus organizmui. Erkutės kaip sanitarai padeda atsikratyti negyvos odos sluoksnio. Geriausia natūrali apsauga nuo patalynės erkučių pertekliaus, patalynę žiemą prie -20C ir vasarą esant kaitriai saulei palaikyti lauke.
Avies vilna turi antibakterinių savybių, joje nesidaugina patalynės erkutės. Vilnos pagalvės būna kietesnės, stipriau amortizuoja. Ji geriau išgarina drėgmę nei pūkinė patalynė, reikalauja mažiau priežiūros. Vilną dėl jos gydomųjų savybių renkasi reumatizmu sergantys žmonės. Vilnos pagalves siūlyčiau rinktis mažesnes, ne taip kietai prikimštas.
Sintetika užpildytos pagalvės taip pat labai populiarios, jas renkasi alergiški žmonės. Pirmosios sintetinės pagalvės buvo gana kietos, tačiau dabar galime rinktis iš didžiulės užpildų įvairovės. Sintetines pagalves galime lengvai prižiūrėti, skalbti. Sintetika nesugeria prakaito, taigi jei miegant prakaituosite, jausite nemalonią drėgmę.
Puiki naujovė – grikių lukštų pagalvės. Jas išbandę žmonės dažniausiai negrįžta prie kitokių. Grikių lukštai nei per kieta nei per minkšta pagalvė, jie suteikia stuburui optimalią padėtį. Tiesa, prie grikių šiugždėjimo reikia priprasti bei laikui bėgant papildyti arba keisti pagalvę, nes lukštai išsiguli.

Šilta, bet ne karšta - antklodė

Šilumos reguliavimo funkciją miegant, atlieka antklodė. Pūkinė antklodė sulaiko šilumą viduje ir jos neišleidžia. Tai puikus sprendimas mėgstantiems šilumą bei miegantiems prie atviro lango. Sutrikus kraujotakai ar tiesiog negalintiems užmigti dėl sušalusių pėdų turime puikų sprendimą – pūkinius miego batus. Šie batai greitai sušildo sušalusias pėdas bei lengvai nusispiriami miegant.
Avies vilnos antklodė palaiko Jūsų kūno temperatūrą, garina drėgmę. Tai ideali antklodė visiems sezonams, vasarą ji neleidžia perkaisti, žiemą sušalti. Sintetinės antklodės kaip ir pagalvės populiarios alergiškų žmonių tarpe. Jos nealergizuoja bei yra nebrangios. Dar viena nealergizuojant medžiaga, kuri pasižymi ir drėgmės bei reguliavimo funkcijomis yra šilkas. Šilkinės antklodės yra nuostabiai minkštos ir lengvos, jos reguliuoja kūno temperatūrą ir garina drėgmę.

Ar visa medvilnė tokia pati?

Patalynės užvalkalus dauguma žmonių stengiasi rinktis natūralaus pluošto ir jie visiškai teisūs. Nuo to koks yra pluoštas ir kaip jis apdirbtas taipogi daug kas priklauso. Juk to paties pluošto kiekis kvadratiniame centimetre ženkliai skiriasi. Tai atsako į populiarų klausimą „Kodėl vienas rankšluostis sugeria daugiau nei kitas?“. Storai suaustas rankšluostis vandenį geria lėčiau nei plonas audinys, kuris sugeria drėgmę tik prisilietęs prie kūno, tačiau tuojau pat lieka visiškai šlapias.
Visa patalynė atrodo graži ir spalvinga parduotuvėje, tačiau ją tiesiog būtina liesti. O dar geriau pirkti iš patikimo pardavėjo. Sintetikos gaminių įvairovė tokia gausi, kad netgi turint ilgametę patirtį galima lengvai apsirikti. Jeigu patinka pirkti internetu nuoširdžiai rekomenduojame tai daryti iš ilgametę patirtį turinčių pardavėjų, kurių prekes jau teko išbandyti.

Kas madinga šįmet?

Paskutinis „mados klyksmas“ 3D patalynė. Ji tarsi nuotrauka perkelta ant antklodės, vaizdas su erdvės efektu. Šioje patalynėje vietoje gyvūnų raštų matome visus gyvūnus ir įspūdingas gėles. Kitokia yra vis populiarėjančios sveikos gyvensenos paskatinta tema. Žmonės pamažu sugrįžta prie tradicinio – šviesaus ir lengvo arba vienspalvio patalynės dizaino. Tai nostalgija dvelkiančios smulkios gėlytės ir nėriniai.

1. Pagalvė formuoja kūno padėtį, antklodė reguliuoja temperatūrą.
2. Kiekvienas pluoštas bei užpildas turi unikalių savybių, rinkitės atidžiai!
3. Patalynės madoje dvi prieštaringos tendencijos: sugrįžimas prie tradicijų ir ryškiaspalvė fotografija.

Kristina Kišonienė
UAB "Raltolita" vadybininkė
Prekybos miestelis Urmas
Žalioji galerija 116 vieta, Kaunas
Tel. 8 650 81373
www.prekybapatalyne.lt
info@raltolita.lt

 
 Nuoroda: http://www.jumsinfo.lt/lt/straipsniai/o_kaip_miegi_tu/
©2005-2024. JUMSINFO. Visos teisės saugomos.