Visa verslo informacija Kauno miestui -
LT LT EN EN
Jums
PRADŽIA APIE MUS STRAIPSNIAI SPAUSTUVĖ KAUNE PARDAVIMŲ MOKYMAI INDUSTRY TOP LITHUANIA
PAIEŠKA
Įmonės pavadinimas:  
Paieškos žodis:
 
Detali paieška Detali paieška
 
Poilsis ir laisvalaikis straipsniai
Daugiau Daugiau   
AUTO GROŽIS POILSIS IR LAISVALAIKIS KITOS PASLAUGOS SVEIKATA STATYBA TECHNIKA INFO AGRO KAUNO NAUJIENOS DARBAS

Spausdinti Spausdinti

Pakruojis kviečia Jus įvertinti Šiaurės Lietuvos grožį

   2008-05-24

Manote, kad Pakruojis – vieta, kurioje nėra ką pamatyti? Bet kuris pakruojiškis pasakys – nesąmonė. Atvažiuokite ir pamatysite patys. O dar jeigu išgersite pakruojietiško alaus, suprasite – nebūna nei geriau, nei gražiau.

Pakruojis turi švenčių, kokių neturi niekas Lietuvoje – šalyje, kurioje visi linkę švęsti tik labai rimtai. Jau kuris laikas Pakruojis yra paskelbęs save humoro, alaus ir varnų sostine. Miestelėnai kasmet pažymi su tuo susijusią linksmą miesto šventę – su kibirkščiavimu, būdingu tiems kraštams, kuriuose mėgstamas alus. Ši šventė vyksta kasmet rugpjūčio paskutinį savaitgalį.

O alų Pakruojyje iš tiesų moka daryti. A. Grigonio individuali įmonė turi Kulinarinio paveldo fondo sertifikatą, kad čia gaminamas tikrai tradicinis alus. Čia, Jovarų kaime, svetingoje aplinkoje galite stebėti alaus virimo procesą, o paskui ragauti šviežio alaus ir nupūsti nuo jo tikrą putą. Tai galima organizuoti ne tik šeimininkų namuose, užsakius Grigoniai surengia kaimiško alaus gamybos proceso pristatymą įvairiuose renginiuose. Jau akivaizdu, kad šioje šeimoje alaus gamybos tradicija neprapuls – iš tėvo šio amato jau išmoko žavi aludarė – jo dukra Kristina.

Alaus gamybos procesą galite stebėti ir A. Udrienės individualioje įmonėje. čia galite degustuoti kaimišką „Jovarų” ir „Jovarų šnekučio“ alų, kuris trauktas į Lietuvos kulinarinį paveldą ir sykiu pasigrožėti puikia ponios Aldonos sodyba, kurioje – unikali senovinių alaus gamybos rakandų kolekcija, labai graži keistų mistinių akmenų kolekcija, taip pat labai įdomių alaus bokalų kolekcija. Ji irgi pristato savo alų įvairiuose renginiuose, juose išsiskiria savo stilinga ir vis kitokia šventėms skirta apranga.

Aludaris Vidmantas Daujotas yra unikalaus alaus namelio ant ratų savininkas. Jis gamina alų renginiams ir į juos su tuo nameliu atvyksta. Be to, kviečia į ekskursiją po naminio alaus daryklą, kurioje galima paskanauti 5 rūšių naminio alaus. Pas šį Pakruojo mieste, ant Kruojos tvenkinio kranto, alaus daryklą turintį aludarį, galite apsistoti – jums pasiūlys vietą pasistatyti kemperiui, galimybę pasiplaukioti baidarėmis.

Dar viena vieta, kurią būtina pamatyti Pakruojyje – barono fon Ropo dvaras. Tai tikras dvarų architektūros perlas, pasislėpęs Lietuvos pakraštyje. Vokiečių kilmės baronai fon Ropai čia gyveno pusantro šimto metų, iki 1940-ųjų, ir sukūrė tikrą architektūros ir landšafto šedevrą. Manoma, kad pats Teodoras fon Ropas ir buvo jo architektas. Ansamblis pradėtas kurti XVIII amžiaus pabaigoje, jis užima nei daugiau, nei mažiau – 9,2 hektaro. Viską vainikuoja didingi klasicistinio stiliaus rūmai, statyti XIX amžiaus pradžioje – jie ir dabar liudija, kad fon Ropams buvo nesvetimas polinkis prabangai. Parkas, kurtas anglišku stiliumi, siekiant sudaryti  natūralumo įspūdį, jame puikiai dera kelios dešimtys augalų rūšių. Jį iš vienos pusės juosia Kruojos upė su vaizdinga sala, iš kitos – natūralių akmenų tvora su čerpių stogu. 1840 metais rūmuose buvo įrengtas  žiemos sodas.

Dvare yra toks unikalus statinys kaip 1821 metais baigtas statyti tiltas-užtvanka. Unikalus jis tuo, kad vienintelis Lietuvoje yra statytas senovinių romėniškų tiltų pavyzdžiu. O tai, kad jis pastatytas iš vietinės, Pakruojo rajone iškasamos uolienos, geltonojo dolomito, daro tiltą unikalų visoje Europoje. Takas, vedantis link malūno, pasibaigia įspūdingais ažūriniais metaliniais vartais – pamačius juos galima suprasti, kodėl jais taip didžiavosi pats Teodoras fon Ropas.

Na ir pagalbinių pastatų kompleksas. Vaizdingas klasicistinių formų vandens malūnas, smuklė, kalvė, kiti pastatai. Visa tai taip nepanašu į tą Lietuvos kraštovaizdį, kurį esate įpratę matyti Rumšiškėse, tad išvysti  tiesiog būtina.

Kai grįšite, pamatysite: pats įtikinėsite pažįstamus, kad nepamačius Pakruojo gyvenimas nėra pilnavertis. Ir tuos, kurie jumis netikės, laikysite užuojautos vertais keistuoliais. 

A. Udrienės IĮ
Alyvų g. 2, Jovarų k., Pakruojo r.
Tel. (8 421) 51 754
Mob. tel. 8 687 72 908
El. p. udriene@takas.lt

UAB „Davra”
Šiaulių g. 5, Pakruojis
Tel. (8 421) 51 154
El. p. davrosalus@gmail.com

A. Grigonio IĮ
Paupio g. 1, Jovarų k., Pakruojo r.
Mob. tel. 8 614 37 892
El. p. kristinagrigoniene@gmail.com

VšĮ Pakruojo poilsio ir turizmo centras
Pergalės g. 1, Pakruojis
Tel./faks. (8 421) 61 584
El. p. turizmas@pakruojis.ltĮ pradžią Į pradžią Į viršų Į viršų Atgal Atgal
Atnaujinta: 2021 01 15 
Kontaktai: tel. (37) 311 539, faks. (37) 311 539, Kaunas. El.paštas
©2005-2020. JUMSINFO. Visos teisės saugomos. Born in IdeaTurinio valdymo sistema OptimalSite