Visa verslo informacija Kauno miestui -
LT LT EN EN
Jums
PRADŽIA APIE MUS STRAIPSNIAI SPAUSTUVĖ KAUNE PARDAVIMŲ MOKYMAI INDUSTRY TOP LITHUANIA
PAIEŠKA
Įmonės pavadinimas:  
Paieškos žodis:
 
Detali paieška Detali paieška
 
Auto straipsniai
Daugiau Daugiau   
AUTO GROŽIS POILSIS IR LAISVALAIKIS KITOS PASLAUGOS SVEIKATA STATYBA TECHNIKA INFO AGRO KAUNO NAUJIENOS DARBAS

Spausdinti Spausdinti

Parinkite gerą alyvą savo automobiliui

   2013-06-05

Disputas apie tai, kokią alyvą rinktis automobiliui – amžina vairuotojų pokalbių tema. Diskutuoti tikai verta, nes alyva automobilyje atlieka daug funkcijų.
Ne visi žino, kad pagrindinis elementas tepalų gamyboje yra vadinamoji bazinė alyva. Šiuolaikinė mineralinė bazinė alyva yra gaminama iš naftos. Gamybos procese išvalomos nereikalingos naftos medžiagos ir lieka parafininės bazės alyva. Kai kurios labai aukštos klampos mineralinės alyvos – tokios, kaip EHVI ir VHVI, savo savybėmis beveik prilygsta sintetinėms alyvoms. Pastarosios gaminamos cheminio proceso būdu, taip užtikrinant, kad produktas visai neturėtų nepageidaujamų komponentų.
Alyvos priedai gali pagerinti alyvos savybes šaltyje, padidinti klampumą ir atsparumą oksidacijai, apsaugą nuo slėgio, dėvėjimosi ir korozijos. Plaunantys priedai apsaugo variklių dalis nuo anglies, dervų ir kitų teršalų nuosėdų. Disperguojantys priedai trukdo dervoms, suodims ir kitiems produktams kauptis. Antifrikciniai priedai keičia trinties veikiamų paviršių savybes -  jie sudaro specialią plėvelę ant jų paviršiaus. Yra taip pat specialių antioksidacinių, antikorozinių ir kitokių priedų. 
Šiuolaikinėms alyvoms keliama daug reikalavimų. Į jų funkcijas įeina degalų tausojimas, variklio detalių saugojimas nuo nusidėvėjimo, galios perdavimas, variklio plovimas, šalto variklio paleidimo užtikrinimas. Akivaizdu, kad geriausiai visas šias funkcijas atlieka sintetinės alyvos, bet parenkant tinkamą alyvą, reiktų atsižvelgti į gamintojo rekomendacijas – jis nustato, kokia alyva geriausiai tinkama jūsų automobilio varikliui, koks keitimo intervalas. 
Alyvą reikia keisti dėl kelių priežasčių. Būtina tai daryti, jei ji užsiteršia. Cheminiai bei fizikiniai procesai, ypač tokie, kaip oksidacija, skatina alyvos irimą. Alyvoje formuojasi įvairūs teršalai, kurie gali užkimšti alyvos filtrą. Be to, ilgainiui sunaudojami ar suyra aukščiau minėti alyvos priedai, kurie yra skirti jos funkcijų gerinimui.
Vienas garsiausių alyvų gamintojų yra Vokietijos įmonė KUTTENKEULER  GmbH. Tai privati įmonė, pradėjusi savo veiklą dar praėjusio šimtmečio pradžioje. Pagrindinė įmonės veiklos sritis buvo prekyba degalais. Sėkmingai dirbdama KUTTENKEULER GmbH išplėtė savo degalinių tinklą ir turi 26 degalines skirtingose Vokietijos vietovėse. Dabartinė KUTTENKEULER GmbH veikla apima variklinių alyvų, tepimo produktų ir degalų tiekimą.
„Šios firmos alyvos užtikrina tinkamą variklio apsaugą nuo pat jo užvedimo momento, - pasakoja Gintautas Lekavičius, individualios įmonės „Gerautus“ serviso vadovas. – Tai labai svarbu, nes variklis labiausiai dėvisi paleidimo metu. Alyvos neleidžia susidaryti nuosėdoms, o tepalų eksploatacinės savybės išlieka nepakitusios per visą jų tarnavimo laiką. Kadangi variklis dėl mažesnio pasipriešinimo lengviau paleidžiamas, taupomi degalai. Be to, šios alyvos pasižymi optimaliu kainos ir kokybės santykiu“.  
KUTTENKEULER alyvos gaminamos iš pirminės distiliacijos bazinių alyvų, tai yra, visiškai nenaudojant regeneruotų  alyvų. Jos pasižymi charakteringa šviesia spalva ir skaidrumu.
Kompanijos technologai atidžiai stebi automobilių gamintojų naujienas ir stengiasi laiku reaguoti į kylančius reikalavimus variklinėms alyvoms bei kitiems tepimo produktams. Produkcija pritaikyta įvairių gamintojų naudojamoms technologijoms, jos kokybę patvirtina pirmaujančių pasaulio gamintojų sertifikatai. Daugumos alyvų parametrai savo savybėmis lenkia nustatytas tarptautinių standartų normas. KUTTENKUELER GmbH yra įdiegusi visiškai automatizuotą kokybės kontrolės sistemą visose gamybos pakopose. Kiekviena produkcijos pakuotė turi partijos ir išpilstymo datos žymėjimą.
Kuttenkeuler Gmbh prisideda prie automobilių sporto populiarinimo, kartu išbandydama savo produkciją ekstremaliomis sąlygomis.
Kaune, Aleksote, įsikūręs automobilių servisas „Gerautus“ siūlo KUTTENKUELER alyvas. Šiuo metu servise vyksta tepalų keitimo akcija 4+1.
„Kas kartą keisdami alyvas mūsų servise, gausite lipduką, - sako individualios įmonės „Gerautus“ serviso vadovas. – Atvažiavus penktą kartą, jums alyvas pakeisime nemokamai. Tai yra bendras mūsų projektas kartu su Kuttenkeuler Gmbh, kuris siekia, kad automobilio savininkai pajustų skirtumą tarp produkcijos, kuri buvo pagaminta naudojant bazines alyvas iš išvalytos naftos. Dabar rinkoje apstu daug įvairių tepalų – pasirinkimas išties didelis, tačiau daug produktų yra paremti marketingu – kai skiriama daugiau dėmesio reklamai, nei produkcijos kokybei. Susipylęs neaiškios kilmės alyvas, vairuotojas nepajaus staigaus pasikeitimo, tačiau variklyje prasidės negrįžtamas procesas – gero tepimo nebuvimas mažina variklio ilgaamžiškumą“.
Pasak pašnekovo, svarbu pasirinkti tinkamą gamintoją, pasidomėti jo kokybės politika, o ne pasikliauti tik reklama ar nekompetetingo meistro pasakymu, kad visos alyvos vienodos.
„Pasirinkdami Kuttenkeuler Gmbh produkciją, jūs galite būti garantuoti, jog padarėte viską, kad visi reikiami mazgai būtų visiškai apsaugoti, - sako pašneokovas. - Keisdami tepalus „Gerautus“ servise ir kaskart gaudami lipduką, jūs ne tik gausite nemažą naudą dėl to, kad  penktą kartą už tai nieko nereikės mokėti. Jūs taip pat galėsite įsitikinti ir produkcijos kokybe. Beje, vokiečiai visada reaguoja į naftos kainas rinkoje, todėl kainos jų tepalų visada konkurencingos“.

1. Šiuolaikinėms alyvoms keliama daug reikalavimų. Į jų funkcijas įeina degalų tausojimas, variklio detalių saugojimas nuo nusidėvėjimo, galios perdavimas, variklio plovimas, šalto variklio paleidimo užtikrinimas.
2. Alyvą reikia keisti dėl kelių priežasčių. Būtina tai daryti, jei ji užsiteršia. Cheminiai bei fizikiniai procesai, ypač tokie, kaip oksidacija, skatina alyvos irimą. Alyvoje formuojasi įvairūs teršalai, kurie gali užkimšti alyvos filtrą. Be to, ilgainiui sunaudojami ar suyra aukščiau minėti alyvos priedai, kurie yra skirti jos funkcijų gerinimui.
3. KUTTENKEULER alyvos gaminamos iš pirminės distiliacijos bazinių alyvų, tai yra, visiškai nenaudojant regeneruotų  alyvų. Jos pasižymi charakteringa šviesia spalva ir skaidrumu.
4. Kompanijos technologai atidžiai stebi automobilių gamintojų naujienas ir stengiasi laiku reaguoti į kylančius reikalavimus variklinėms alyvoms bei kitiems tepimo produktams.

Gintautas Lekavičius
Individualios įmonės “Gerautus”
serviso vadovas
Europos pr. 122, Kaunas
+370 607 11195
servisas@gerautus.balt.net

Į pradžią Į pradžią Į viršų Į viršų Atgal Atgal
Atnaujinta: 2020 08 10 
Kontaktai: tel. (37) 311 539, faks. (37) 311 539, Kaunas. El.paštas
©2005-2020. JUMSINFO. Visos teisės saugomos. Born in IdeaTurinio valdymo sistema OptimalSite