Visa verslo informacija Kauno miestui -
LT LT EN EN
Jums
PRADŽIA APIE MUS STRAIPSNIAI SPAUSTUVĖ KAUNE PARDAVIMŲ MOKYMAI INDUSTRY TOP LITHUANIA
PAIEŠKA
Įmonės pavadinimas:  
Paieškos žodis:
 
Detali paieška Detali paieška
 
Statyba straipsniai
Daugiau Daugiau   
AUTO GROŽIS POILSIS IR LAISVALAIKIS KITOS PASLAUGOS SVEIKATA STATYBA TECHNIKA INFO AGRO KAUNO NAUJIENOS DARBAS

Spausdinti Spausdinti

Pastato griovimas – kruopštaus pasirengimo reikalaujantis procesas

   2015-03-30

Nuo žemės paviršiaus nušluoti pastatus ar kitus statybinius objektus kartais gali būti ne lengviau nei juos pastatyti. Sprogdinimo darbus vykdančios ir sėkmingai įvairius pastatus griaunančios AB „Detonas“ specialistai tvirtina - nors net ir patys didžiausi statiniai šiais laikais sugriūva vos per keletą sekundžių, tačiau pasirengimo darbai kartais gali užtrukti mėnesį ar netgi dar ilgiau.
Daugiau nei pusę amžiaus savo veiklą vykdanti įmonė AB „Detonas“ sėkmingai yra įvykdžiusi daugybę projektų – nugriauta nemažai vandens bokštų, buvusių gamyklų kaminų ar kitų statinių visoje Lietuvos teritorijoje. Šios bendrovės specialistams buvo patikėtas ir vienas įspūdingiausių sprogdinimų per visą nepriklausomos Lietuvos istoriją – Kauno Panemunės tilto griovimas 2012 m. Nors „Detono“ komanda gali pasigirti ne vienu atgarsio šalies žiniasklaidoje sulaukusiu didelių statinių griovimo darbu, bendrovė sėkmingai dirba ir sprogdinant ar griaunant mechaniniu būdu smulkius objektus. Vos per kelias sekundes į griuvėsių krūvą virstantys milžiniški pastatai – tik iš pirmo žvilgsnio atrodo lengvas ir paprastas procesas. Iš tiesų ši akimirka reikalauja atidaus ir nepaprastai kruopštaus projektavimo ir pasirengimo. Anot „Detono“ inžinieriaus Valdo Skerstono, norint, kad griaunant pastatą nebūtų pažeisti aplink esantys statiniai ir požeminės bei antžeminės komunikacijos, būtina tiksliai įvertinti ir apskaičiuoti visus sprogdinimo darbų parametrus: špurų gylį ir atstumus tarp jų, naudojamos sprogstamosios medžiagos ir sprogdinimo priemonių tipą, užtaiso dydį, numatyti statinio virtimo kryptį, galimas paklaidas ir pasekmes. Dar vienas sudėtingas momentas yra tai, kad, paprastai griaunami seniai statyti pastatai, apie kurių konstrukcijos ypatumus nėra jokios techninės dokumentacijos, todėl norint tinkamai pasiruošti sprogdinimui, neretai tenka atlikti daug inžinerinio – techninio darbo. Būtent dėl pakankamai sudėtingo proceso, šiem darbams gali vadovauti tik asmenys, turintys sprogdinimo darbų vadovo pažymėjimą. Sprogdintojai, atliekantys šiuos darbus, taip pat turi būti atestuoti LR galiojančių teisės aktų tvarka. Šių kategorijų darbuotojai, prieš įgydami atitinkamą kvalifikaciją, apmokomi mokymo įstaigoje, turinčioje Švietimo ministerijos licenciją tokiems apmokymams. Kaune, Pakruojyje ir Akmenėje savo padalinius turinčios bendrovės veikla vien tik įvairios paskirties sprogdinimo darbais civilinėms reikmėms neapsiriboja. „Detonas“ taip pat vykdo statinių griovimo, ardymo bei demontavimo darbus mechaniniu būdu. Šie darbai atliekami naudojant savaeigius vikšrinius mechanizmus su hidrauliniais kūjais, žirklėmis ir kaušu, metalo, betono pjaustymo techniką. Statinių griovimo metu susidaro daug įvairaus statybinio laužo – plytų, betono, gelžbetonio, plastiko, stiklo, medžio ir t.t. Projektinėje stadijoje jau privalo būti įvertinta, kaip bus tvarkomos statybinės atliekos ir toliau panaudojamos griovimo metu susidarę statybinės medžiagos.
1.Daugiau nei pusės amžiaus darbo patirtį sukaupusios „Detono“ bendrovės specialistai atlieka gręžimo ir sprogdinimo darbus visoje Lietuvos teritorijoje. Įmonė naudoja šiuolaikiškus, atitinkančius Europos Sąjungos saugos reikalavimus sprogmenis. Uolienos gręžimo darbus įmonė atlieka moderniais gręžimo įrenginiais Pantera, Atlas Copco, Sandvik.
2.Pažangi ir galinga technika leidžia bendrovei daugelį procesų supaprastinti ir sutaupyti ne tik laiko, bet ir darbo sąnaudas.

AB Detonas
Jovarų g. 3a, Kaunas
Tel.: +370 37 362 562
Tel. /faks.: +370 37 362 265
info@detonas.euwww.detonas.eu

Į pradžią Į pradžią Į viršų Į viršų Atgal Atgal
Atnaujinta: 2020 07 13 
Kontaktai: tel. (37) 311 539, faks. (37) 311 539, Kaunas. El.paštas
©2005-2020. JUMSINFO. Visos teisės saugomos. Born in IdeaTurinio valdymo sistema OptimalSite