Visa verslo informacija Kauno miestui -
LT LT EN EN
Jums
PRADŽIA APIE MUS STRAIPSNIAI SPAUSTUVĖ KAUNE PARDAVIMŲ MOKYMAI INDUSTRY TOP LITHUANIA
PAIEŠKA
Įmonės pavadinimas:  
Paieškos žodis:
 
Detali paieška Detali paieška
 
Statyba straipsniai
Daugiau Daugiau   
AUTO GROŽIS POILSIS IR LAISVALAIKIS KITOS PASLAUGOS SVEIKATA STATYBA TECHNIKA INFO AGRO KAUNO NAUJIENOS DARBAS

Spausdinti Spausdinti

Patalpų oro kondicionavimo dabartis

   2005-08-09

Šiuolaikinių oro kondicionierių gamintojai siekia įtikti vartotojui panaudodami naujausias gamybos technologijas, pasiūlydami patrauklią kainą ir pateikdami aukštos kokybės gaminį. Gamintojai kuria tokius produktus, kurie mūsų gyvenimą daro patogesnį, tokius, kokių pageidauja vartotojai.
 Koks gi turi būti „tobulai geras oras“? Manau, kad šiandienos žmogus atsakytų: „Miško“. Medžių lapija išskiria deguonį, sterilizuojantys saulės spinduliai valo orą. Tvirtai žinoma, kad aktyvi veikla kupinoje anijonų girioje mažina stresą, gerina fizinę ir dvasinę būklę. Šiuolaikiniai oro kondicionierių gamintojai siekia, kad jų gaminiai kurtų tokį orą.
Miško oras patalpoje - tai sveikas oras, kurį sukuria šiuolaikiniai oro kondicionieriai. Oro kondicionavimas – tai ne vien tik oro vėsinimas - jis teigiamai (kaip ir miško oras) veikia žmones.
Pagrindinė kondicionie-riaus paskirtis yra vėsinti patalpos orą. Supranta-ma, kad tai pasiekiama kondicionieriaus viduje esančiais mazgais, kurių paviršiaus temperatūra yra mažesnė negu oro temperatūra patalpoje. Kaip tik dėl to šiltame patalpos ore esanti drėgmė gali kondensuo-tis ant vidinių kondicio-nieriaus mazgų ir jie gali imti rasoti. Ant drėgnų paviršių susidaro puikios sąlygos daugintis bakterijų kolonijoms, kurios gali kenkti mūsų sveikatai. Todėl šiuolaikinių oro kondicionierių mazgai gaminami iš specialių medžiagų ir jų paviršiai apdorojami specialiais būdais, kad pašalintų bakterijų gyvavimo galimybę. Kaip naujausią pasiekimą galima paminėti specialią cheminę medžiagą katekiną, kuris išgaunamas iš žaliosios arbatos. Katekinu dengiamos naujausių oro kondicionierių ventiliatorių mentės, šilumokaitis, vidiniai filtrai ir kiti paviršiai.
 Šiuolaikiniai oro kondicionieriai aprūpinti galinga oro filtravimo sistema. Ši sistema padeda iš patalpos oro pašalinti nematomas dulkių daleles, bakterijas ir nemalonius kvapus. Tokios priemaišos neigiamai veikia sveikatą. Naujausių oro kondicionierių filtrai, kurių paviršius padengtas katekinu, ne tik valo pratekantį orą, bet ir sunaikina pakliuvusias bakterijas. Tobulose filtravimo sistemose dažnai naudojami aktyviosios anglies filtrai, šalinantys nepageidaujamus buities ir cigarečių kvapus. Šiuolaikiniai aktyvosios anglies filtrai nėra vienkartiniai. Juos galima reguliariai plauti ir ilgai naudoti. Galima paminėti, kad naujausiuose oro kondicionierių modeliuose naudojami ultavioletinių spindulių filtrai. Tokie filtrai dar geriau išvalo iš oro mikroskopines dulkes ir užmuša bakterijas. Ulravioletiniai spinduliai išskaido į titano oksidu ir silicio dioksidu padengtą kolektorių patekusias molekules ir nemalonaus kvapo sukelėjus. Kai kurie gamintojai ultravioletinių spindulių filtruose įmontuoja aukštos įtampos generatorių, kuriuo sukuriamos neigiamai įelektrintos dalelės anijonai ir sulaikomos teigiamai įelektrintos dalelės.
 Gamtoje milžiniški anijonų kiekiai esti miškuose ir šalia krioklių. Anijonai turi stebuklingą galią atgaivinti organizmą fiziškai ir dvasiškai. Patekę į kraują jie skatina medžiagų apykaitą audinių ląstelėse.
Tačiau mieste dėl negamtinės aplinkos ir oro taršos anijonų nėra. Todėl šiuolaikiniuose oro kondicionieriuose yra įtaisyti ozono neskleidžiantys anijonų ganeratoriai, per sekundę sukuriantys daugiau kaip milijardą anijonų. Užpildę patalpą jie atgaivina žmogaus kūną ir protą.
Šiuolaikinių oro kondicionierių anijonų generatorių konstrukcija yra paprasta. Dažniausiai tai būna neigiamo krūvio sukūrimo sistema su adatiniu elektrodu. Toks generatorius negamina mums kenksmingo ozono. Adatiniu anijonų ganeratoriumi sukuriama apie 400 000 jonų kubiniame oro centimetre (koncentracija vieno metro atstumu nuo kondicionieriaus oro išėjimo angos).
Anijonų masė patalpoje padeda apsisaugoti nuo vabzdžių ir vabalų, šalina gyvūnų ir rūkalų kvapą. Neigiamą krūvį turintys anijonai limpa prie teigiamai įsielekrinusių ir ore sklandančių dalelių. Oro dalelių krūvis tampa neutralus, todėl jos krinta žemyn. Taip iš oro išvalomos dulkės, bakterijos, nemalonūs kvapai ir nuodingos priemaišos, kurios dėl teigiamo krūvio sklando ore ir negali pasiekti žemės.
 Jau ne naujiena, kad oro kondicionieriai gali ne tik vėsinti patalpų orą. Tarpsezoniniu periodu, kuomet lauke dar ne žiema, bet reikia šildyti vidaus patalpas, alternatyva tampa šildantys-šaldantys oro kondicionieriai. Lyginant su tradiciniais elektriniais šildytuvais, šildantys oro kondicionieriai tam pačiam šilumos kiekiui sukurti suvartoja tris kartus mažiau elektros energijos. Tai nėra stebuklas, nes elektos energija naudojama ne šildyti, bet šilumą pernešti iš lauko į patalpą.
 Verslo bei visuomeniniuose objektuose, kuriuose būtina vėsinti keletą patalpų ir reikalingas nemažas suminis šaldymo pajėgumas, diegiami „Multi Split“ oro kondicionavimo įrenginiai. Tai tokia įranga, kuomet prie vieno išorinio bloko jungiami keli įprastiniai vidiniai blokai. Tačiau ką daryti, kuomet tokio įrenginio galingumo nepakanka? Dar visai neseniai tekdavo montuoti keletą „Multi Split“ sistemų viename objekte. Šiuo metu pasaulyje ir Lietuvoje jau diegiamos vadinamosios DVM oro kondicionavimo sistemos („Digital Variable Multi”).
 DVM sistemą sudaro kintamosios galios išorinis įrenginys sujungtas su įvairių tipų (sieniniais, kasetiniais, palubiniais, kanaliniais, pastatomais ant grindų) vidiniais įrenginiais. Tai didelio efektyvumo ir patikimumo sistema. Ji gali būti pritaikyta įvairios paskirties patalpoms: biurams, viešbučiams, ligoninėms ir pan. Ši sistema lengvai valdoma ir aptarnaujama.
 Žemiau pateikiama keletas šios sistemos apibūdinimų:
 1. Prie vieno išorinio įrenginio galima prijungti iki 16 vidinių įrenginių.
2. Priklausomai nuo patalpos paskirties ar formos, vidiniai įrenginiai gali būti įvairių skirtingų tipų (sieniniai, kasetiniai, palubiniai, kanaliniai, pastatomi ant grindų).
3. Galima šildyti ir šaldyti skirtingas patalpas tuo pačiu metu.
4. Bendras sistemos vamzdyno ilgis gali būti iki 100 metrų.
5. Aukščių skirtumas tarp išorinio įrenginio ir žemiausio vidinio įrenginio gali būti iki 50 metrų.
6. Aukščių skirtumas tarp vidinių įrenginių gali būti iki 15 metrų.
7. Kiekvienas vidinis įrenginys turi savo valdymo pultą. Tačiau visus vidinius įrenginius (iki 16 vnt.) galima valdyti vienu centralizuoto valdymo bloku.
8. Iki 256 vidinių įrenginių gali būti valdomi kompiuteriu.
9. Paprastas ir ekonomiškas įdiegimas.
10. Kadangi yra tik vienas išorinis įrenginys, dingsta išorinio įrenginio pastatymo vietos problema (jis gali būti lengvai montuojamas ant stogo), negadinamas pastato išorės vaizdas.
11. Sistema patikima: išoriniame įrenginyje yra įmontuoti du kompresoriai (sugedus vienam, jo darbą kompensuoja kitas).
12. Ypatinga kompresoriaus konstrukcija ir jo elektroninis galingumo valdymas leidžia taupyti elektros energiją.


UAB „Telenoja”

Draugystės g. 19, Kaunas
Tel. (8 37) 352 700
Mob. tel. (8 698) 22919



Į pradžią Į pradžią Į viršų Į viršų Atgal Atgal
Atnaujinta: 2024 04 19 
Kontaktai: tel. +370 670 316 00, faks. +370 670 316 00, Kaunas. El.paštas
©2005-2024. JUMSINFO. Visos teisės saugomos. Born in IdeaTurinio valdymo sistema OptimalSite