Visa verslo informacija Kauno miestui -
LT LT EN EN
Jums
PRADŽIA APIE MUS STRAIPSNIAI SPAUSTUVĖ KAUNE PARDAVIMŲ MOKYMAI INDUSTRY TOP LITHUANIA
PAIEŠKA
Įmonės pavadinimas:  
Paieškos žodis:
 
Detali paieška Detali paieška
 
Statyba straipsniai
Daugiau Daugiau   
AUTO GROŽIS POILSIS IR LAISVALAIKIS KITOS PASLAUGOS SVEIKATA STATYBA TECHNIKA INFO AGRO KAUNO NAUJIENOS DARBAS

Spausdinti Spausdinti

Pigesnė ir efektyvesnė alternatyva plieninei armatūrai – polipropileno fibra

   2024-06-04

Statybų sektorius šiandien išgyvena permainas. Nuo sunkaus darbo ir brangių medžiagų pereinama prie lengvesnių ir efektyvesnių sprendinių. Polipropileno fibra, alternatyva tradicinei plieninei armatūrai, šiandien yra viena didžiausių inovacijų šioje srityje. Plačiau apie tai pasakoja In Fatis (PP Baltic) direktorius Andrius Karpauskas.

Naujas armavimo metodas – padeda sutaupyti daugeliu aspektų

Polipropileno fibra yra alternatyva įprastinei plieno armatūrai, kuri ne tik padeda sutaupyti, bet leidžia mažinti poveikį aplinkai.

Polipropileno fibra pigesnė nei įprastinė plieninė armatūra, ją naudojant, armavimo išlaidas pavyksta sumažinti iki 5 kartų. Pasirinkus polipropileno fibrą, taupomi transportavimo kaštai, darbo laikas ir vieta statybų aikštelėje. Polipropileno fibra lengviau transportuojama, ji neužima daug vietos, jos nereikia suvirinti– ji tiesiog pilama į betono maišyklę, pasiskirsto betono tūryje ir sudaro armavimą 3D tinklu.

 

 

Polipropileno fibra yra labiau draugiška aplinkai, nei plienas. Jei vertinsime visą produkto gyvavimo ciklą (gamyba, transportavimas, instaliavimas, utilizavimas), tai plieną pakeitus polipropileno fibra, sutaupoma 60-90% į atmosferą išmetamo CO2 kiekio. Tai patvirtinama poveikio aplinkai deklaracija (EPD).

Šio produkto savybės nėra įtakojamos aplinkos veiksnių – rūgščių, šarmų, druskų, drėgmės, o ilgaamžiškumas patvirtintas atliktu produkto 100 metų ilgaamžiškumo bandymu.

Ką reikia žinoti, jei nusprendėte naudoti polipropileno fibrą?

Armavimas yra apkrovų suvaldymas. Kad apkrovos būtų tinkamai suvaldytos, o betonas netrūktų, polipropileno fibros proporcijos turi būti apskaičiuotos projektą rengiančių inžinierių.

Pasirinktas armavimo metodas turi būti numatytas projekte. Jei projektavimo metu buvo numatyta plieninė armatūra, o paskui apsisprendėte naudoti polipropileno fibrą – teks grįžti pas projektuotojus ir keisti sprendinį. Tai papildomai užims laiko, bet galutiniame rezultate, pasirinkę polipropileno fibrą, vis tiek sutaupysite.

 

 

Kam ir kur naudojamasi polipropileno fibra?

Polipropileno fibra naudojama betoninių grindų, aikštelių, parkingų, kelių bei betoninių pamatų armavimui. Ji tinka tiek dideliems pramoniniams objektams, tiek mažoms aikštelėms ar nuosavų namų pamatams.

Polipropileno fibra, kartu su plieno armatūra, gali būti naudojama ir atraminių konstrukcijų armavimui. Tokiu atveju, PP Baltic inžinieriai parenka reikalingas proporcijas, mažinamas plieninės armatūros kiekis, ir taip padedama taupyti.

Tinkamai parinkus sprendinius, konstrukcijos tvirtumas yra toks pat, kaip ir naudojant plieninę armatūrą. Sprendinių teisingumui užtvirtinti, PP Baltic teikiami skaičiavimai yra apdrausti.

 

PP Baltic nuo 2015 metų siūlo alternatyvius betono armavimo sprendinius. Įmonė yra oficialus Adfil nv (Belgija) atstovas Lietuvoje, Latvijoje ir Estijoje, prekiauja Adfil nv gaminamais polipropileno fibros ir plaušo produktais, atlieka su armavimu susijusius paskaičiavimus, konsultuoja projektuotojus, inžinierius, projektų vystytojus.

 

Andrius Karpauskas, direktorius

UAB In Fatis (PP Baltic)

Savanorių pr. 151, Vilnius LT-06200

Tel. +370 685 62655

El.paštas: info@ppbaltic.lt

www.ppbaltic.lt

Į pradžią Į pradžią Į viršų Į viršų Atgal Atgal
Atnaujinta: 2024 06 14 
Kontaktai: tel. +370 670 316 00, faks. +370 670 316 00, Kaunas. El.paštas
©2005-2024. JUMSINFO. Visos teisės saugomos. Born in IdeaTurinio valdymo sistema OptimalSite