Visa verslo informacija Kauno miestui -
LT LT EN EN
Jums
PRADŽIA APIE MUS STRAIPSNIAI SPAUSTUVĖ KAUNE PARDAVIMŲ MOKYMAI INDUSTRY TOP LITHUANIA
PAIEŠKA
Įmonės pavadinimas:  
Paieškos žodis:
 
Detali paieška Detali paieška
 
Agro straipsniai
Daugiau Daugiau   
AUTO GROŽIS POILSIS IR LAISVALAIKIS KITOS PASLAUGOS SVEIKATA STATYBA TECHNIKA INFO AGRO KAUNO NAUJIENOS DARBAS

Spausdinti Spausdinti

Pjaunam žolę, tvarkom krūmynus!

   2011-04-01

Žolės pjovimas yra panašus į barzdos skutimą – jūs galite gražiai nupjauti veją, tačiau jei paliksite suvešėjusią patvorių, pakelių ir kitų panašių vietų žolę, ji visada badys akis kaip ir netvarkingai nuskusta barzda.
Ant peties kabinamos žoliapjovės puikiai tinka prižiūrėti patvorius, pakeles, sunkiai prieinamus kampelius, krūmynus ir pan. Taigi jei jūsų sklype yra daug vietų, kuriose žolės negalima nupjautis įprasta vejapjove, reikėjų įsigyti žoliapjovę.

Žoliapjovės ir krūmapjovės
Nors šiais laikais nemažai žmonių visus žolę pjaunančius agregatus vadina žoliapjovėmis, tačiau specialistai jau seniai yra išskyrę dvi agregatų rūšis: vejapjoves ir žoliapjoves. Trumpai pristatysime žoliapjoves – įrengimus, skirtus žolei pjauti įvairiose vietose, kuriose negalima naudoti vejapjovių. Šiai įrengimų kategorijai priklauso ir krūmapjovės – kur kas galingesni įrengimai, prie kurių veleno galima montuoti įvairią darbinę įrangą: tiek minkštai žolei šienauti ar vejai pjauti, tiek balandoms, usnims, kiečiams šienauti, taip pat sumedėjusiai augmenijai (medžių atžaloms, kelminėms ataugoms, krūmynams, ploniems 3-8 cm medeliam) pjauti.
Žoliapjovės dažniausiai yra skirtos žolinei dangai šalinti, vejos pakraščiams apie kliūtis – medelius, šaligatvius ir pan., apipjauti. Žoliapjovių konstrukcija yra paprastesnė, variklis mažesnės galios, todėl ir jų kaina mažesnė, palyginus su krūmapjovėmis.

Ar reikia žoliapjovės, jei yra vejapjovė?
Daugeliu atveju reikia, nes pjaunant vejapjove visada lieka įvairaus dydžio žolės ploteliai, kuriuos reikia pašalinti. Jei jų nedaug, tą galima padaryti žirklėmis, tačiau jei sklypas gan didelis, darbus greičiau atliksite su žoliapjove.

Trys būdai
Minėtais įrengimais augalus galima pjauti trim būdais:
•     plastikine viela, kuria pjaunama minkšta žolė;
•     metaliniais, dviejų, keturių ar šešių ašmenų peiliais, kurie puikiai nupjauna net aukštą ir sumedėjusią žolę, kupstus, nestoras krūmų atžalas;
•     specialiu pjovimo disku, kuris įveikia nestorus medelių kamienus ir tinka prižiūrėti pamiškes, sodus pakeles.
Dažniausiai ir krūmapjovės, ir žoliapjovės gamintojo komplektuojamos su vienu iš optimaliausių darbinės įrangos komplektu (įskaitant ir ašmenų apsaugą), kitką galima įsigyti pagal naudotojo poreikį.
Kitaip nei vėjapjovės, žoliapjovės neturi surinktuvų, todėl nupjautą žolę ar šakeles reikės sugrėbti.

Galia, ekonomija, kaina...
Kalbant apie vejapjoves, dažnai atkreipiamas dėmesys į vejos pjovimo kokybę. Jeigu kalbame apie žoliapjoves, dėmesį reikėtų atkreipti į jų efektyvumą, kurį lemia variklio galia ir konstrukcija, pavaros rūšis ir parametrai, taip pat darbinė įranga (valas, peilis ar diskas). Renkantis žoliapjovę reikėtų žinoti darbų apimtis, t.y. kiek, ar dažnai ir kokią žolę reikės pjauti. Jei jūsų sklypas nedidelis, o tose vietose, kurių nenupjauna vejapjovė, auga minkšta žolė, užteks ir paprastos žoliapjovės, žolę pjaunančios plastikine viela. Tačiau jei sklypas didelis, jame yra krūmų, kuriuos tenka tvarkyti ir pan., racionalu rinktis krūmapjovę.
Renkantis konkretų įrenginį nereikia pamiršti, kad variklio galingumas turi didelės įtakos ne tik pjovimo efektyvumui, bet ir degalų sąnaudoms. Garsios kompanijos, pavyzdžiui, STIHL, visada siekia kompleksinio efektyvumo, t. y. variklis turi būti galingas, tačiau ekonomiškas ir kuo mažiau teršti aplinką. Naujieji kompanijos STIHL keturtakčiai krūmapjovių varikliai 4-MIX naudoja mažai degalų ir atitinka naujus reikalavimus, keliamus mažiems varikliams dėl išmetamųjų dujų taršos, kurie ES įsigaliojo nuo 2008 metų.
Tačiau nereikėtų pamiršti, kad variklio galia turi įtakos ir įrenginio kainai: kuo žoliapjovė turi efektyvesnį ir galingesnį variklį, tuo ji yra brangesnė.Oficiali firmos STIHL atstovė Lietuvoje –
Mocevičiaus firma „Ginalas“
Esperanto g. 26,Kazlų Rūda,
Tel. 8 343 96 464
Faks. 8 343 95 383
www.ginalas.lt

 Į pradžią Į pradžią Į viršų Į viršų Atgal Atgal
Atnaujinta: 2021 01 25 
Kontaktai: tel. (37) 311 539, faks. (37) 311 539, Kaunas. El.paštas
©2005-2020. JUMSINFO. Visos teisės saugomos. Born in IdeaTurinio valdymo sistema OptimalSite