Norite išbandyti naują šukuoseną? O galbūt Išlaikyti mėgstamą plaukų stilių, ar tiesiog palaikyti savo plaukus sveikus? Bet kuriuo atveju - žinoti, kada kirpti plaukus - problema, reikalaujanti laiko ir profesionalų žinių.
Kirpimų dažnumas gali priklausyti nuo begalės veiksnių, tokių kaip jūsų plaukų tipas, norimas stilius, ar bendra plaukų sveikata.
Plaukų augimo ciklai ir tipai
Kiekvieno žmogaus plaukų augimas labai individualus, tad nereikėtų savęs lyginti su aplinkiniais. Vidutiniškai plaukai paauga apie 1cm per mėnesį. Šį augimo tempą gali įtakoti tokie veiksniai kaip genetika, amžius, saulės spinduliuotė ir net metų sezonų kaita. Dėl šio natūralaus augimo ciklo, kaip dažnai jums reikia kirpti plaukus, priklausys nuo to, kaip greitai auga jūsų plaukai ir kokį stilių norite išlaikyti.
Norint išlaikyti trumpų plaukų stilių, kaip, Bob arba Pixie, saloną teks aplankyti gan dažnai, kad forma būtų ryški ir taisyklinga. Priešingai, jei auginate plaukus, galite kirptis rečiau, daugiau dėmesio skirdami galiukų priežiūrai.
Ploni plaukai
Ploni plaukai yra trapesni ir linkę lūžinėti, todėl būtina reguliariai juos pakirpti. Ekspertai rekomenduoja kirptis kas 4–6 savaites, kad išvengtumėte galiukų skilinėjimo ir išlaikytumėte apimtį. Reguliarus kirpimas gali padėti ploniems plaukams tapti storesniais ir sveikesniais.
Stori plaukai
Laiko tarpai, tarp storų plaukų kirpimų gali būti ilgesni, tačiau juos vis tiek svarbu reguliariai kirpti, kad išlaikytumėte tūrį ir formą. Storus plaukus paprastai pakanka kirpti kas 8–10 savaičių. Šis laikotarpis neleidžia suskilinėjusiems plaukų galiukams keliauti aukštyn sugadinant stilių ir sveiką plauko išvaizdą.
Garbanoti plaukai
Garbanoti plaukai, dėl savo unikalios struktūros, reikalauja ypatingo dėmesio. Šis plauko tipas labiau linkęs į sausėjimą ir sukimąsi, todėl netinkama prižiūrima gali pasireikšti galiukų lūžinėjimu ir šiurkštumu. Garbanotus plaukus reikėtų kirpti kas 8–12 savaičių. Tai padeda išlaikyti dailias garbanos ir neleidžia galiukams pernelyg išdžiūti.
Ilgi plaukai
Ilgus plaukus, nesvarbu, plonus, storus ar garbanotus, reikia kirpti kas 8–12 savaičių. Reguliarus patrumpinimas apsaugo nuo galiukų skilinėjimo, dėl kurio plaukai gali atrodyti ploni ir nesveiki. Net jei auginate plaukus, reguliariai juos kirpdami užtikrinsite, kad jie išliks stiprūs ir gyvybingi.
Stiliaus keitimas
Stilius, kurį bandote pasiekti, taip pat gali turėti nemažai įtakos sprendžiant, kaip dažnai reikia kirpti plaukus.
Trumpos šukuosenos
Norint išlaikyti trumpo, daugiau dėmesio reikalaujančio stiliaus kirpimo formą ir struktūrą, šukuosenas, tokias kaip “buzz cut”, “undercut” ar “pixie”, reikia kirpti kiek dažniau. Turintiems trumpas šukuosenas, salone rekomenduojama apsilankykite kas 3–4 savaites.
Vidutinio ilgio stiliai
Vidutinio stiliai, kaip “lobs” ar “shag”, reikalauja retesnės, bet lygiai taip pat svarbios, reguliarios priežiūros. Paprastai rekomenduojama kirpti kas 6–8 savaites, kad forma išliktų nepakitusi ir būtų išvengta netolygaus plaukų augimo.
Ilgi stiliai
Ilgų plaukų savininkams, norintiems, kad plaukai atrodytų sveiki, labai svarbu juos kirpti kas 8–12 savaičių. Šis laikotarpis leidžia išlaikyti ilgį, tuo pačiu užtikrinant, kad galiukai išliks gyvybingi ir nesuskilinėję.
Sluoksniuoti kirpimai
Sluoksniuoti kirpimai gali itin greitai prarasti formą, kai plaukai auga. Kad sluoksniai atrodytų ryškūs ir pagyvintų jūsų plaukus, pasistenkite juos kirpti kas 6–8 savaites. Tai padeda išlaikyti stilių ir neleidžia galiukams ataugti nelygiai ir šukuosenai tapti slogiai.
Ženklai - laikas kirptis
Kartais gyvenimas būna užimtas ir lengva nepastebėti, kad jau pats laikas kirptis. Štai keletas pagrindinių rodiklių, rodančių, kad laikas suplanuoti apsilankymą pas kirpėją:
● Suskilinėję galiukai: jei pastebite išsišakojusius plaukų galus - tai aiškus ženklas, kad reikia kirptis. Suskilinėję galiukai keliauja aukštyn plauko stiebu, taip sukeldami daugiau žalos ir lūžinėjimo.
● Formos praradimas: jei jūsų šukuosena prarado formą ar struktūrą, laikas ją apkirpti, kad būtų atkurtas pradinis stilius ir gyvybingumas.
● Susivėlę plaukai: jei jūsų plaukai labiau susivėlę nei įprastai, net ir naudojant kondicionierių.
● Plokštumas: jei jūsų plaukai tartum prilipę prie galvos ar jiems trūksta apimties, naujas plaukų kirpimas gali juos atgaivinti ir sugrąžinti standumą bei pilnumą.
Plaukų priežiūra tarp kirpimų
Reguliarus kirpimas yra būtinas, tačiau ne ką mažiau svarbi ir plaukų priežiūra tarp kirpimų. Štai keli patarimai, padėsiantys rengviau ir tikslingiau rūpintis savo plaukais:
● Naudokite kokybiškus plaukų produktus: investuokite į geros kokybės šampūnus, kondicionierius ir formavimo priemones, tinkančias jūsų plaukų tipui. Atkreipkite dėmesį ir į vandens, kuriuo plaunate plaukus, metalingumą, kalkėtumą, taip pat įvertinkite, saulės, vėjo bei šalčio padaromą žalą ir rinkitės tikslingas priemones. Produktai, kurie drėkina ir apsaugo plaukus, gali gerokai sumažinti poreikį dažnai juos kirpti.
● Procedūros: išbandykite atkuriamąsias bei apsaugomąsias procedūras. Jos padės pakelti plaukų priežiūrą į visiškai naujas aukštumas. Tokiuose portaluose, kaip BookitNow, siūlo paprastus būdus rasti ir registruotis įvairiausiosms plaukų procedūroms ir kirpimams. Tai lengviausias būdas atrasti geriausių pasiūlymų, sutaupant ne tik laiko, bet ir pinigų.
● Venkite karščio daromos žalos: apribokite karščio formavimo įrankių, tokių kaip tiesintuvai, garbanoklia ir plaukų džiovintuvai, naudojimą. Jei juos naudojate, visada padenkite plaukus nuo karščio apsaugančiais purškikliais, kad sumažintumėte žalą.
● Apsaugokite plaukus: apsvarstykite galimybę naudoti apsaugines priemones, dažniau surišti ar supinti plaukus, kad jie nesitrintu į odą ar drabužius, nebūtų prispausti rankinėmis, kuprinėmis, ypač jei turite ilgus arba garbanotus plaukus. Taip sumažinsite sruogų įtampą bei išvengsite lūžinėjimo.