Visa verslo informacija Kauno miestui -
LT LT EN EN
Jums
PRADŽIA APIE MUS STRAIPSNIAI SPAUSTUVĖ KAUNE PARDAVIMŲ MOKYMAI INDUSTRY TOP LITHUANIA
PAIEŠKA
Įmonės pavadinimas:  
Paieškos žodis:
 
Detali paieška Detali paieška
 
Statyba straipsniai
Daugiau Daugiau   
AUTO GROŽIS POILSIS IR LAISVALAIKIS KITOS PASLAUGOS SVEIKATA STATYBA TECHNIKA INFO AGRO KAUNO NAUJIENOS DARBAS

Spausdinti Spausdinti

Plokščias stogas su bitumine danga – kas lemia nemažėjantį tokių stogų populiarumą?

   2022-08-02

Šiandien rinkoje yra platus spektras produktų, skirtų stogo dangai, tiek plokštiems, tiek ir šlaitiniams stogams, o statytojai renkasi pačius įvairiausius variantus – čerpės, skarda, PVC danga ir kt. Tačiau populiarumo nepraranda ir senas, laiko patikrintas variantas – prilydoma bituminė danga, klojama ant plokščio stogo. Kodėl žmonės noriai renkasi plokščius stogus su bitumine danga? Kas lemia prilydomos, bituminės stogo dangos populiarumą? Kokie yra pagrindiniai jos privalumai? Apie tai dalykus pasakoja UAB „Dinlasta“ vadovas Ramūnas Bansevičius.

 

Kur sutaupoma, pasirinkus plokščią stogą su prilydoma bitumine dangą?

Plokšti stogai turi nemažai funkcinių privalumų – Ramūno Bansevičiaus, UAB „Dinlasta“ vadovo teigimu, juos lengviau valyti, prižiūrėti, ant jų nesudėtinga įrengti saulės energijos kolektorius arba oro kondicionieriaus išorinį bloką, o jei plokšti stogai padengti prilydoma bitumine danga, turi dar vieną privalumą – padeda sutaupyti.

Skirtingos stogo dangos kainuoja apytikriai vienodai, tačiau tie, kas pasirenka bituminę prilydomą stogo dangą, išlošia, kai ateina metas stogą perdengti. Kalbant apie čerpinius, skardinius ir kitus stogus, jų perdegimo darbai yra sudėtingi, užimantys daug laiko ir kainuoja iki 70 proc. pradinės naujo stogo kainos. Bituminių stogų perdengimas yra gerokai paprastesnis ir daug pigesnis. Šiuo atveju, ant senojo stogo tiesiog klijuojama nauja danga, tam nėra reikalingi jokie papildomi pasiruošimo darbai, likutinių medžiagų išvežimas, o stogo atnaujinimo kaina tesudaro apie 20 proc. pradinės kainos.

Taigi, jei šiai dienai kiti variantai gali atrodyti patrauklesni, pagalvokite apie tai, kad stogą kažkada reikės perdengti ir įvertinkite, kiek tai kainuos.

 

 

Mėgstantiems tylą – bituminė prilydoma stogo danga

Šiandien, tyla ir ramybė vis dažniau tampa prabanga, o žmonės skiria daug dėmesio tam, kad apsisaugotų nuo triukšmo – nuo gatvės triukšmo, kaimynų keliamo triukšmo ir kt. Tačiau dažnai užmirštamas vienas triukšmo šaltinis – tai kritulių keliamas triukšmas, kai jie atsimuša į skardinį, čerpinį ar kitokį stogą.

Šis garsas gali būti romantiškas, tačiau tikrai ne visiems. Yra žmonių, kurie jautriai miega, yra tokių, kuriems net ir foninis triukšmas trukdo susikaupti. Galiausiai, dirbantys iš namų žmonės ne kartą yra minėję, kad lietaus lašai į stogą ir jų keliamas triukšmas apkartina ir apsunkina nuotolinius susitikimus.

Prilydoma bituminė stogo danga, greta kitų puikių savybių, pasižymi kur kas geresne garso izoliacija – tai reiškia, kad praktiškai negirdėsite nei lietaus, nei krušos ir praktiškai bet kokiu oru galėsite mėgautis ramybe ir tyla.

 

Kodėl A++ klasės namams rekomenduojami bituminiai stogai?

Siekdama atitikti ES keliamus reikalavimus, Lietuva numatė, kad jau 2021 metų statomų namų energinė klasė būtų ne žemesnė nei A++. Yra daugybė būtų pasiekti A++ kategoriją, o prilydomi bituminiai stogai yra vienas iš jų. Bituminiai prilydomi stogai, lyginant su kitais, pasižymi aukščiausia šilumos varža ir užtikrina pastato energetinį ekonomiškumą.

 

 

Bituminė danga – kaip teisingai pasirinkti?

Šiandien rinkoje galima rasti tiek lietuviškos, tiek kitose šalyse pagamintos bituminės dangos, o specialistai palankiai atsiliepia apie lietuvišką produkciją.

Renkantis stogo dangą, būtina įvertinti jos storį. Dangos storis svarbus dviem atvejais. Pirma, jis susijęs su leistina minimalia darbine temperatūra – esant itin žemai lauko temperatūrai, su plonesne danga nerekomenduojama dirbti, nei ant jos vaikščioti, taigi, jeigu tenka kloti dangą šaltuoju sezonu, pasirūpinkite tinkamu dangos storiu.

Kitas atvejis, kada dangos storis turi lemiamą svarbą – kai planuojama ant stogo įrengti terasą. Tokiu atveju pasikonsultuokite su specialistais ir pasirūpinkite tinkamo storio danga.

 

 

Dažna klaida – netinkamai parinkti paslaugos tiekėjai

Tinkamai parinkus bituminę dangą, lieka dar vienas klausimas –  kaip pasirinkti paslaugos tiekėjus? Statybos sektoriuje dirbantys žmonės gali papasakoti kurioziškų istorijų apie tai, kai užsakovai, kruopščiai parengę projektą ir susipirkę kokybiškas medžiagas, padaro klaidą ir pasirenka neprofesionalius paslaugų tiekėjus. Renkantis paslaugos tiekėjus, žemiausia kaina neturėtų būti pagrindinis kriterijus – pigiausių paslaugų tiekėjai dažnai dirba su mažai apmokamais darbuotojais, kurie neišmano savo darbo.

Jei norite užtikrinti darbų kokybę – vadovaukitės rekomendacijomis, o geriausia, kartu su pasitikimu specialistu nuvažiuokite apžiūrėti paskutinį objektą, kurį įrengė potencialūs paslaugų tiekėjai.

 

UAB Dinslanta buvo įsteigta 2021 metais, o įmonės darbuotojų jau iki to laiko ne vienus metus dirbo kartu ir sukaupė daug profesinės patirties. Įmonė užsiima bituminių prilydomų stogo dangų klojimu, dirbama su individualiais namais, daugiabučiais ir pramoninės paskirties pastatais, atliktiems darbams suteikiamos garantijos. Paslaugos teikiamos visoje Lietuvoje.

 

 

UAB „DINLASTA“

Ramūnas Bansevičius, direktorius

Verkių g. 48, LT44491 Kaunas

Tel. +370 611 36786

El. p. uabdinlasta@gmail.com

Į pradžią Į pradžią Į viršų Į viršų Atgal Atgal
Atnaujinta: 2022 08 04 
Kontaktai: tel. (8 670) 316 00, faks. (8 670) 316 00, Kaunas. El.paštas
©2005-2022. JUMSINFO. Visos teisės saugomos. Born in IdeaTurinio valdymo sistema OptimalSite