Visa verslo informacija Kauno miestui -
LT LT EN EN
Jums
PRADŽIA APIE MUS STRAIPSNIAI SPAUSTUVĖ KAUNE PARDAVIMŲ MOKYMAI INDUSTRY TOP LITHUANIA
PAIEŠKA
Įmonės pavadinimas:  
Paieškos žodis:
 
Detali paieška Detali paieška
 
Technika info straipsniai
Daugiau Daugiau   
AUTO GROŽIS POILSIS IR LAISVALAIKIS KITOS PASLAUGOS SVEIKATA STATYBA TECHNIKA INFO AGRO KAUNO NAUJIENOS DARBAS

Spausdinti Spausdinti

Populiarėja individualūs įrenginiai Lietuvos ir užsienio pramonei

   2020-08-24

Tobulėjant gamybos technologijoms ir didėjant konkurencijai, pramonei tampa svarbūs sprendimai, padedantys sutaupyti laiko ir brangaus gamybinių patalpų ploto, tačiau neprarasti našumo ir pasirūpinti darbuotojų saugumu. Dėl to pastaruoju metu itin populiarėja individualių nestandartinių, specializuotų pramonės įrenginių ar net visos gamybos linijos projektavimas ir gamyba. 

 

 

Individualūs projektai sudėtingesni, bet taupesni

Bendrovės „3SG“, gaminančios pramoninę įrangą, inžinieriai pastebi, kad vis dažniau klientai pageidauja sudėtingesnių įrenginių. „Per 10 veiklos metų įmonė sukaupė daug patirties gamindama nestandartinius įrenginius medienos, baldų ir kartono pramonei. Tačiau pastebime, kad bėgant metams komandai tenka ne tik remtis įgytomis žiniomis ir patirtimi, bet ieškoti ir naujų techninių sprendimų“, - pasakoja bendrovės direktorius Rytis Prūsaitis.

 

 

Pasak jo, siekiant didesnio gamybos efektyvumo, gamybos linijos šiandien juda žymiai greičiau – jei dar prieš 5-7 metus produkcija judėdavo maždaug 30 m/min greičiu, tai šiuo metu standartiniu laikomas dvigubai didesnis greitis. Be to, vis dažniau atsižvelgiama ir į kitus įrenginių kriterijus, kurie anksčiau nebūdavo svarbūs. „Svarbi tampa ir įrenginių išvaizda: jei prieš dešimtmetį užsakovus tenkindavo tai, kad įrenginys nepriekaištingai atlieka savo funkciją, dabar jau kalbama ir apie jo spalvą, norima, kad ji derėtų prie kitos turimos įrangos. Be to, nors gamybinių patalpų plotai sparčiai didėja, kiekvienas kvadratinis metras tampa labai brangus, tad daugelis klientų pageidauja įsigyti kuo kompaktiškesnius įrenginius, bet neprarasti ar net padidinti jų našumą. Taip pat daug lėšų investuojama ir į darbuotojų saugumą“, - teigia R. Prūsaitis.

 

 

Nors Lietuvoje pramonės įmonėms būdavo įprasta pasirinkti Vokietijos ar Italijos gamintojus, bendrovės „3SG“ specialistai pastebi, kad šalies įmonės vis dažniau pasirenka lietuvių gamintojus. „Jie tampa mielesni, jei pasiūlo patikimesnį, paprastesnį, pigesnį ir užsakovui labiau priimtiną sprendimą. Ir dažnai atsitinka taip, kad nestandartinis, pirmą kartą gaminamas lietuviškas įrenginys ar gamybinė linija, turinti puikias technines charakteristikas, pasirodo esąs net keliskart pigesnis už vakarietišką“, - pasakoja „3SG” direktorius.

 

Susitelkia į baldų, medienos ir kartono pramonę

Pradėjusi projektinę veiklą nuo baldų pramonei skirtų transportavimo įrenginių, bendrovė „3SG“ kasmet siūlo vis sudėtingesnius įrenginius. Šiuo metu tai – trijų ašių robotai (manipuliatoriai), detalių transportavimo ir grupavimo bei automatiniai gaminių surinkimo įrenginiai.

 

„Siekdami sukaupti kuo daugiau patirties bei gerai išmanyti visas subtilybes, nusprendėme susitelkti ties trimis pramonės šakomis – baldų, medienos ir kartono pramone. Net ir šiose srityse, atrodytų, tarpusavy giminingose, yra nemažai skirtumų, į kuriuos tiesiog būtina atkreipti dėmesį. Tarkime, baldų pramonei skirtas konvejeris gerokai skiriasi nuo konvejerio, skiriamo medienos pramonei. Pirmuoju atveju gali būti transportuojamos dažytos detalės ir nepageidaujami net menkiausi įbrėžimai, o antruoju atveju, transportuojant medinį rąstą, svarbiau, kad įrengimas būtų patvarus ir atlaikytų dideles apkrovas“, - pasakoja R. Prūsaitis.

 

Kalbėdamas apie kartono pramonę, jis pamini vieną populiariausių gaminių – kartono korį, naudojamą ir gaminant baldus, ir pakuojant pačius gaminius. „Pasaulyje yra nedaug gamintojų, galinčių pasiūlyti įrenginius, skirtus pjaustyti ir surinkti kartono korį. Retai pasitiko ir jų automatinio transportavimo sprendimų. Įgiję pjaustymo ir transportavimo įrenginių gamybos patirties, galime pasiūlyti įvairių paslaugų – pavyzdžiui, automatinį kartono korio pjaustymą robotais, jo transportavimą bei detalių iš korio krovos linijas“, - teigia „3SG” vadovas.

 

Ne tik didina gamybos našumą, bet ir optimizuoja darbuotojų skaičių

Bendrovė „3SG“ gamina įrenginius, kurie ne tik didina gamybos našumą, bet ir padeda mažinti gamybos darbuotojų perteklių – ypač tose srityse, kuriose itin svarbi darbų sauga. „Siekiant padidinti gamybos linijos efektyvumą, kartais užtenka ir nedidelių mechaninių pakeitimų. Tačiau klientams tampa vis aktualiau turėti galimybę pritaikyti įrenginius skirtingų gaminių gamybai, optimizuoti juos valdančių operatorių skaičių. Dėl to dažnai „3SG“ įrenginiuose diegiami robotai, automatikos komponentai ir sudėtingi mazgai. Kiekvienas atvejis yra skirtingas, todėl tik patyrę specialistai gali surasti ir pasiūlyti užsakovui tinkamiausią jo gamybinės problemos sprendimą“, - pasakoja R. Prūsaitis.

 

Jis priduria, kad vis dažniau užsakovus domina ne tik įrangos įsigijimas, bet ir tolesnė jos techninė priežiūra – atsarginės dalys, servisas.

 

„Įrenginius gaminame naudodami kokybiškus žinomų pasaulio gamintojų – SMC, LENZE, ALUSIC, DELTA, Interroll ir kitų – komponentus. Tokiu būdu praktiškai eliminuojame gedimo tikimybę. O net ir nutikus nesklandumams, operatyviai organizuojame pakaitinių dalių tiekimą, siekdami neprarasti brangaus linijos darbo laiko. Net paskelbus visuotinį karantiną, kai buvo sustabdyta daugumos fabrikų veikla, mes turėjome galimybę gauti reikiamas dalis ir nevertėme užsakovų laukti nė vienos bereikalingos valandos“, - kalba bendrovės „3SG” vadovas.

 

Įtraukdami užsakovą į procesą išvengia nuostolių

Pradėdama naujo gaminio projektą, bendrovės „3SG“ komanda, į procesą stengiasi įtraukti ir patį užsakovą. Bendrovės vadovas pasakoja, kad būtent užsakovas, kuris yra galutinis įrenginio vartotojas, žino visus gamybos niuansus ir gali dar projekto kūrimo stadijoje numatyti iššūkius, galinčius kilti eksploatacijos metu. „Laiku koreguojant projektą, išvengiama daugybės potencialių eksploatacijos nesklandumų, galinčių tapti prastovų ir nuostolių priežastimi“, - sako R. Prūsaitis.

 

 

 

 

 

UAB „3SG ”

Kauno g. 93A, Jonava

Tel. +370 663 77800 

El. p. info@3sg.lt

www.3sg.lt

 

 Į pradžią Į pradžią Į viršų Į viršų Atgal Atgal
Atnaujinta: 2021 01 25 
Kontaktai: tel. (37) 311 539, faks. (37) 311 539, Kaunas. El.paštas
©2005-2020. JUMSINFO. Visos teisės saugomos. Born in IdeaTurinio valdymo sistema OptimalSite