Gamybos automatizavimas besitęsiančiame nūdienos pramonės virsme nebėra naujiena. Vis dėlto, globali koronaviruso pandemija empiriškai įrodė dar vieną pramonės procesų robotizavimo privalumą – tiesioginio žmonių kontakto mažinimą ir ribojimą. Žmogaus rankų darbo atsisakymas ne tik gerina gamybos kokybę bei tempą, bet ir išlaisvina nuo vėlavimų įsiplieskus viruso židiniams įmonėje.

 

 

Žmogiškųjų išteklių taupymas

Dėl pandemijos iššaukto karantino sukeltų ribojimų kaip niekada išryškėjo nuo žmonių rankų darbo priklausomų įmonių problemos. Probleminiais tapo ir tokie klausimai kaip darbuotojams skiriamas darbo ar poilsio plotas, asmeninės higienos priemonės ir kita. Įmonės „Nanobotics“ įkūrėjas Benas Linkevičius pastebi, kad padėjo išryškinti jo įmonės paslaugų teikiamą naudą. „Žmonės iššūkiu tapo net susirinkimas į vieną vietą be baimių ar pasekmių. Džiaugiamės, kad karantino metu galėjome net kelioms įmonėms pasiūlyti sprendimus, kurie pažabotų galimus nuostolius“, - prideda inžinierius.

 

Investicija, kuri saugo nuo klaidų ir taupo laiką

Žmogus nėra tobula būtybė ir daro klaidas: nesvarbu ar tai paslaugų verslas, ar logistika, ar pramonė ir gamyba. „Darbas su robotais eksponentiškai sumažina žmogiškųjų klaidų faktorių. Visi fiziniai veiksmai, kuriuos reikia atlikti, yra matematiškai aprašomi, surežisuojami ir nuolatos prižiūrimi, monitorinami“, - tęsia įmonės „Nanobotics“ vadovas. Tokiai gamybos linijai suklysti šansų beveik nelieka.

 

Robotai gali užtikrinti ir efektyvumą. Automatizavus procesus kyla sparta: visi fiziniai procesai vyksta greičiau, jiems nereikia poilsio; robotai kaskart atliks funkciją kiek įmanoma tiksliau ir tobuliau. „Atsisakius rankinio darbo reikia aukštesnės kvalifikacijos darbuotojų, kurie tą techniką prižiūrėtų, bet jų reikia mažiau. Neprivaloma baigti specialių universitetų, kursų. Reikia tik perprasti specialią įrangą, o to mes apmokome kiekvieną klientą“, - prideda Benas Linkevičius.

 

 

Pritaikymo spektras – platus

Automatizavimas plačiausiai pritaikomas pramonėje. Pavyzdžiui ten, kur detalių surinkimui ar rūšiavimui dar naudojamos rankos. „Visai neseniai dirbome įmonėse, kuriose reikėjo automatizuoti įvorių įleidimą į baldų rankenėles, kitoje sukurti rūšiavimo sistemą jutiklių ir kamerų pagalba. Pritaikomumas milžiniškas: etikečių klijavimas, kosmetika, pakavimas, rūšiavimas, liejimas ir kt. Naudojame „Dobot“ produkciją, kuri leidžia už žemą kainą sukurti beveik pramoninio lygio robotą“, - užbaigia „Nanobotics“ įkūrėjas Benas.

 

 

MB „NANOBOTICS“

Benas Linkevičius

Tel. +370 604 08941

El. p. benas@linkevicius.eu

www.linkevicius.eu

 

 
 Nuoroda: http://www.jumsinfo.lt/lt/straipsniai/pramones_automatizavimas__iseitis_gamybininkams_pandemijos_metu/
©2005-2024. JUMSINFO. Visos teisės saugomos.