Visa verslo informacija Kauno miestui -
LT LT EN EN
Jums
PRADŽIA APIE MUS STRAIPSNIAI SPAUSTUVĖ KAUNE PARDAVIMŲ MOKYMAI INDUSTRY TOP LITHUANIA
PAIEŠKA
Įmonės pavadinimas:  
Paieškos žodis:
 
Detali paieška Detali paieška
 
Technika info straipsniai
Daugiau Daugiau   
AUTO GROŽIS POILSIS IR LAISVALAIKIS KITOS PASLAUGOS SVEIKATA STATYBA TECHNIKA INFO AGRO KAUNO NAUJIENOS DARBAS

Spausdinti Spausdinti

Pramonės įrengimų gamintojams ir naudotojams – decentralizuotos pavaros ir programiniai technologiniai moduliai

   2021-07-20

Tiek pramonės įrengimų gamintojai, tiek šiuos įrengimus naudojančios įmonės susiduria su keliomis problemomis. Pirma, automatizuotų gamybos linijų programavimas užtrunka daug laiko, automatikos inžinierių darbas brangiai apmokamas, o dideli pinigai vis tiek neapsaugo nuo klaidų. Kita problema – elektros spintos (skydinės), kuriose montuojamos pavaros, reikalauja daug resursų, vietos, kabelių, ventiliacijos sistemų, daug inžinierių darbo ir kt. Kokius sprendimus gamintojams ir vartotojams siūlo šiandieninės technologijos? Apie tai pasakoja įmonės Lenze UAB direktorius Linas Lazdauskas.

 

 

Technologiniai moduliai – greitesnis ir sklandesnis gamybos linijos įrengimų programavimas

Automatizuotos gamybos linijos programavimas užima daug laiko. Programavimo metu, yra aprašomas ir užprogramuojamas visos linijos darbas – kada ji įsijungs, kaip suksis, kada stabdys, kada didins greitį, kada išsijungs ir kt. Tokios linijos dirba be žmogaus pagalbos, o visi veiksmais yra aprašomi programavimo metu.

 

Šių įrengimų programavimas – nesvarbu, ar tai atliekama įmonėje, kuri gamina automatizuotas linijas, robotus, transporterius, ar gamybinėje įmonėje, kuri šią įrangą naudoja, – užima daug laiko ir kainuoja daug pinigų.

 

Kitas dalykas, kad net pačių geriausių specialistų darbas neapsaugo nuo žmogiškų klaidų. Dažniausiai pasitaikančios klaidos – neteisingi režimai, neįvertintas tikslumas, neįvertinti inercijos momentai ir kt. Jei paleidžiant gamybos liniją lieka klaidų, genda įrengimai, nepavyksta bandomosios partijos. Derinimo darbus tenka atlikti iš naujo – perprogramuoti, „išgaudyti klaidas“ ir bandymų keliu nustatinėti geriausius variantus.

 

Laiko bei pinigų sąnaudų ir klaidų galima išvengti naudojant specialius programinius technologinius modulius, pvz. Lenze FAST. Šie moduliai yra paruoštos ir išbandytos programos, kurias sudaro tam tikri šablonai. Automatinių sistemų inžinieriams nereikia užsiimti programavimo darbais nuo nulio ir patiems atlikti visą rutininį darbą – užtenka į gatavą šabloną įrašyti reikalingus duomenis.

 

Tokiu būdu išvengiama papildomų išlaidų, apsisaugoma nuo klaidų ir sutaupoma net iki 80 proc. įrengimų programavimui skirto laiko. 

 

 

Decentralizuotos pavaros – patogus sprendimas

Elektros pavarų spintos, arba skydinės, yra pramonės darbuotojų galvos skausmas. Pavaros, reguliuojančios variklio darbą ir leidžiančios pakeisti apsukų skaičių, yra laikomos centralizuotai, didelėje elektros spintoje, dar vadinamoje skydinėje.

 

Tam, kad jos būtų saugiai eksploatuojamos, yra visa eilė sąlygų – tinkamai parinkta vieta ir patalpa, nuo perkaitimo apsauganti ventiliacija, elektromagnetinių triukšmų filtrai ir brangiai kainuojantys kabeliai nuo spintos iki variklių.

 

Šiandien, technologinės galimybės leidžia decentralizuoti pavarų laikymą – naujos kartos decentralizuotos pavaros montuojamos tiesiog ant elektros variklio arba šalia jo. Pavaros ne tik neužima papildomos vietos spintoje, bet turi ir daugiau privalumų. Jos yra lengvai montuojamos bei aptarnaujamos – dėl modulinės konstrukcijos, jas nesudėtinga papildyti naujais moduliais, pavaros prijungiamos greito jungimo jungčių pagalba, elektros kabelių jungimas per skirstytuvus ir parametrizavimas išmaniuoju telefonu palengvina darbo ir aptarnavimo galimybę.

 

Šiuo metu, vienos populiariausių decentralizuotų pavarų rinkoje yra išmanusis variklis Lenze Smart bei dažnio keitikliai i500Protec ir 8400Motec.

 

Įrengimų konstruktoriai pastebėjo dar vieną privalumą – išmanieji varikliai leidžia sumažinti skirtingų reduktorių skaičių. Vieno tipo moto reduktorius gali būti užprogramuotas skirtingiems apsisukimams, todėl įmonei vietoj keleto skirtingų reduktorių užtenka vieno. Lenze Smart išmaniųjų variklių dėka galima sumažinti reduktorių tipų skaičių net iki 70 proc.

 

Naudojant modernias decentralizuotas pavaras, nebereikia specialios spintos su ventiliacijos sistema, galima sumažinti arba išvis atsisakyti ekranuotų kabelių naudojimo tarp variklio ir pavaros. Taip yra sutaupomi pinigai bei sumažinami elektromagnetiniai triukšmai, kurie daro įtaką jutiklių ir kitų jautrių prietaisų darbui. Tokios pavaros sumontuojamos, pajungiamos ir paleidžiamos per trumpą laiką.

 

 

UAB Lenze, įsikūrusi Kaune, yra Lenze SE (Vokietija) dukterinė įmonė ir atstovas Baltijos šalyse. Įmonė prekiauja elektros pavaromis ir pramonės automatika – parduoda elektros variklius, moto reduktorius, dažnio keitiklius, servo pavaras, valdiklius, monitorius ir kt. Lenze UAB dalyvauja kartu su užsakovais jų įrengimų kūrime, atlieka pramonės įrengimų modernizavimo projektus.

 

Paklausiausi Lenze produktai šiuo metu yra valdikliai ir servo pavaros su Lenze FAST technologiniais moduliais, išmanieji varikliai Lenze Smart, dažnio keitikliai i500Protec bei 8400Motec.

 

 

 

UAB „LENZE“

Linas Lazdauskas, direktorius

Chemijos g. 19A, Kaunas Lietuva

Tel. +370 37 407 174

El. p. linas.lazdauskas@lenze.com

www.lenze.com

 



Į pradžią Į pradžią Į viršų Į viršų Atgal Atgal
Atnaujinta: 2024 04 19 
Kontaktai: tel. +370 670 316 00, faks. +370 670 316 00, Kaunas. El.paštas
©2005-2024. JUMSINFO. Visos teisės saugomos. Born in IdeaTurinio valdymo sistema OptimalSite