Visa verslo informacija Kauno miestui -
LT LT EN EN
Jums
PRADŽIA APIE MUS STRAIPSNIAI SPAUSTUVĖ KAUNE PARDAVIMŲ MOKYMAI INDUSTRY TOP LITHUANIA
PAIEŠKA
Įmonės pavadinimas:  
Paieškos žodis:
 
Detali paieška Detali paieška
 
Statyba straipsniai
Daugiau Daugiau   
AUTO GROŽIS POILSIS IR LAISVALAIKIS KITOS PASLAUGOS SVEIKATA STATYBA TECHNIKA INFO AGRO KAUNO NAUJIENOS DARBAS

Spausdinti Spausdinti

Pramoninis grindų betonavimas: ką būtina žinoti ir kokių klaidų nekartoti?

   2022-07-28

Pramonės pastatuose, gamyklose, sandėliuose ir net biuro patalpose reikalingas pramoninis betonavimas. Populiarėja tendencija po šio proceso nedėti grindų dangos, o šlifuoti jau išpiltą betoną. Taip išgaunama vis dažniau klientų pageidaujama veidrodinio arba spindinčio betono danga. Apie tendencijas, patarimus ir  daromas klaidas kalbamės su UAB „Tatoma“ direktoriumi Tadu Nausėda.

 

 

Sudėtingas procesas lemia ilgaamžį produktą

Pramoninis betonavimas – sudėtingas procesas. Išlieta grindų danga turi ne tik būti lygi, gražiai atrodyti, bet atlaikyti įvairią apkrovą, kartais ir temperatūrų skirtumus. Tad, kad išlietos betoninės grindys tarnautų ilgus metus būtina tinkamai pasiruošti darbams. Pasak Tado Nausėdos, pagrindą sudaro smėlis ir skalda, kurie yra specialiai sutankinami, išlyginami. Ant gauto tvirto pagrindo yra pilamas betonas.

„Pagrindas yra tikrai labai svarbu. Jis turi būti tinkamai paruoštas – sutankintas iki reikalingų rodiklių, išlygintas. Būtina kad grindys būtų vienodo storio. Jei taip nėra, tuomet ilgainiui grindys gali neatlaikyti apkrovų ir įlūžti. Todėl vienas svarbesnių darbų ir yra tinkamai paruošti pagrindą betonavimui. Dažniausiai betonuojame ant užsakovo jau paruoštų pagrindų, bet prieš tai juos visada kruopščiai patikriname“, – pabrėžia T. Nausėda.

Kiekviename objekte objekte būtina suprojektuoti grindų storį ir armavimą pagal tai, kas bus daroma ant grindų, kokios bus apkrovos. Mechaninės apkrovos skirstomos į tris grupes : bendra išskirstytoji (t/m2), taškinė (stelažai, t/atramą), transporto (t/ašį ).

„Labai dažnai grindis projektuotojai numato pagal kažkokį kitą objektą, atkartoja kitus projektus. Puikiai matome kiek brangsta statybinės medžiagos, todėl su mūsų partnerių pagalba galime suprojektuoti optimalias grindis – saugiai atlaikančias numatytas apkrovas ir ekonomiškas kainos atžvilgiu“, – sako T. Nausėda.

Nors iš pažiūros grindų betonavimas atrodo paprastas procesas – pili, lygini ir trini – ne viskas taip paprasta. Grindys turi pavykti iš pirmo karto, deja, išlyginti ar pašlifuoti paviršių vėliau jau nepavyks, todėl šį darbą turi atlikti patyrę specialistai. Priklausomai nuo aplinkos sąlygų betonavimas ir paviršiaus apdirbimas gali nepertraukiamai trukti iki 48 val.

„Išpylus betoną viršutinį sluoksnį mes padengiame barstomais kietikliais ir užgeležiname. Tai reiškia, kad paviršius yra nušlifuojamas ir jame nebelieka betono porų. Jis tampa glotnus. Tokias grindis bus lengva valyti, ant jų nelips dulkės ir purvas“, – patirtimi dalijasi T. Nausėda.

Dažnai biurų patalpose prašoma viršutinį betono sluoksnį dar ir papildomai specialiu būdu poliruoti, Taip išgaunamas veidrodinis arba itin blizgus paviršius. Būtent dėl estetiškesnio vaizdo  šis būdas dažnai pasirenkamas biurų patalpoms.

 

 

Dažniausiai pasitaikančios klaidos

Ekspertai pastebi, kad kartais klientai nežino kaip elgtis su tik ką išpiltomis grindimis. O nežinojimas dažnai lemia įvairius pažeidimus.

„Bent penkias dienas būtina naujai išbetonuotas grindis pasaugoti. Privaloma jų neeksploatuoti, nes jos dar pakankamai minkštos. Vaikščioti ant grindų galima jau po 2-3 parų, tačiau būna darbininkai pradeda kitus darbus, stato pastolius. Tokiu atveju iki galo neišdžiūvusios grindys gali būti pažeistos“, – įspėja T. Nausėda.

Ekspertas pataria specialiai nevėdinti patalpų ir kitaip neskubinti natūralaus betono džiūvimo laiko. Pasirodo – per greitas betono išdžiūvimas yra trūkumas, o ne privalumas.

„Betonas turi 28 paras bręsti – tik per šį laikotarpį jis įgauna pakankamą stiprį. Mes naudojame specialią chemiją, kad jį apsaugotume nuo per greito džiūvimo. Taip apsaugome būsimą vaizdą. Tačiau rūpintis naujomis grindimis turi ir savininkas. Bent jau tomis pirmosiomis dienomis jas pasaugoti“, – sako. T. Nausėda.

Per anksti apkrautose grindyse gali atsirasti akimi nematomi mikroįtrūkimai, vėliau galintys pavirsti akivaizdžiais trūkimais.

Labai dažnai užsakovai lengvabūdiškai pasižiūri į grindų rangovo reikalavimus darbų frontui. Tai yra – betonavimo patalpoje esantis sandarus stogas, langų ir durų užsandarinimas siekiant išvengti skersvėjų, tinkama aplinkos temperatūra. Visa tai yra būtinybė norint pasiekti gerą grindų įrengimo kokybę.

Betonavimas – nepertraukiamas procesas, kuris gali užtrukti ir 48 valandas, tad būtina gauti privalomus leidimus ir iš anksto atsiprašyti kaimynų dėl triukšmo.

 

Kada vykdomi darbai?

Pramoninis betonavimas gali būti vykdomas didžiąją metų dalį. Kadangi betonas iki numatyto objekto yra atvežamas jau paruoštas, darbai vykdomi iki tol, kol lauke temperatūra nenukrenta žemiau – 5 laipsnių Celsijaus. Žemesnėje temperatūroje transportavimo metu betonas pradeda šalti, o tai užkerta kelią vykdyti darbus.

Patalpose, kurios bus betonuojamos taip pat svarbu palaikyti vienodą temperatūrą, vengti jos skirtumų.

„Būtina užtikrinti patalpose tam tikras temperatūras, kad nebūtų per šalta ir galėtume tinkamai vykdyti darbus. Iš esmės svarbiausia – patalpoje palaikoma teigiama temperatūra tol kol dirbsime ir išdžius betonas“, – sako T. Nausėda.

Ekspertas sako, kad išdžiūvęs betonas yra atsparus temperatūroms. Tvirtos grindys tiks net ir šaldytuvų patalpoms. Betono grindys atlaiko šaltį iki -40 laipsnių. Taip pat nebijo ir kaitros iki 90 laispnių. Tai ilgaamžė grindų danga. Žinoma, kartais eksploatuojant pasitaiko mechaninių grindų pažeidimų, tačiau tokias grindis nesudėtinga renovuoti ir prikelti naujam gyvenimui. Naujai išlietos betono grindys be priekaištų tarnauja iki 20 metų ar ilgiau.

 

 

UAB „TATOMA“

Direktorius Tadas Nausėda

Gaižiūnų g. 4, Kaunas

El.p. info@tatoma,lt

Tel. +370 679 11153

www.tatoma.lt



Į pradžią Į pradžią Į viršų Į viršų Atgal Atgal
Atnaujinta: 2024 04 19 
Kontaktai: tel. +370 670 316 00, faks. +370 670 316 00, Kaunas. El.paštas
©2005-2024. JUMSINFO. Visos teisės saugomos. Born in IdeaTurinio valdymo sistema OptimalSite