Visa verslo informacija Kauno miestui -
LT LT EN EN
Jums
PRADŽIA APIE MUS STRAIPSNIAI SPAUSTUVĖ KAUNE PARDAVIMŲ MOKYMAI INDUSTRY TOP LITHUANIA
PAIEŠKA
Įmonės pavadinimas:  
Paieškos žodis:
 
Detali paieška Detali paieška
 
Statyba straipsniai
Daugiau Daugiau   
AUTO GROŽIS POILSIS IR LAISVALAIKIS KITOS PASLAUGOS SVEIKATA STATYBA TECHNIKA INFO AGRO KAUNO NAUJIENOS DARBAS

Spausdinti Spausdinti

Pramoninių pastatų statybos: žvilgsnis rangovo akimis

   2021-07-21

Pramoninės statybos – tai paprastai didesnės apimties objektai, atitinkamai reikalaujantys didesnių tiek laiko, tiek piniginių sąnaudų. Apmaudu, jei dar pirminėje darbų stadijoje tenka susidurti su nenumatytais veiksniais, lemiančiais didesnius darbų biudžetus ir ilgesnius terminus. Apie dažniausiai pasitaikančius nesklandumus leidiniui papasakojo statybų bendrovės „Ištaka“ vadovas Jonas Gucevičius.

 

 

Svarbiausias etapas – kruopštus pasiruošimas statybai

Šiuolaikinis verslas yra greitas, sprendimus priima operatyviai, tad ir statybų darbai dažnai būna planuojami kuo skubiau. Suprantama, kad užsakovas jaučia poreikį naują projektą įgyvendinti greitai, tačiau skubotas ir nepakankamas pasiruošimas darbams dažniausiai didina ir darbų, ir laiko sąnaudas, todėl labai svarbu tinkamai paruošti statybos dokumentus, ypatingai darbo projektą.

 

Darbo projektas – tai antrasis statybų projekto etapas, kuriame detalizuojami techninio projekto sprendiniai. Pagal darbo projektą, įvertinus techninio projekto technines specifikacijas, gaminami statybinių konstrukcijų ir inžinerinių sistemų elementai bei vykdomi statybos darbai. Tokio projekto neparengus laiku, nedetalizuotus sprendinius tenka priimti tiesiog statybvietėje, dėl ko atsiranda darbų termino ilgėjimo, prastovos, bei papildomų darbo sąnaudų rizika. Todėl kur kas geriau, kai statybų darbo projektą ruošia techninio projekto autoriai, o rangovui lieka tik pats statybų procesas – kaip tik ta užduotis, kuriai jis yra labiausiai tinkamas.

 

 

„Kur kas paprasčiau, kai užsakovai, ypatingai norėdami atlikti darbus greitai, dėl statybos darbų kreipiasi su pilnai paruoštu ir detalizuotu projektu, – teigia J. Gucevičius. – tokiu atveju, sudarant darbų sąmatas, nėra sudėtinga numatyti darbų atlikimo terminus, įvertinti visus būtinus darbus ir svarbiausia, - paliekant mažiau vietos interpretacijoms, išvengti didesnių papildomų darbų.“

 

Investicijos ne tik į pačias pramonines patalpas

Svarbiausios bet kurio pramoninio objekto patalpos, neabejotinai, yra tos, kurios neša tiesioginį pelną. Rekonstrukcijos ar plėtros atveju kartais pernelyg mažai dėmesio skiriama ne pirmo būtinumo patalpoms, taip pat ir viso pastato aplinkai. „Planuodami investicijas tiesioginės veiklos reikmėms patenkinti, statybų užsakovai tam skiria kur kas mažiau dėmesio, – su leidiniu patirtimi dalijasi statybų bendrovės vadovas. – Bet kuriam pramoniniam objektui ne ką mažiau svarbu įrengti kokybišką privažiavimą, automobilių stovėjimo aikštelę, taip pat ir administracines ar pagalbines patalpas, kurių poreikis darbų pabaigoje vis tiek išryškėja. Tai nėra tokie pigūs darbai, kaip gali pasirodyti, todėl juos numatyti iš anksto yra lygiai taip pat svarbu.

 

Laiko atsarga statybų pradžiai

Dar viena didelė investicija, kurios reikalauja pramoninės statybos, – tai laikas. Kuris, be abejo, taip pat pinigai. Tarkim, konkurso būdu radus rangovą, iš jo tikimasi, kad statybos bus pradėtos iškart pasirašius sutartį.

 

„Tačiau idealus statybų pradžios laikas, – pabrėžia rangovas, – būtų maždaug du trys mėnesiai nuo sutarties pasirašymo datos. Iš anksto suplanuoti darbai padeda kur kas tiksliau laikytis darbų grafiko ir išvengti prastovų, o kiekviena uždelsta statybų diena – tai tiesioginiai nuostoliai ne tik užsakovui, bet ir rangovui“.

 

Šis laikas turėtų būti skiriamas tam, kad būtų aptarti projekte numatyti sprendiniai, rasti galimi netikslumai ir įsitikinta, kad visi paruošiamieji etapai atlikti nepriekaištingai, taip pat suplanuoti sklandų medžiagų tiekimą bei subrangovų parinkimą.

 

„Užsakovas visuomet norės užbaigti projektą kuo greičiau, kad jis pradėtų nešti jam pelną, – teigia UAB „Ištaka“ vadovas, – todėl pasirašydamas darbų sutartį rangovas iš dalies tampa tiesiogiai už tai atsakingas.“

 

 

Profesionalai – sėkmės garantas

UAB „Ištaka“, laikydamiesi sutartų terminų ir sąlygų, jau nuo 1991 m. sėkmingai gelbėja statybų užsakovus. 40-ties specialistų komanda, aprūpinta visa reikiama statybine technika, dirba su mažaaukščiais ir daugiaaukščiais gyvenamaisiais, komercinės ir viešosios paskirties objektais, gamybiniais ir žemės ūkio statiniais, teikia generalinės rangos paslaugas, be to, siūlo fasado šiltinimo, apdailos, gerbūvio tvarkymo paslaugas. Bendrastatybiniai projektai atitinka technologinius statybos ir saugos reikalavimus, o atliktiems darbams suteikiama kokybės garantija.

 

Atidumas detalėms, nuolatinė optimaliausių sprendimų paieška ir ilgametė statybinio darbo patirtis leidžia išvengti kone visų pramoninių statybų sektoriuje pasitaikančių statybinių klaidų, sklandžiai koordinuoti patį darbų procesą bei užtikrinti tikslingą užsakovo finansinių išteklių panaudojimą.

 

 

 

UAB "IŠTAKA"

Sandėlių g. 22, LT-45187 Kaunas

Tel. +370 656 33205

El. p. istaka@istaka.lt

www.istaka.lt

 

Į pradžią Į pradžią Į viršų Į viršų Atgal Atgal
Atnaujinta: 2022 08 04 
Kontaktai: tel. (8 670) 316 00, faks. (8 670) 316 00, Kaunas. El.paštas
©2005-2022. JUMSINFO. Visos teisės saugomos. Born in IdeaTurinio valdymo sistema OptimalSite