Visa verslo informacija Kauno miestui -
LT LT EN EN
Jums
PRADŽIA APIE MUS STRAIPSNIAI SPAUSTUVĖ KAUNE PARDAVIMŲ MOKYMAI INDUSTRY TOP LITHUANIA
PAIEŠKA
Įmonės pavadinimas:  
Paieškos žodis:
 
Detali paieška Detali paieška
 
Statyba straipsniai
Daugiau Daugiau   
AUTO GROŽIS POILSIS IR LAISVALAIKIS KITOS PASLAUGOS SVEIKATA STATYBA TECHNIKA INFO AGRO KAUNO NAUJIENOS DARBAS

Spausdinti Spausdinti

Pramoninių pastatų stogai – be sunkių bituminių dangų ir be lydomo bitumo kvapo

   2021-04-12

Statybų sektorius sparčiai keičiasi, atsiranda naujos technologijos, kurias naudojant, medžiagos kainuoja mažiau, darbai trunka greičiau ir atliekami paprasčiau, reikia mažiau darbuotojų, o senieji, klasikiniai metodai palaipsniui išstumiami. Viena iš tokių, sparčiai populiarėjančių, bet dar ne visiems žinoma yra nauja stogų dengimo technologija – kai atsisakoma tradicinių mineralinės vatos ir bituminės dangos stogų, o stogas dengiamas izoliacinėmis poliuretano plokštėmis ir PVC danga. Kokie tokių stogų privalumai? Apie tai pasakoja įmonės Stogrenta direktorius Mantas Pevcevičius.

 

 

Izoliacinės poliuretano plokštės – brangi priemonė, leidžianti ... sutaupyti

Pačios savaime, poliuretano plokštės yra gerokai brangesnė medžiaga nei mineralinė vata ir bituminė danga. Daug brangesnės. Direktorius juokiasi, „Dažnai žmonės išsigąsta, pamatę eilutę sąmatoje.“ Tačiau laimi tie, kurie mato visumą, išanalizuoja visą biudžetą ir įvertina galutinius rezultatus. Už poliuretano plokštes mokama daug, tačiau sutaupoma net keliose vietose.

 

Pirmoji – metalinės pastato konstrukcijos, kurios kainuoja daug ir sudaro nemažą dalį viso biudžeto. Tradicinės stogo dengimo priemonės, kaip mineralinė vata ir bituminė danga, ypač kai klojamos keliais sluoksniais, yra sunkios. Izoliacinės poliuretano plokštės yra gerokai lengvesnės. Jei įprastinis stogas sudaro apie 25 kg apkrovą į 1m2, tai poliuretano plokštės sudaro tik 7kg į 1m2 apkrovą. Ką reiškia, kai stogas yra 4 kartus lengvesnis? Tai reiškia, kad bendrai pastato konstrukcijai reikia bent 2 kartus mažiau metalinių konstrukcijų. Suma, kuri sutaupoma šioje vietoje, ne tik kompensuoja, bet ir daug kartų viršija poliuretano plokščių kainą. Tokiu būdu, ženkliai sumažinama viso pastato savikaina.

 

Antra – pasirinktus poliuretano plokštes, sutaupoma logistikos, transportavimo ir darbo užmokesčio sąskaita. Plokštės yra lengvesnės, nei bituminės dangos rulonai ir kitos medžiagos, naudojamos klojant stogą tradiciniu metodu, jos užima 1,5-2 kartus mažiau vietos, jas paprasčiau saugoti, sandėliuoti ir transportuoti. Plokštes montuoti nesudėtinga. Čia, vietoje šešių sluoksnių (mineralinė vata, garo izoliacija, poliesterinis putplastis, dar kartą mineralinė vata, du sluoksniai bituminės dangos), klojami tik trys – tai garo izoliacija, šilumos izoliacija (poliuretano plokštė) ir hidroizoliacija (PVC danga). Jums reikės gerokai mažiau darbuotojų, o visas procesas vyks daug greičiau.

 

Trečia – dengiant stogą izoliacinėmis poliuretano plokštėmis, darbai užtrunka trumpiau. Kai kuriais atvejais laiko aplinkybė yra kritinė, tačiau laikas svarbus visoms statybų bendrovėms ir visada turi finansinę išraišką (atlyginimai darbuotojams, technikos nuoma, draudimas ir kt.) 

 

 

Didėja energetinio efektyvumo reikalavimai? Keiskite stogą

Vienas iš efektyvių metodų padidinti pastato energetinį efektyvumą – tai pakeisti įprastinį stogą poliuretano plokštėmis.

 

Kaip tai veikia? Aukštą energetinį efektyvumą galima pasiekti tiek naudojant įprastines stogdengybos priemones, tiek poliuretano plokštes. Esminis skirtumas yra tas, kad naudojant tradicines priemones, būsite priversti didinti mineralinės vatos sluoksnį, kas savaime didina viso stogo svorį. Tačiau stogo svorį riboja metalinės atramos – jos yra pritaikytos konkrečioms apkrovoms, kurių negalima viršyti.

 

Ką daryti tada? Rinkitės poliuretano plokščių stogą, kuris užtikrina aukštą energetinį pastato efektyvumą, yra gerokai lengvesnis ir neviršija leistinų apkrovų.

 

Saulės baterijos – be papildomo pasiruošimo

Šiandien vis labiau populiarėja saulės baterijos, tvarumo filosofija, žalioji energetika ir kt. Dauguma įmonių anksčiau ar vėliau svarsto apie tokį variantą – pastato apšiltinimą saulės energija.

 

Jei pastato stogas dengtas tradicine bitumine danga, jo paviršius nėra tam pritaikytas. Jei norėsite įrengti saulės baterijas, jums reikės atlikti paruošiamuosius darbus. Poliuretaninių plokščių privalumas yra tas, kad saulės baterijas galima įrengti ant stogo be jokio papildomo pasiruošimo.

 

Šiandien saulės baterijas naudoja apytikriai 2 iš 10 verslo objektų, tačiau šis skaičius kasmet auga. Net jei artimiausiu metu nesvarstote tokios galimybės, pagalvokite apie ateitį – didelė tikimybė, kad kažkada apie šitokį variantą susimąstysite ir jūs. Galbūt pastatą nuspręsite parduoti, o poliuretano plokščių stogas suteiks papildomą vertę.

 

Kas stabdo vartotojus ir kodėl laimi tie, kurie išdrįsta pirmieji?

Poliuretano plokščių stogai tinka visiems ne gyvenamiesiems pastatams – sandėliams, sporto arenoms, čiuožykloms, cechams, gamykloms, prekybos centrams. Jie naudojami tiek naujai statomiems, tiek renovuojamiems pastatams.

 

Kas stabdo vartotojus? Dažniausiai, tiesiog paprasčiausia inercija – naujovių yra daug, žmonės pavargsta ir pasimeta, yra patikrinti metodai, sudarytos sutartys su tiekėjais, apmokyti darbuotojai – suveikia toks psichologinis momentas, nenoras išeiti iš komforto zonos, ką nors keisti ir rizikuoti.

 

Proveržis atsiranda tada, kai naujovė pritaikoma kokiam nors stambiame objekte – visi pamato, visi sužino, kad tai yra efektyvu ir tai veikia. Tada, tos naujovės užsinori ir kiti – esmė tame, kad dažnai būna per vėlu – būna jau patvirtinti projektai, sudarytos sąmatos, pasirašytos sutartys ir kt.

 

Pastatai statomi ne vieniems metams, ir paprastai laimi tie, kurie inovacijas pritaiko pirmieji.

 

 

Stogo priežiūra – kaip visko nesugadinti?

Poliuretano plokščių stogai, dengti PVC danga – kaip juos prižiūrėti? Svarbiausias dalykas, kurį reikia atsiminti – PVC danga „bijo“ aštrių daiktų.

 

Dera riboti žmonių judėjimą ant stogo. Jei čia reguliariai vaikščios techninės priežiūros darbus atliekantys darbuotojai, būtina numatyti pagrindinius jų judėjimo maršrutus ir sutvirtinti papildoma membrana – paviršius toje vietoje bus tvirtesnis ir ... kitokios spalvos. Vietos, kuriomis galima vaikščioti, bus lengvai atpažįstamos, o darbuotojai nenuklys į šalį.

 

Asmenys, dirbantys ant stogo, turėtų dėvėti minkštapadę avalynę ir atsargiai elgtis su įrankiais, ypač su aštriais. Rekomenduojama kiekvieną darbuotojų patekimą ant stogo registruoti specialiame žurnale. Gera žinia yra tai, kad plokštės turi specialų sluoksnį, apsaugantį nuo slydimo.

 

Stogas valomas švariu vandeniu. Jei ant stogo susikaupia daug sniego, jis valomas paprasčiausiais kastuvais – svarbu dirbti atsargiai, palikti 5-10 cm sniego sluoksnį tam, kad nebūtų pažeistas paviršius.

 

Pagrindiniai principai yra tokie, o toliau - stogą dengusi įmonė visada duoda išsamią instrukciją. 

 

 

Kas vyksta garantiniu bei pogarantiniu laikotarpiu?

Specialistai rekomenduoja bent kartą per metus atlikti profilaktinį stogo patikrinimą.

 

Garantiniu laikotarpiu, tokius patikrinimus atlieka stogą dengusi bendrovė – tikrinama lietvamzdžių švara ir pratekamumas, metalinių lankstinių sandarumas, šalinami ant stogo susikaupę teršalai. Pogarantiniu laikotarpiu, tokie patikrinimai atliekami, su įmone sudarius aptarnavimo sutartį.

 

UAB Stogrenta įsikūrė 2016 m., šiandien įmonėje dirba beveik 40 žmonių. Įmonė užsiima poliuretano plokščių prekyba, stogų montavimu ir priežiūra. Paslaugos teikiamos visoje Lietuvoje.

 

 

 

UAB „STOGRENTA“

Savanorių pr. 219, LT-50182 Kaunas

Tel. +370 685 49004

El. p. info@stogrenta.lt

www.stogrenta.lt



Į pradžią Į pradžią Į viršų Į viršų Atgal Atgal
Atnaujinta: 2024 04 11 
Kontaktai: tel. +370 670 316 00, faks. +370 670 316 00, Kaunas. El.paštas
©2005-2024. JUMSINFO. Visos teisės saugomos. Born in IdeaTurinio valdymo sistema OptimalSite