Visa verslo informacija Kauno miestui -
LT LT EN EN
Jums
PRADŽIA APIE MUS STRAIPSNIAI SPAUSTUVĖ KAUNE PARDAVIMŲ MOKYMAI INDUSTRY TOP LITHUANIA
PAIEŠKA
Įmonės pavadinimas:  
Paieškos žodis:
 
Detali paieška Detali paieška
 
Sveikata straipsniai
Daugiau Daugiau   
AUTO GROŽIS POILSIS IR LAISVALAIKIS KITOS PASLAUGOS SVEIKATA STATYBA TECHNIKA INFO AGRO KAUNO NAUJIENOS DARBAS

Spausdinti Spausdinti

Prarastų dantų atkūrimas – ne tik estetiškai išvaizdai, bet ir gerai sveikatai

   2020-01-30

Dantys yra neatskiriama žmogaus fizinės ir psichologinės darnos dalis. Dantų trūkumas nėra tik estetinė problema. Nesiėmus atkurti trūkstamų dantų, galima susidurti ir su rimtomis sveikatos bėdomis. Iškritus vienam ar keliems dantims, žmogaus burnoje prasideda nepastebimi pokyčiai, kurie vyksta pamažu – per keletą metų, todėl danties netekęs žmogus dažniausiai jų iškart nepastebi. O atsiradus akivaizdiems pokyčiams, gydymas gali trukti ilgiau ir būti brangesnis. Apie tai pasakoja gydytoja odontologė Monika Macijauskaitė.

 

 

Kada reikėtų kreiptis į gydytoją odontologą?

Pas odontologus profilaktinei apžiūrai patariama vykti du kartus metuose. Gydytojas odontologas patikrins dantų, dantenų ir bendrą burnos ertmės būklę. Taip galite būti tikri, kad Jūsų burnos sveikata yra gera ir nėra grėsmių, susijusių su rimtomis dantų ligomis.

 

Kodėl netenkama dantų?

Dantų netekimui įtakos turi ne tik netinkama ar nepakankama priežiūra, bet ir įvairios ligos bei paveldimumo faktorius. Dantų gali netekti tiek vyresnio amžiaus, tiek jauni žmonės. Todėl labai svarbu nepamiršti profilaktiškai apsilankyti pas gyd. odontologą.

 

Dantų netekimo priežastys

Viena dažniausiai pasitaikančių dantų netekimo priežasčių – periodonto ligos (dantenų uždegimas). Periodontitas gali atsirasti dėl dantų apnašų, rūkymo, streso, hormoninių pokyčių, tam tikrų ligų bei paveldimumo.

 

 

Periodontitas nėra vienintelė liga, dėl kurios netenkama dantų. Žmonės gali prarasti dantis ir dėl tokių ligų kaip dantų ėduonis ar cukrinis diabetas. Be to, dantys neretai prarandami dėl prastos burnos higienos, kuri skatina dantų ir dantenų ligų atsiradimą. Atminkite, kad norint užtikrinti nepriekaištingą burnos ertmės būklę, neužtenka dantis reguliariai valytis namuose. Būtina periodiškai atlikti profesionalią burnos higieną, kurios metu higienistas specialiais prietaisais pašalins kietąsias ir minkštąsias apnašas.

 

Dantų implantai. Kodėl tai svarbu?

Dėl amžiaus, blogos dantų priežiūros, nelaimingo įvykio ar kitų priežasčių netekus tikrojo danties suprastėja ne vien kramtymo kokybė. Ne mažiau svarbus faktorius – estetinė išvaizda. Netekus danties matomoje zonoje, gali atsirasti psichologinis diskomfortas, dėl to žmogus ima mažiau šypsotis, gali pasidaryti uždaresnis. Dėl danties netekimo prasidėję žandikaulio deformacijos, kaulo nykimo procesai po kurio laiko akivaizdžiai atsispindi ir veide (pasikeičia lūpų forma, išsikreipia šypsena ir pan.).

 

Tačiau šiandien yra ne viena galimybė susigrąžinti sveikai atrodančius dantis. Viena populiariausių procedūrų, kurią renkasi daugybė pacientų, yra dantų implantai. Taikant specialias technologijas, medicininių procedūrų metu į žandikaulio kaulą įsriegiami specialūs titano „varžteliai“ ir ant jų fiksuojami dirbtiniai dantys. Taip užtikrinama visai kita – daug geresnė gyvenimo kokybė. Ant implantų fiksuotų dantų protezų dėka galima laisvai kalbėti, kramtyti kietesnį maistą bei nevaržomai šypsotis. Visiškai saugūs ir nuo natūralių dantų niekuo nesiskiriantys implantai pakeičia ne vien priekinius dantis. Odontologai dantų implantacijas atlieka ir galinių – krūminių dantų srityje. Dalis žmonių vis dar mano, kad krūminių dantų srityje dantų implantai nereikalingi, kadangi toliau burnoje trūkstamų dantų niekas nemato. Toks požiūris yra itin klaidingas. Žmogaus priekiniai dantys yra skirti tik maistui atkąsti, o kramtymo funkciją privalo atlikti krūminiai dantys. Jų nesant, kai bandoma kramtyti tik priekiniais dantimis, šie neatlaiko tokio anatomiškai jiems neskirto krūvio ir gali skilti arba pasidaryti paslankūs bei greičiau nudilti ar net iškristi.

 

 

Gyventi be nuosavų dantų ar įsriegtų implantų specialistai rekomenduoja kuo trumpesnį laiką, kad nepradėtų nykti žandikaulių kaulas. Svarbu suprasti, kad žandikaulių, kaip ir viso žmogaus organizmo kaulai bei raumenys neapkrauti nyksta. Kad taip neatsitiktų, žandikaulio kaulai, alveolinės ataugos turi būti apkraunami – gauti kramtymo krūvį per nuosavus dantis arba implantus.

 

Kokie galimi pojūčiai dantų implantacijos metu ir po jos?

Vis dar yra manančių, kad dantų implantacija yra skausminga procedūra. Taip galvojančius asmenis norime nuraminti: operacijos metu tikrai nejausite nei diskomforto, nei skausmo. Implantacijos metu burnos chirurgas pacientui suleidžia nuskausminamųjų, todėl žmogui neskauda. Skausmas gali pasireikšti tik pirmą – antrą dieną. Apie galimus nemalonius pojūčius pacientą informuojame nemokamos konsultacijos metu, tad į procedūra pacientas gali ateiti žinodamas, kad jo nelaukia nemalonūs netikėtumai.

 

Iki protezavimo pacientui suteikiama išsami konsultacija, kurios metu įvertinama dantų būklė, pasiūlomas individualus gydymo planas, įvardijami galimi protezavimo būdai, jų privalumai bei trūkumai. Atlikus panoraminę visų dantų rentgeno ir kompiuterinės tomografijos nuotraukas, gydytojas odontologas nurodo, ar prieš pradedant dantų protezavimą gali prireikti papildomų procedūrų. Jei būtina, prieš protezavimą atliekamos dantų plombavimo, burnos higienos ar kitos procedūros.

 

Tikslią dantų protezavimo kainą klinikos specialistas gali pasakyti tik po detalios paciento apžiūros. Kaina priklauso nuo dantų būklės, pasirinkto protezavimo būdo ir papildomų procedūrų atlikimo būtinybės.

 

Monikos Ž. odontologijos klinikoje dirba profesionalūs ir patyrę specialistai, kurie padės pasirinkti tinkamiausią Jūsų individualios problemos sprendimo būdą ir kokybiškai atliks reikiamas procedūras.

 

 

 

MB „MONIKOS Ž. ODONTOLOGIJOS KLINIKA"

Veiverių 61A, LT-46360 Kaunas

Tel. +370 630 31311

info@mzoklinika.lt

www.mzoklinika.lt

 

 



Į pradžią Į pradžią Į viršų Į viršų Atgal Atgal
Atnaujinta: 2024 04 19 
Kontaktai: tel. +370 670 316 00, faks. +370 670 316 00, Kaunas. El.paštas
©2005-2024. JUMSINFO. Visos teisės saugomos. Born in IdeaTurinio valdymo sistema OptimalSite