Visa verslo informacija Kauno miestui -
LT LT EN EN
Jums
PRADŽIA APIE MUS STRAIPSNIAI SPAUSTUVĖ KAUNE PARDAVIMŲ MOKYMAI INDUSTRY TOP LITHUANIA
PAIEŠKA
Įmonės pavadinimas:  
Paieškos žodis:
 
Detali paieška Detali paieška
 
Technika info straipsniai
Daugiau Daugiau   
AUTO GROŽIS POILSIS IR LAISVALAIKIS KITOS PASLAUGOS SVEIKATA STATYBA TECHNIKA INFO AGRO KAUNO NAUJIENOS DARBAS

Spausdinti Spausdinti

Protingai įdiegtos išmaniosios sistemos – sutaupyti padedanti ir greitai atsiperkanti investicija

   2021-07-19

Kokie išmaniųjų sistemų ir automatizavimo privalumai, kaip tai padeda įmonėms sutaupyti, kodėl pati brangiausia vaizdo stebėjimo ar apsaugos sistema nebūtinai geriausia ir kaip ją pasirinkti, teiraujamės UAB „IP sistemos” direktoriaus Manto Marcelijaus Naginionio.

 

Kaip išmaniosios sistemos ir automatizavimas gali padėti įmonėms taupyti?

Tos įmonės, kurios investuoja į išmaniąsias sistemas ir automatizavimą, gauna dvigubą naudą. Apsaugos ir vaizdo stebėjimo sistemos užtikrina 100 proc. teritorijos saugumą, veikia efektyviau ir patikimiau nei samdomas teritoriją saugantis darbuotojas. Įmonė sutaupo apie 630 – 1300 eurų per mėnesį, nes galima atsisakyti vieno ar dviejų papildomų etatų, pavyzdžiui, naktinio sargo, pakeičiant jį operatyvia saugos tarnyba. Egzistuoja žmogiškasis faktorius, darbuotojas gali ir nesuspėti operatyviai apžiūrėti didelės teritorijos ar tiesiog užmigti. O, pavyzdžiui, įdiegta perimetro apsaugos signalizacija pranašesnė tuo, kad akimirksniu sureaguoja ir apsaugos tarnybos iškart gauna pranešimą, į kokią teritorijos vietą konkrečiai įsilaužta. Perimetro apsauginė signalizacija labai efektyvi, kai yra poreikis saugoti dideles teritorijas ar objektus lauke, nes tinkamai parinktose vietose įrengtos kameros arba jutikliai apima net labai didelius saugomos teritorijos plotus. 

 

Kodėl brangiausia apsaugos ar vaizdo stebėjimo sistema nebūtinai geriausia? Kaip teisingai pasirinkti?

Iš patirties galime pasakyti, kad ne visais atvejais brangi, daugiafunkcinė sistema yra reikalinga norint patenkinti visus kliento poreikius. Dažnai tiekėjai siūlo kuo brangesnę sistemą, detaliai neišsiaiškinę, kokią funkciją ji turi atlikti. Arba projektuotojai, neatvykę į vietą ir neįvertinę situacijos, parenka sprendimą, kurio realiai įgyvendinti tiesiog neapsimoka.

 

Renkantis išmaniąją sistemą, pirmiausiai reikia atsižvelgti į būsimos įrangos paskirtį. Kartais ir iki 200 eurų kainuojanti sistema gali visiškai patenkinti kliento lūkesčius arba, priešingai, geriau sumokėti šiek tiek daugiau, bet turėti daug geresnę sistemą, pavyzdžiui, vaizdo stebėjimo kameras su perimetro apsaugos funkcija. Todėl tik įvertinus kliento poreikius ir apžiūrėjus objektą vietoje, galima parinkti tinkamiausią variantą.

 

 

 

Kodėl kartais investicijos į išmaniąsias sistemas nepasiteisina arba tinkamai neatlieka norimos funkcijos? Kokios dažniausiai daromos klaidos?

Dažniausia klaida ir problema ta, kad įsirengusios apsaugos ir vaizdo stebėjimo sistemas įmonės nepasirūpina jų profilaktine priežiūra ir patikra. Neretai vaizdo kameras prisimena tik tada, kai įvyksta incidentas ir  prireikia peržiūrėti vaizdo įrašą. O paaiškėja, kad informacija neįsirašė dėl įrangos sutrikimų. Arba naktinio vaizdo įraše nieko nesimato, nes kameros buvo apraizgytos voratinkliais. Tokiu atveju net brangiausia įranga neatlieka savo funkcijos. Kiekviena įmonė turėtų paskirti apmokytą, atsakingą asmenį, kuris reguliariai atliktų apsaugos ir vaizdo stebėjimo sistemų patikrą. Apmokius kliento įmonės darbuotojus, kaip prižiūrėti įrangą ir laiku atpažinti sutrikimus, didelę dalį problemų jie išsisprendžia patys. O mūsų paslaugų prireikia tik tuomet, kai iškyla rimtų problemų ar kai reikia atlikti išsamų patikrinimą. Tokį auditą patartina atlikti reguliariai, bent 1 – 2 kartus per metus. O jei įmonėje nėra atsakingo asmens, rekomenduojama ir dažniau. Kai kuriuos sutrikimus galima pašalinti net nevykstant į vietą, o nuotoliniu būdu.

 

Kokias dar funkcijas gali atlikti išmaniosios sistemos?

Iš tiesų jų paskirtis labai plati. Gali būti naudojamos ne tik apsaugos tikslais, bet ir komercijos – siekiant didinti verslo našumą ir pelningumą. Taip pat išmaniosios sistemos suteikia galimybę lengviau kontroliuoti darbo procesą. Pavyzdžiui, įdiegus įeigos kontrolę visame pastate (arba padaliniuose), darbuotojai gali patekti į patalpas tik su elektroninėmis vardinėmis kortelėmis-raktais. Taip galima fiksuoti, kada kas atėjo į darbą, kada išėjo, ar nepiktnaudžiauja kavos pertraukėlėmis. Pasitaiko, kad darbuotojas ateina į darbą 5 minutėmis vėliau, o išeina 5 minutėmis anksčiau. Arba pietauja ilgiau nei jam priklauso. Kiekvieną dieną pavėluotos 10 min. per mėnesį virsta 200 minučių, o per metus – 40 valandų (visa darbuotojo darbo savaitė). Dar vienas privalumas – nereikia nešiotis ryšulio raktų. Su viena elektronine vardine kortele ūkvedys, buhalteris ar įmonės vadovas gali patekti į tas patalpas, kurios jam priskirtos (netgi skirtinguose padaliniuose). Taigi į jas negali užeiti nepageidaujami asmenys. 

 

 

Be to, išmaniosios sistemos padeda užkirsti kelią nekokybiškam darbui, aplaidumui atliekant pareigas bei vagystėms. Pasitelkiant vaizdo įrašus lengviau spręsti įvairias darbe kilusias konfliktines situacijas. Greitai ir nenuginčijamai išsiaiškinti problemos kaltininką. Iš darbo praktikos matome, kad tose įmonėse, kurios yra įsirengusios išmaniąsias sistemas, žymiai sumažėja pažeidimų.

 

Ar galite paneigti mitą, kad tik brangi, tūkstančius kainuojanti įranga, yra veiksmingiausia?

Dažnai klientai klaidingai įsivaizduoja, kad konkretus sprendimas jiems kainuos kelis tūkstančius eurų. Galima tiesiog patobulinti esamą įrangą, kuri jau neatitinka reikalavimų ir neužtikrina įmonės poreikių. Ir tai gali kainuoti iki 200 eurų. Pavyzdžiui, vienas klientas turėjo įrenginį, kuris suvartodavo daug elektros energijos, nors veikdavo ir būdavo naudojamas tik tam tikromis valandomis. Įmonė finansinių nuostolių patirdavo vien todėl, kad dažniausiai darbuotojai jį įjungdavo anksčiau, o išjungdavo vėliau nei reikia (kartais iš viso pamiršdavo išjungti).

 

 

Šią kliento problemą išsprendėme su prietaisu, kuris kainavo vos 35 eurus. Jame esantis skaitmeninis laikmatis automatiškai įjungia įrenginį tik tomis valandomis, kai juo naudojamasi.

 

 

 

 

 

 

 

UAB „IP SISTEMOS“

Vadovas Mantas Marcelijus Naginionis

Adresas: Vandžiogalos pl. 87, Domeikava

(paslaugas teikia visoje Lietuvoje)

Tel.: +370 60758229, +370 69873834

El. p.  ipsistemos@outlook.com

 



Į pradžią Į pradžią Į viršų Į viršų Atgal Atgal
Atnaujinta: 2024 04 19 
Kontaktai: tel. +370 670 316 00, faks. +370 670 316 00, Kaunas. El.paštas
©2005-2024. JUMSINFO. Visos teisės saugomos. Born in IdeaTurinio valdymo sistema OptimalSite