Visa verslo informacija Kauno miestui -
LT LT EN EN
Jums
PRADŽIA APIE MUS STRAIPSNIAI SPAUSTUVĖ KAUNE PARDAVIMŲ MOKYMAI INDUSTRY TOP LITHUANIA
PAIEŠKA
Įmonės pavadinimas:  
Paieškos žodis:
 
Detali paieška Detali paieška
 
Statyba straipsniai
Daugiau Daugiau   
AUTO GROŽIS POILSIS IR LAISVALAIKIS KITOS PASLAUGOS SVEIKATA STATYBA TECHNIKA INFO AGRO KAUNO NAUJIENOS DARBAS

Spausdinti Spausdinti

Racionaliai tvarkant statybos šiukšles – mažėja sąnaudos

   2013-04-02

Racionalus statybos šiukšlių tvarkymas leidžia gerokai sumažinti darbo sąnaudas. Specializuotos įmonės tam siūlo statybvietėms pritaikytus konteinerius, turinčius nemažai įvairių privalumų.
Statybos įmonių problemos šiukšlių išvežimo srityje yra daugiau organizacinės. Netvarkingai iš objekto išvežamos šiukšlės pridaro nepatogumų. Be to, besimėtančios šiukšlės slegia darbuotojus, gadina įspūdį užsakovams.
„Naudingiau statybvietėje turėti nuolatinį specialų konteinerį, į kurį šiukšlės išmetamos iš karto, - sako Kęstutis Kaziukaitis, UAB „Gruzdeda“ direktorius. – Bet kaip besimėtydamos jos sušlampa, padidėja jų svoris, tuo pačiu išauga ir darbo sąnaudos, reikalingos šiukšlėms sutvarkyti“.
„Gruzdeda“ siūlo specialius statybinėms šiukšlėms skirtus konteinerius, kurie gali būti pastatomi statybvietėje. Mokestis už šią paslaugą paprastai nepriklauso nuo konteinerio stovėjimo trukmės – jis mokamas priklausomai nuo išvežamų šiukšlių kiekio.
„Siūlome 8 kubinių metrų talpos, maždaug pusketvirto metro ilgio konteinerius, jie savo išvaizda ir forma šiek tiek panašūs į tuos, kurie statomi prie daugiabučių namų. Bet tokie konteineriai turi ir esminių skirtumų, - pasakoja pašnekovas. – Pirmiausia, jie yra atviri iš viršaus. Dėl to į juos patogu sudėti stambių gabaritų atliekas – pavyzdžiui, gipskartonio plokštes. Vienas konteinerių galas yra žemas – pasidėjus lentą, šiukšles galima užvežti su karučiu ir iš jo išpilti tiesiai į konteinerį – tai smarkiai sumažina darbo sąnaudas. Be to, tokie konteineriai yra dvigubai tvirtesni už pritaikytus buitinėms šiukšlėms“.
Konteinerio su plytų ir betono laužu bei smėliu išvežimas kainuoja 300 litų, jei statybinės šiukšlės įvairios – konteinerio kaina siekia 400 litų. Buitinių šiukšlių įmonė negabena.
„Gruzdeda“ vykdo ir stambių užsakovų, ir pavienių žmonių užsakymus. Įmonė išvežė daugiau kaip 100 konteinerių statybinių atliekų iš Kaune, Jonavos gatvėje, statyto „Prismos“ prekybos centro, maždaug tiek pat išvežta iš rekonstruojamos Šilainių „Maximos“. Privačių asmenų užsakymai įgyvendinami gabenant šiukšles įmonės mikroautobusu – mažiausias užsakymas, kurio imasi įmonė, kainuoja apie 150 litų.
„Tokiais atvejais mes neribojame minimalaus išvežamų šiukšlių kiekio“, - sako pašnekovas.
Savarankiškai gabenantys statybines šiukšles į sąvartyną neretai apsigauna – jie neįvertina to fakto, kad pačiam vežioti kainuoja, gaištamas brangus laikas, o už sąvartyno paslaugas vis tiek reikia mokėti.
„Turime licenciją ir asbesto atliekų gabenimui, - sako „Gruzdedos“ vadovas. - Šios paslaugos kainos yra sutartinės“.
„Gruzdeda“ išnuomoja ir specialius šiukšlių nuleidimo vamzdžius, kuriais šiukšles tiesiai į konteinerį galima išpilti iš viršutinių objekto aukštų. Tai irgi smarkiai sumažina darbo sąnaudas.
Pasak pašnekovo, statybos įmonių atstovai puikiai žino: registruojant statybos baigimo dokumentus, būtina turėti dokumentus apie tai, kur dėjote statybos šiukšles. „Gruzdeda“ išduoda tokius dokumentus. Privatiems asmenims, kurie statybas vykdo ūkio būdu, dėl nepatyrimo iškyla tokio pobūdžio problemų. Jiems taip pat kartais nutinka bėdų dėl to, kad gabena statybos šiukšles į „Kauno švaros“ konteinerius, stovinčius prie daugiabučių namų – už tai yra numatytos nemenkos baudos.

1. 8 kubinių metrų talpos konteineriai savo išvaizda ir forma panašūs į tuos, kurie statomi prie daugiabučių namų. Bet jie turi ir esminių skirtumų. Jie yra atviri iš viršaus - patogu sudėti stambių gabaritų atliekas, pavyzdžiui, gipskartonio plokštes.
2. Vienas konteinerių galas yra žemas – pasidėjus lentą, šiukšles galima užvežti su karučiu ir iš jo išpilti tiesiai į konteinerį. Be to, tokie konteineriai yra dvigubai tvirtesni už pritaikytus buitinėms šiukšlėms.

Kęstutis Kaziukaitis
UAB „Gruzdeda“ direktorius,
Baltų pr. 29 - 44, Kaunas,
(8 609) 58843, (8 620) 97824
gruzdeda@gruzdeda.lt, www.gruzdeda.lt

Į pradžią Į pradžią Į viršų Į viršų Atgal Atgal
Atnaujinta: 2020 07 13 
Kontaktai: tel. (37) 311 539, faks. (37) 311 539, Kaunas. El.paštas
©2005-2020. JUMSINFO. Visos teisės saugomos. Born in IdeaTurinio valdymo sistema OptimalSite