Visa verslo informacija Kauno miestui -
LT LT EN EN
Jums
PRADŽIA APIE MUS STRAIPSNIAI SPAUSTUVĖ KAUNE PARDAVIMŲ MOKYMAI INDUSTRY TOP LITHUANIA
PAIEŠKA
Įmonės pavadinimas:  
Paieškos žodis:
 
Detali paieška Detali paieška
 
Statyba straipsniai
Daugiau Daugiau   
AUTO GROŽIS POILSIS IR LAISVALAIKIS KITOS PASLAUGOS SVEIKATA STATYBA TECHNIKA INFO AGRO KAUNO NAUJIENOS DARBAS

Spausdinti Spausdinti

Rąstinis namas – kodėl verta jį statyti?

   2022-08-02

Šiandien statant namus ypatingai didelis dėmesys skiriamas ilgaamžiškumui, ekologiškumui ir tvariam požiūriui į gamtą. Vienas tokių pasirinkimų galėtų būti rąstiniai namai. Apie rąstinių namų ypatybes pasakoja UAB „Timber cabins“ (Meistro namai) pardavimų vadovas  Nazim Tchagapsov.

 

Namas, sukuriantis sveiką aplinką

Mediena yra viena natūraliausių ir ekologiškiausių statybinių medžiagų, ji neturi jokio neigiamo poveikio žmogaus organizmui. Netgi priešingai – rąstiniuose namuose dėl elektrostatinių medžio savybių nesklando dulkės, namas natūraliai „kvėpuoja“, palaiko optimaliausią drėgmės lygį viduje, todėl tai idealiausia vieta net ir alergiškiems žmonėms gyventi. Negana to, iš rąstų pastatyto namo sienas malonu liesti, mediena skleidžia malonų sakų aromatą ir teikia jaukią šilumą.

 

 

Nereikalauja papildomų išlaidų

Rąstinio namo statybos trukmė sąlyginai trumpa. Ji priklauso nuo daugelio faktorių: sudėtingumo, dydžio, naudojamos medienos storio. Statyti galima paties įvairiausio dydžio rąstinius namus, o būtent nuo dydžio ir priklausys statymo trukmė. Pavyzdžiui, 50 m2 (68 mm sienojaus) rąstinio namo statyba užtrunka apie savaitę, o štai 80 m2 (160 mm sienojaus) – iki 5 savaičių.

Vienas didžiausių rąstinio namo pliusų – ypač gera savaiminė jo izoliacija ir oro cirkuliacija. Tai reiškia, jog šio tipo namą apšiltinę papildomai, jį ne tik galėsite naudoti visus metus, bet ir džiaugsitės ypač mažomis eksploatavimo išlaidomis.

Nuostabiausia tai, kad sutaupysite laiko, žaliavų ir pinigų atliekant vidaus ir išorės apdailos darbus, kadangi rąstiniam namui paprastai nereikia papildomos apdailos. Išimtis būna tuo atveju, jei rąstinį namą nusprendžiama apšiltinti. Apšiltinus namą, jo apdaila daroma tik iš vienos pusės, pavyzdžiui, iš išorės, išlaikant realų rąstinio namo vaizdą interjere.

 

 

 

Rąstinio namo priežiūra

Klaidinga manyti, kad rąstiniai namai gali tarnauti trumpiau nei mūro ar betono statiniai. Tinkamai pastačius ir prižiūrint rąstinį namą jis gali džiuginti ilgus šimtmečius. Statant rąstinį namą, jo rąstai turi būti apsaugoti nuo nuolatinės drėgmės. Visų pirma, namo pamatai turi būti 30 cm virš žemės, kad drėgmė ir šaltis einantis nuo žemės nepadarytų žalos medienai. Tačiau reikėtų įvertinti ir konkrečias aplinkybes, pavyzdžiui, jei vietovė pelkėta, aplinkui daug skruzdėlynų ir pan., tuomet pamatus reikia iškelti net 60 cm virš žemės.

Aplink rąstinį namą neturėtų būti daug krūmų ir medžių. Oras aplink medinį namą turi laisvai cirkuliuoti ir leisti išgaruoti po stipraus lietaus ar pūgos medyje susigėrusiam vandeniui.

Pastačius namą, pirmiausia, reikia jį impregnuoti, nudažyti ir periodiškai tai kartoti. Kartojimo dažnumas priklauso nuo pasaulio šalių (Šiaurė, Pietūs, Rytai, Vakarai) įtakos, klimate vyraujančių vėjų, kritulių bei kitų veiksnių. Kuo tie veiksniai turi didesnį neigiamą poveikį rąstinio namo medienai, tuo jos priežiūra turi būti dažnesnė.

 

Ar galima rąstinį namą pasistatyti patiems?

Neretai iki 40m2 ploto rąstinius namus mūsų klientai pasistato patys. Daugiausiai tokių pavyzdžių turime iš užsienio šalių klientų, bet ir lietuviai kartais nusprendžia rąstinį namą susirinkti patys. Juolab prie kiekvieno suruošto projekto pridedame surinkimo instrukcijas bei nurodymus. Su visais mūsų siūlomų rąstinių namų projektais galite susipažinti internetinėje svetainėje www.meistronamai.lt. Rinkitės Jums labiausiai patikusį!

 

UAB „TIMBER CABINS“ (MEISTRO NAMAI)

Direktorius Darius Koklevičius

Kiemelių g. 1C, Stasiūnų k., Kaišiadorių r

Tel. +370 685 11151

El. p. info@timbercabins.lt

www.meistronamai.lt

Į pradžią Į pradžią Į viršų Į viršų Atgal Atgal
Atnaujinta: 2023 06 01 
Kontaktai: tel. (8 670) 316 00, faks. (8 670) 316 00, Kaunas. El.paštas
©2005-2023. JUMSINFO. Visos teisės saugomos. Born in IdeaTurinio valdymo sistema OptimalSite