Visa verslo informacija Kauno miestui -
LT LT EN EN
Jums
PRADŽIA PAIEŠKA APIE MUS STRAIPSNIAI SPAUSTUVĖ KAUNE PARDAVIMŲ MOKYMAI KARJERA
PAIEŠKA
Įmonės pavadinimas:  
Paieškos žodis:
 
Detali paieška Detali paieška
 
Auto straipsniai
Daugiau Daugiau   
AUTO GROŽIS POILSIS IR LAISVALAIKIS KITOS PASLAUGOS SVEIKATA STATYBA TECHNIKA INFO AGRO KAUNO NAUJIENOS DARBAS

Spausdinti Spausdinti

Ratų suvedimas: susitvarkykite laiku ir važiuosite saugiai

   2013-04-03

Reguliuoti ratų suvedimą periodiškai reikia kiekvienam automobiliui. Svarbu, kad tai darytų profesionalūs meistrai, kurie naudojasi modernia ir kokybiška įranga.
Atėjus laikui daryti ratų suvedimą, nedaugelis vairuotojų susimąsto, kam patikėti šį darbą – važiuoja į artimiausią servisą ir pasitiki meistru. Be abejo, geras meistras - labai svarbu, tačiau čia pagrindinis vaidmuo tenka naudojamai įrangai. Labai svarbi ir tos įrangos periodinė priežiūra - kalibravimas.
“Kartais tenka matyti automobilį su netolygiai nudilusiu padangos protektoriumi, – pasakoja Gintautas Lekavičius, individualios įmonės „Gerautus“ serviso vadovas. – Dažnai taip būna dėl to, kad savininkui meistras pripasakoja, jog jis puikiai įstatė naują detalę į senos vietą ir viską puikiai atmatavo – esą nereikia daryti suvedimo. Toks naivumas vairuotojui brangiai kainuoja. Pirma. tenka keisti minėtą detalę, nes ji gavo didesnį apkrovimą, nei numatė gamintojas, todėl ilgai netarnavo. Antra, reikia žvalgytis naujų padangų – jau nekalbant apie tai, kad važiuota esant didesniam pasipriešinimui, o tai reiškia, kad didesnės buvo ir degalų sąnaudos“.
Vairuoti tokį automobilį ne tik nesaugu ir pavojinga, bet jaučiamas padidintas nuovargis ir įtampa. Automobilis po ratų suvedimo sureguliavimo stabiliau laikysis kelyje, bus teisinga judėjimo trajektorija, automobilį bus nesunku suvaldyti jam slystant, įveikiant „vandens pleištą“, kuris susidaro po lietaus. Tai ypač svarbu rudens - pavasario sezonu. Jūs busite maloniai nustebę, kai po varginančio, nepatogaus vairavimo sėsite prie automobilio vairo, kuriame sureguliuota ratų geometrija, ir patirsite tikrą vairavimo malonumą.
Pasak pašnekovo, čia nereikėtų smarkiai taupyti, protingai investuoti pinigai greitai atsiperka. Tinkamai, o svarbiausia, tiksliai atliktas ratų suvedimas suteikia ne tik komforto, bet ir ekonomijos.
Ratų suvedimą reikia daryti periodiškai, kas 10-20 tūkstančių kilometrų, taip pat atlikus važiuoklės remonto darbus (vairo traukių, antgalių, šarnyrų, svirčių, amortizatorių, sailenblokų keitimas ir pan.). Verta tai atlikti pajutus nestabilumą kelyje (automobilis tarsi „plaukioja“), kai važiuojant tiesiai, automobilį traukia į šoną, vairas keičia savo padėtį. Reikia susirūpinti pastebėjus netolygų padangų dilimą ar sunkiai grįžtant vairui į pradinę padėtį, taip pat po smūgio į duobę ar kitokią kliūtį.
Laiku ir periodiškai atliekant ratų geometrijos patikrą, vairuotojas pajunta didelę naudą: sumažėja degalų sąnaudos, nes automobilis patiria mažesnį pasipriešinimą kelio atžvilgiu. Padidėja padangų eksploatacijos laikas – padangos dyla vienodai. Tausojama važiuoklė – automobiliui riedant tiesiai, neapkraunami pakabos mazgai.
Kompiuterinis ratų suvedimas, kažkada buvusi naujovė, šiandien jau nueina į praeitį. Tiesa, tokios įrangos dar galima įsigyti, ją dėl pigumo naudoja dauguma servisų. Bet neužilgo toks ratų suvedimas taps istorija, kaip ir jau tapo ratų suvedimas virvučių pagalba. Dar daug kas mano, kad ratų suvedimą galima gerai atlikti lazeriniu stendu. Bet ratų suvedimui svarbiausia - tikslumas, o čia nenuginčijamas lyderis yra 3D technologija paremtas “Hunter” ratų suvedimo stendas. Tokį stendą privalo turėti tokie autorizuoti servisai kaip BMW, “Mercedes” ir kiti rinkos lyderiai.
Tikslumas - būtent tai yra didžiausias 3D technologija paremtos “Hunter” sistemos pranašumas prieš senesnes technologijas naudojančius stendus. Dar vienas pranašumas – kad ratų suvedimas atliekamas greitai. Turima duomenų bazė leidžia suvedimą padaryti beveik visiems automobiliams - nuo amerikietiškų, europinių iki Azijoje gaminamų automobilių.
“Hunter Engineering Company” – JAV gamintojas, užimantis lyderio pozicijas automobilių ir kitų technologijų srityje.
„Mes siūlome 3D technologiją už įprastą ratų suvedimo kainą“, - sako „Gerautus“ serviso vadovas.
„Gerautus“ didmena prekiauja automobilių dalimis nuo 2001 metų, vėliau atvėrė duris ir modernus autoservisas, - pasakoja Gitautas Lekavičius – Pagrindiniai mūsų klientai – įmonės. Joms automobilis yra darbo priemonė, tad turi tarnauti ypač patikimai. Džiaugiamės, kad tarp jų turime daug lojalių klientų – manau, taip yra todėl, kad dirbame greitai, kokybiškai ir siūlome gerą kainos ir kokybės santykį. Įmonių darbuotojai vėliau mums atveža remontuoti ir savo individualius automobilius – tai mums didelis komplimentas“.
Kvalifikuoti „Gerautus“ serviso meistrai atlieka visus variklio remonto darbus – nuo dirželio pakeitimo iki kapitalinio remonto, čia atliekama kompiuterinė variklio diagnostika, nustatomi ir šalinami automobilio elektrinės dalies defektai, įskaitant ir starterių bei generatorių remontą. Atliekami ir visi važiuoklės, pakabos remonto darbai, stabdžių sistema tikrinama stendu, atliekamas visas jos remontas. Remontuojamos sankabos, hidraulinės sistemos, keičiami duslintuvai, tepalai. Montuojami ir balansuojami ratai, atliekami nestandartiniai darbai.
„Mūsų tikslas - Jums pasiūlyti kokybiškas automobilio remonto paslaugas už konkurencingas kainas“, - sako serviso vadovas.
„Gerautus“ prekiauja automobilių atsarginėmis dalimis bei alyva, įmonė gali pasiūlyti didelį detalių asortimentą įvairiems automobilių modeliams. Detalės tiekiamos iš Vokietijos, Prancūzijos, Ispanijos ir kitų Europos Sąjungos šalių gamintojų, taip pat ir iš patikimų, sertifikatus turinčių Azijos šalių gamintojų.
„Mūsų meistrai aukštos kvalifikacijos ir atsakingi, turime naujausią įrangą, - sako „Gerautus“ atstovas. – Kadangi patys esame detalių tiekėjai, nemažas jų asortimentas yra sandėlyje. Tai pagreitina remonto darbus ir sumažina kainas“.

1. Priežastys, dėl kurių reikia reguliuoti ratų suvedimą, būna įvairios. Tai būtina, kai susidėvi važiuoklės elementai, jei neseniai buvo remontuota vairo sistema, pakaba, jei automobilis patyrė avariją. Patartina tai padaryti ir po sezoninio padangų keitimo.
2. Automobilių servisas „Gerautus“ turi patentuotą ratų suvedimo reguliavimo įrangą „Hunter“ , kuri remiasi moderniausia šioje srityje 3D technologija. Tai labai tikslus, greitai veikiantis ratų suvedimo reguliavimo instrumentas.

Gintautas Lekavičius
Individualios įmonės “Gerautus”
serviso vadovas
Europos pr. 122, Kaunas
+370 607 11195
servisas@gerautus.balt.net

Į pradžią Į pradžią Į viršų Į viršų Atgal Atgal
Atnaujinta: 2019 12 11 
Kontaktai: tel. (37) 311 539, faks. (37) 311 539, Kaunas. El.paštas
©2005-2019. JUMSINFO. Visos teisės saugomos. Born in IdeaTurinio valdymo sistema OptimalSite