Plazminiai ir skystųjų kristalų (LCD) televizoriai tampa ne prabangos preke, o vidutiniajai klasei įkandamu daiktu. Tiesa, kol kas pirkėjai mažai žino, pagal kokius kriterijus reikėtų rinktis šias prekes.
Pasak Tauro Norkaus, vienos iš Kauno įmonių, prekiaujančių tokiais televizoriais, vaizdo-garso skyriaus vedėjo, pirmiausia dera pagalvoti apie tai, kur statysite naująjį televizorių. Miegamajame, nedideliame svečių kambaryje, patalpoje, kurioje gyvena vaikai, idealiausias – vidutinio dydžio, 51-64 cm įstrižainės televizorius, virtuvėje gera vieta mažam televizoriui, kurio įstrižainė – 37-42 cm. Svetainėje, hole ar poilsio kambaryje rekomenduojama statyti didžiuosius, daugiau kaip 70 cm įstrižainės televizorius. Namų kinui reikėtų didesnio.
Mažus ir vidutinius televizorius racionaliau pirkti tradicinius – vaizdo kokybės skirtumas bus ne toks didelis kaip kainų skirtumas.
Pasak Tauro Norkaus, naujieji televizoriai užima mažiau vietos, ne taip kenkia žmogui ir aplinkai. Be to, juose įdiegta daugybė papildomų technologijų, kurios padeda gerinti atkuriamą vaizdą ir garsą.
Daugeliui kompanijų, gaminančių LCD televizorius, jau pavyko pasiekti, kad vaizdas ekranuose netrūkčiotų, kad juose paskui greitai judančius objektus nebūtų matyti besidriekiančio tamsesnio šleifo. Taip akių varginimas sumažėja iki minimumo. Be to, LCD televizorių ekranai yra dengiami šviesos atspindžius mažinančia danga. Dėl to juose neatsispindi jokie pašaliniai šviesos šaltiniai, o rodomas vaizdas yra kontrastingas. Renkantis LCD ekranus turinčius televizorius, būtina atkreipti dėmesį ir į vaizdo stebėjimo kampą: kuo jis didesnis (didžiausias – 180 laipsnių), tuo vaizdas bus kokybiškesnis. Tai svarbu todėl, kad esant mažam stebėjimo kampui, iš šono vaizdas tampa blankus, todėl televizorių geriausia žiūrėti iš priekio.
Moderniuosiuose televizoriuose, skirtingai nei senuosiuose, su išgaubtu ekranu, neatsispindi kambariuose esantys daiktai, šviestuvų šviesa, tikroviškiau atkuriamos spalvos ir vaizdo geometrija.
Perkant plazminį televizorių svarbu, kad skiriamoji geba siektų 852x480 taškų. LCD televizoriui rekomenduojama 1,3 mln. taškų skiriamoji geba. Abiejų rūšių imtuvams svarbi pakabinimo ant sienos galimybė – juk plazminio televizoriaus minimalus „gylis“ siekia tik 9 cm, LCD – vos 6 cm.
Jeigu jūsų nevaržo biudžetas, turėkite omenyje, kad specialistai daugiau privalumų randa LCD  televizoriuose: jų ekranuose iš esmės nesimato tiesioginių šviesos atspindžių, ekranai žymiai geriau atkuria baltą spalvą. LCD televizorių skiriamoji geba idealiai tinka žiūrėti DVD formato įrašus ar fotonuotraukas. LCD televizorius galima jungti prie kompiuterių ir naudoti ekraną kaip monitorių.
LCD televizoriai gaminami nuo 37 cm įstrižainės ekrano, bet maži nepasižymi itin gera vaizdo kokybe. Populiariausi - apie 100 cm įstrižainės. Būtent juos Tauras Norkus rekomenduoja dėl geriausios vaizdo kokybės. Tiesa, jie ir brangiausi – nuo 8500 litų.
Plazminiai televizoriai gaminami nuo 82 cm įstrižainės, tačiau šis modelis retas.  Pirkėjai dažniausiai renkasi 107 cm įstrižainės plazminius televizorius, kainuojančius nuo 5000 litų. Jų   vaizdo kokybė yra artimesnė kineskopiniams televizoriams plokščiu ekranu:  galimi nedideli šviesos atspindžiai ant ekrano, baltos spalvos atkūrimas nėra tokio lygio kaip LCD.
Skeptikai primena: naujųjų technologijų televizoriai nuolat pinga, todėl skubantys moka brangiau. Be to, tos technologijos dar nėra patikrintos laiko – kiek tarnaus modernūs televizoriai, dar niekas savo kailiu nepatyrė.


JUMS redakcija

 
 Nuoroda: http://www.jumsinfo.lt/lt/straipsniai/renkates_plazmini_ar_lcd_televizoriu__zinokite_ko_norite/
©2005-2024. JUMSINFO. Visos teisės saugomos.