Visa verslo informacija Kauno miestui -
LT LT EN EN
Jums
PRADŽIA PAIEŠKA APIE MUS STRAIPSNIAI SPAUSTUVĖ KAUNE PARDAVIMŲ MOKYMAI KARJERA
PAIEŠKA
Įmonės pavadinimas:  
Paieškos žodis:
 
Detali paieška Detali paieška
 
Sveikata straipsniai
Daugiau Daugiau   
AUTO GROŽIS POILSIS IR LAISVALAIKIS KITOS PASLAUGOS SVEIKATA STATYBA TECHNIKA INFO AGRO KAUNO NAUJIENOS DARBAS

Spausdinti Spausdinti

Respublikinė Kauno ligoninė plečia modernios įrangos arsenalą ir kviečia pacientus įsitraukti į savo pačių gydymą

   2017-01-12

Ligoninės dažniausiai asocijuojasi su pasenusiais pastatais, piktais, pavargusiais gydytojais ir labai nemaloniomis procedūromis bei tyrimais. Tačiau tie laikai jau praeityje. Respublikinė Kauno ligoninė (buvusi III ligoninė) įsikūrusi Aukštuosiuose Šančiuose, per kelerius metus pasiekė tikrai nemažai – buvo renovuotas ligoninės pastatas, o į skyrius atkeliavo naujausia diagnostinė ir gydymo įranga. Dabar ligoninė gali teikti daug kokybiškesnes, pacientams draugiškesnes paslaugas, tačiau kartu nori ir paraginti žmones įsitraukti į savo pačių gydymo procesą. 


Barokamera.
Respublikinė Kauno ligoninė jau ilgą laiką siūlo barokameros procedūras, tačiau visai neseniai įsigijo ir modernų įrenginį, kuriuo gydytojams daug paprasčiau naudotis, o pacientai patiria mažiau nepatogumų. Procedūrų barokameroje metu, pacientai gulasi į hermetinį indą, kuris sandariai uždaromas. Tuomet į kamerą teikiamas aukštos koncentracijos deguonis, kol slėgis pasiekia numatytą ribą. Taip kraujas bei limfa yra prisotinami deguonimi. Visa procedūra trunka apie vieną ar pusantros valandos. Naujoji Respublikinės Kauno ligoninės barokamera yra žymiai didesnė, todėl tarkim mažasis pacientas gali gulėti kartu su mama ar tėčiu. Didesnė baro kamera yra labiau tinkama ir žmonėms, turintiems uždarų patalpų baimę. Gydytojams ja naudotis taip pat daug paprasčiau, o ir valdymo įrenginys yra daug kompaktiškesnis. Procedūros barokameroje turi stiprų poveikį sveikatai. Jos padeda išvalyti organizmą, suaktyvinti medžiagų apykaitą bei kraujotaką, sustiprinti imuninę sistemą, skatina organizmo atsinaujinimo procesus. Pastarasis privalumas iš tikrųjų turėtų sudominti ne vieną išvaizda susirūpinusį žmogų, nes kūno ląstelių regeneracija teikia ir kosmetinį poveikį – oda atsistato, atrodo jaunesnė ir sveikesnė. Procedūromis barokameroje ypač turėtų susidomėti miesto gyventojai, kuriems tenka kvėpuoti užterštu oru. Mūsų aplinkoje ore yra apie 21 % deguonies, kai tuo tarpu barokameroje organizmas turi galimybę kvėpuoti 90-95 % deguonimi prisotintoje aplinkoje. Gydytoja Aušrelė Vitkauskienė pasakoja, kad baroterapija yra taikoma ir SPA centruose, nes padeda žmonėms pailsėti, jaustis energingesniais, atjauninti odą ir svarbiausias organizmo funkcijas. Optimaliam rezultatui pasiekti reikalingi bent aštuoni seansai, kad po baroterapijos kurso būtų jaučiamas akivaizdus savijautos pagerėjimas.

Radiologijos skyrius.
Respublikinė Kauno ligoninė taip pat džiaugiasi atsinaujinusiu radiologijos skyriumi. Jis – renovuotas, daug patogesnis ir pacientams, ir gydytojams. Įrengtos naujos persirengimo kabinos, jaukus laukiamasis, konsultacijų kabinetai. Skyrius didžiuojasi ir naujais prietaisais. Vienas iš jų – itin modernus magnetinio rezonanso tomografijos aparatas. Specialistai teigia, kad jis yra nelyginamai geresnis už visas prieš tai ligoninėje naudotas technologijas. Pateikiamų vaizdų kokybė nelyginamai aukštesnė, aparatas pasižymi ir tobulesne programine įranga, todėl juo maloniau dirbti gydytojams, o ir atliekamos diagnostikos tikslumas išaugo bent keletą kartų. Radiologijos skyrius taip pat įsigijo ir itin modernų rentgeno aparatą su tomosintezės funkcija. Tai – vienintelis toks aparatas Kauno apskrityje. Jis leidžia pamatyti net pačius smulkiausius kaulų lūžius, sąnarių patologijas bei tiksliai įvertinti tuberkuliozės vystymąsi. Šis įrenginys yra itin modernus, tiksliai pateikia skirtingus kūno pjūvių vaizdus, o gydytojams ši informacija labai padeda skiriant gydymą ar kitas diagnostikos procedūras. Galiausiai, ligoninėje vietą surado ir naujas echoskopas, kuris pasižymi gera raiška ir išplečia diagnostikos galimybes. Gydytojai džiaugiasi šia nauja radiologine įranga ir kviečia visus, kam reikalingi tokie tyrimai, rinktis Respublikinės Kauno ligoninės paslaugas, nes čia atliekama aukščiausios klasės diagnostika, pasižyminti itin dideliu tikslumu. Jolanta Rukanskienė, Radiologijos skyriaus vedėja, gydytoja radiologė, teigė: „Diagnostikos įrangos prasme mes neatsilieka me nuo garsių pasaulio ligoninių, galime teikti aukštos klasės, tikslias diagnostikos paslaugas“.

Oftalmologijos skyrius.
Atsinaujino ir oftalmologijos kabinetas. Šiais laikais mūsų akys kenčia nuo nuolatinio žiūrėjimo į ekranus, ilgų darbo valandų, netinkamo darbopoilsio režimo, prastos mitybos ir kitų šiuolaikinio gyvenimo būdo trūkumų. Todėl pasirūpinti regėjimu reikia kiek įmanoma anksčiau, kol nekilo didesnių problemų. Respublikinėje Kauno ligoninėje veikia modernus oftalmologijos kabinetas, kuriame sukaupta visa reikalinga įranga. Čia yra ir ultragarsinių tyrimų aparatas, skaitmeninės akies dugno kameros, optinis lęšiuko matavimo prietaisas, akispūdžio, akipločio matuokliai ir kiti reikalingi prietaisai. Prof. Alvydas Paunksnis džiaugiasi, kad Respublikinės Kauno ligoninės oftalmologijos skyrius nuolat plečiasi, didėja teikiamų paslaugų skaičius, gerėja kokybė. Dienos chirurgijos skyriuje atliekamos kataraktos operacijos (finansuojamos iš Teritorinių ligonių kasų), jų metu pažeistas lęšiukas keičiamas nauju, o pacientui tai nieko nekainuoja. Gydytojai jau planuoja, kokias procedūras taikys artimiausioje ateityje – jau kitais metais bus pradėtos atlikti injekcijos į stiklakūnį, kurios padės gydyti geltonosios dėmės degeneraciją. Prof. Alvydas Paunksnis pabrėžia, kad akimis rūpintis būtina nuolat, todėl reikalingi vizitai pas profesionalų akių gydytoją – jų negalima pakeisti apsilankymais optikos salonuose. Patyrę, pacientų labai mylimi gydytojai, yra pasiruošę suteikti naudingų patarimų, kaip išvengti su šiuolaikiniu gyvenimo būdu susijusių regėjimo problemų. Kreiptis į Respublikinės Kauno ligoninės oftalmologijos specialistus reikėtų ne tik skundžiantis regos sutrikimais, bet ir profilaktiškai. Tai ypač būtina tiems, kurie daug dirba kompiuteriu arba yra sulaukę keturiasdešimties metų amžiaus.

Otolaringologijos skyrius.
Naujausia įranga pasiekė ir otolaringologijos kabinetą. Čia ausų, nosies ir gerklės gydytojai džiaugiasi, kad seną taburetę ir galybę pacientui diskomfortą suteikiančių medicininių instrumentų pakeitė modernių prietaisų sistema. Su ja gydytojams labai patogu dirbti, galima nesunkiai susirinkti visą reikalingą informaciją apie asmens sveikatos būklę, o pacientai patiria mažiau diskomforto. Kabinete ne tik diagnozuojamos įvairios patologijos, bet ir atliekamos gydymo procedūros. Teigiama, kad nauja įranga gerokai padidina teikiamų paslaugų efektyvumą, o kartu ir kelia ligoninės prestižą. Kabinete stovi naujas mikroskopas, endoskopas ir kita naujausia įranga, o ekrane rodomą informaciją galima patogiai pateikti pacientui. Paklausta, ar dar yra apie ką svajoti šiam ligoninės skyriui, gydytoja otolaringologė Daiva Monkevičienė atsakė, kad turima aparatūra ne tik tenkina kabineto poreikius, bet ir yra geriausia, kokią šiuo metu įmanoma turėti. Todėl visi, kurie skundžiasi ausų, nosies ar gerklės funkcijų sutrikimais turėtų kreiptis į Respublikinę Kauno ligoninę.

Interaktyvi reabilitacija.
Ligoninėje naudojama ir moderni interaktyvios reabilitacijos įranga. Priešingai nei tradicinės reabilitacijos priemonės, kai pacientams tenka treniruotis su įvairiais kamuoliukais ar treniruokliais, interaktyvi reabilitacija yra paremta kompiuterinėmis technologijomis. Pritaikius E-LINK sistemą, pacientai atlieka įvairius tikslingus judesius, jais valdydami specializuotus kompiuterinius žaidimus. Pacientai noriai įsitraukia į procedūras, nes paciento dėmesys sutelkiamas į žaidimą. Pasiekta pažanga, raumenų sustiprėjimas ar judesių amplitudės didėjimas yra labai tiksliai išmatuojami, matoma grafinė jo pasiekimų analizė. Gydytojai pastebi, kad pacientai ne tik yra labiau motyvuoti, įsitraukę į savo reabilitacijos procesus, bet ir pasiekia geresnių rezultatų. Respublikinė Kauno ligoninė yra pirma Lietuvoje pradėjusi dirbi su E-LINK interaktyvios reabilitacijos įranga ir labai džiaugiasi jos privalumais. Pacientai noriai dalyvauja procedūrose, patys aktyviai įsitraukia į sveikimo procesą, matydami savo teigiamus objektyvius rezultatus, deda daugiau pastangų. Ergoterapeutė Aušra Jasaitytė pastebi, kad net įprastai kompiuteriais nesidomintys žmonės noriai naudojasi šia sistema. Kai kurie pacientai stebisi, kad prie kompiuterio galima taip suprakaituoti ir pavargti. Gydytoja reabilitologė Birutė Montvilienė džiaugiasi „Sensbalance“ (kūno padėties balanso sėdint) terapine pagalvėle – tai azartiškas ir įtraukiantis kompiuterinis įrankis, lavinantis taisyklingą sėdėseną, stiprinantis giliuosius nugaros raumenis. Žaidimas pritaikomas pagal individualią paciento dubens judesių amplitudę. Žiūrėdamas į ekraną, pacientas judina dubens sritį, taip valdydamas žaidimą. Interaktyvios reabilitacijos sistemos gali būti pritaikomos reabilituojant pacientus persirgusius insultu, sergantiems įvairiomis sąnarių ligomis, esant liekamiesiems reiškiniams po traumų, po atlikų ortopedinių operacijų, nepriklausomai nuo jų amžiaus.

Odontologijos skyrius.
Galiausiai, Respublikinėje Kauno ligoninėje atsidarė ir visiškai naujas odontologijos kabinetas. Naujausia įranga ir specialistai garantuoja aukščiausią teikiamų paslaugų kokybę. Čia suteikiamos paslaugos niekuo neatsilieka nuo privačiose klinikose teikiamų paslaugų, tačiau yra žymiai pigesnės. Naujajame kabinete atliekama ir profesionali burnos higiena, kuri ne tik prisidės prie dantų sveikatos gerinimo, bet ir skatins šypsotis. Įprastai žmonės renkasi privačių klinikų paslaugas dėl nuomonės, kad ten suteikiamų paslaugų kokybė yra žymiai aukštesnė, o ir vizito laiką galima planuoti tiksliau. Tačiau naujas odontologijos kabinetas Respublikinėje Kauno ligoninėje turi aukščiausios klasės įrangą ir aukštos kvalifikacijos specialistus, tačiau pasižymi konkurencinga kaina ir suteikia galimybę tiksliai planuoti savo vizito laiką. Visgi svarbu nepamiršti, kad ne įranga, o medikai gydo žmones. Respublikinėje Kauno ligoninėje yra suburtas aukštos kvalifikacijos gydytojų personalas, kurie ne tik atliks būtiniausias procedūras, bet ir išklausys bei suteiks naudingų patarimų. Vienas iš jų – kiek įmanoma labiau įsitraukti į gydymo procesus. Naujausia įranga yra sukurta taip, kad gydytojas galėtų nesunkiai ir suprantamai pacientui paaiškinti, kokios problemos jį kamuoja ir kokios procedūros bus atliekamos joms išspręsti. Tam reikia ir pačių žmonių motyvacijos, kad jie norėtų domėtis savo sveikata bei gydymu – Respublikinės Kauno ligoninės specialistai mano, kad būtent tai yra efektyvios medicinos garantas. Respublikinė Kauno ligoninė nuolat modernėja ir naujinasi. Galima neabejoti, kad renovuotas pastatas ir naujausia medicininė diagnostikos bei gydymo įranga nėra galutinis progreso laiptelis. Specialistai kviečia naudotis šios įrangos teikiamais privalumais ir rūpintis savo sveikata.

Respublikinė Kauno ligoninė
Konsultacijų poliklinika
Hipodromo g. 13, Kaunas
(8 37) 342 170; (8 37) 200 401
poliklinika@kaunoligonine.lt
www.kaunoligonine.lt

Vytauto g. 63, Garliava
(8 37) 393 993
poliklinika@kaunoligonine.lt

 

 Į pradžią Į pradžią Į viršų Į viršų Atgal Atgal
Atnaujinta: 2019 11 15 
Kontaktai: tel. (37) 311 539, faks. (37) 311 539, Kaunas. El.paštas
©2005-2019. JUMSINFO. Visos teisės saugomos. Born in IdeaTurinio valdymo sistema OptimalSite