Visa verslo informacija Kauno miestui -
LT LT EN EN
Jums
PRADŽIA PAIEŠKA APIE MUS STRAIPSNIAI SPAUSTUVĖ KAUNE PARDAVIMŲ MOKYMAI KARJERA
PAIEŠKA
Įmonės pavadinimas:  
Paieškos žodis:
 
Detali paieška Detali paieška
 
Statyba straipsniai
Daugiau Daugiau   
AUTO GROŽIS POILSIS IR LAISVALAIKIS KITOS PASLAUGOS SVEIKATA STATYBA TECHNIKA INFO AGRO KAUNO NAUJIENOS DARBAS

Spausdinti Spausdinti

Rūdintas plienas – mados dvelksmas lietuviškame sode

   2018-03-22

Rūdžių suėstas metalas dar visai neseniai buvo asocijuojamas su žmonių apleistu kraštovaizdžiu: įsijunkite bet kurį apokaliptinę Žemės ateitį vaizduojantį filmą ir tikrai pamatysite pakelyje stovinčius surūdijusius, byrančius nuo senatvės automobilius. Tačiau neseniai šią medžiagą atrado dizaineriai ir susižavėjo rūdžių metalui suteikiama šiluma, kintančiais rudos spalvos tonais ir nepakartojamu šiurkščiu liečiamo paviršiaus pojūčiu. Iš pradžių rūdintas plienas įsiveržė į skulptūras ir eksterjero dizainą, o prieš kelis metus pradėjo populiarėti ir interjeruose.

Procesas trunka dešimtmečiais

Nors naudojami ir natūraliai surūdiję metalai, plačiausiai šioje srityje taikomas specialaus mišinio plienas „Corten“. Šis JAV patentuotas plienas turi chromo, vario ir nikelio priemaišų, kurios jam suteikia itin didelį atsparumą korozijai. „Corten“ plieną naudojant atvirame ore, jam nuolat drėkstant ir vėl išdžiūstant, jo paviršiuje susiformuoja plonas apsauginis rūdžių sluoksnis, suteikiantis jam nepakartojamą išvaizdą.

„Corten“ plieno
gerbėjus labiausiai žavi šios medžiagos nenuspėjamumas gerąja prasme. Rūdintas plienas išlaiko savo formą ir funkcionalumą dešimtmečiais, tačiau jo spalvos kasmet kinta priklausomai nuo atmosferos. Turėti šio plieno gaminį namuose ar kieme yra nesibaigiantis stebėjimo ir kūrimo procesas“, – pasakoja „Corten“ plieno gaminiais prekiaujančios bendrovės „Metallum novum“ ir www.rusty.lt projekto vadovas Lukas Steikūnas. UAB „Metallum novum“ taip pat vykdo ir mažmeninę prekybą šio rūdinto plieno lakštais, perforuotu ir kirstai temptu tinklu, kuriuos lengvai glima panaudoti pastatų fasadams ar dekoracijoms.

Kita geroji „Corten“ plieno savybė – paviršiuje besiformuojantis rūdžių sluoksnis apsaugo vidinį metalo sluoksnį nuo korozijos. Dėl to metams bėgant šis plienas tik tvirtėja ir nereikia jaudintis dėl apsilaupiusių dažų ar praradusių tvirtumą konstrukcijų.


Lietuviai renkasi sodo sprendimus

Nors rūdinto plieno skulptūrų jau galima pamatyti pasaulio prašmatniausių viešbučių vestibiuliuose ar interjero sprendimų parodose, dėl savo vizualaus „grubumo“ šis plienas lengviausiai pritaikomas eksterjere – padengiant pastatų išorę, įrengiant kraštovaizdžio bortelius, tvoras.„Esame įgyvendinę jau ne vieną „Corten“ plieno sprendimą lietuviškuose soduose. Dirbant su šia medžiaga rankas „atriša“ jos lankstumas: taip atsiranda nestandartinės, prie pastato pritaikytos tvoros, įvairiausiai išlankstyti sodo kraštovaizdžio borteliai, padedantys formuoti netradicinį sodo vaizdą“, – komentuoja L. Steikūnas.

Anot pašnekovo, naujų namų savininkai itin vertina unikalias, patyrusių architektų komandos sukurtas „Corten“ plieno tvoras – jose derinamas vizualinis lengvumas ir metalo griežtumas puikiai dera prie modernių pastatų.

Unikalūs „išmanieji stulpai“

Nemažai dėmesio sulaukė ir rusty.lt pristatyta naujovė – iš rūdinto plieno pagaminti išmanieji stulpai, idealiai derantys prie „Corten“ plieno tvorų ir pastatų eksterjero. Šie stulpai yra daugiafunkciniai, turi pašto dėžutę, apšvietimą, komunikacijos ir nuotolinio atrakinimo įrenginius, be to, ant jų galima patalpinti užrašą su gatvės pavadinimu ir namo numeriu.

 „Iš tiesų rūdinto plieno panaudojimų yra begalės – siūlau internete paieškoti frazės „cortendesign“, kad rastumėte šimtus idėjų tiek savo namams, tiek sodui. O dvejojantiems visada padės mūsų specialistai“, –  pataria pašnekovas.

Daugiau „Corten“ plieno dizaino sprendimų ir panaudojimo pavyzdžių rasite mūsų tinklalapyje. Kreipkitės ir mes mielai Jus konsultuosime, padėsime išsirinkti, optimaliai suplanuoti medžiagas, jų kiekius, įvertinti sąmatą, aptarsime montavimo galimybes ir kitus klausimus.


UAB “Metallum Novum”
Elektrėnų g. 1, Kaunas,
Tel.: 860795499
 info@rusty.lt 
 www.rusty.ltĮ pradžią Į pradžią Į viršų Į viršų Atgal Atgal
Atnaujinta: 2019 11 19 
Kontaktai: tel. (37) 311 539, faks. (37) 311 539, Kaunas. El.paštas
©2005-2019. JUMSINFO. Visos teisės saugomos. Born in IdeaTurinio valdymo sistema OptimalSite