Visa verslo informacija Kauno miestui -
LT LT EN EN
Jums
PRADŽIA APIE MUS STRAIPSNIAI SPAUSTUVĖ KAUNE PARDAVIMŲ MOKYMAI INDUSTRY TOP LITHUANIA
PAIEŠKA
Įmonės pavadinimas:  
Paieškos žodis:
 
Detali paieška Detali paieška
 
Poilsis ir laisvalaikis straipsniai
Daugiau Daugiau   
AUTO GROŽIS POILSIS IR LAISVALAIKIS KITOS PASLAUGOS SVEIKATA STATYBA TECHNIKA INFO AGRO KAUNO NAUJIENOS DARBAS

Spausdinti Spausdinti

Saalfeldo-Rudolstadto apskritis – rojus turizmui ir verslui

   2012-09-28

Pietinėje Vokietijos Tiuringijos žemės dalyje yra įsikūrusi Saalfeldo-Rudolstadto apskritis. Tai vieta, kuri gali būti įdomi ne tik Lietuvos turistams, bet ir žmonėms, norintiems čia turėti verslo reikalų.

Ši apskritis, kurioje gyvena daugiau kaip 100 000 žmonių, įsikūrusi prie Saale upės, istorinio Vokietijos Rennsteig kelio per Tiuringijos miškus ir Frankonijos kalnus. Ši perėja senovėje žymėjo ribą tarp Tiuringijos grafystės ir Saksonijos kunigaikštystės. Amatai, verslas, turizmas, ir kultūra čia turi ilgas tradicijas ir iki dabar lemia čionykščių žmonių  gyvenimą. Tuo pat metu šis regionas yra patrauklus inovacijomis savo veiklą grindžiančioms globalioms įmonėms, turinčioms daug naudos iš kvalifikuotos Saalfeldo-Rudolstadto darbo jėgos, parengiamos puikiai dirbančių vietinių mokyklų.
Regione veikia 24 modernios pradinės mokyklos, 13 pagrindinių mokyklų, keturios gimnazijos, trys aukštesniosios mokyklos, esama čia ir įvairių privačių mokyklų. Aukštas čia ir sveikatos apsaugos bei reabilitacijos paslaugų lygis.
Aukštosios technologijos ir tradicijos persipynusios apskrityje. Apskritis yra vienodai patraukli ir kaip vieta gyventi, ir kaip regionas praleisti atostogoms. Čia esama patrauklių viešbučių bei muziejų. Šis regionas – tai garsaus vokiečių poeto Fridricho Šilerio numylėtos vietos, čia ras kuo pasidžiaugti kultūros mylėtojai. O puikus kraštovaizdis leidžia surasti puikių turistinių maršrutų ir vietų sportuoti.
„Gyventi ir dirbti, kad kiti gerai praleistų atostogas“, - toks šios apskrities lozungas.
Savo dabartines ribas Saalfeldo-Rudolstadto apskritis įgijo 1994 metais, po administracinės reformos. Bet paties krašto istorija siekia daugiau kaip 1 000 metų. Regiono miestai jau XIII amžiuje buvo ūkio centrai tarp Saale upės ir Frankonijos miškų.
Dabar kraštas pasižymi puikiai išplėtotu kelių tinklu. Valstybinės reikšmės keliai B 85, B 88, B 89 ir B 281 jungia apskritį su A 4, A 9 ir A79 greitkeliais – garsiaisiais Vokietijos autobanais. Kelių jungtis tarp dviejų Vokietijos didmiesčių, Berlyno ir Miuncheno, kerta regioną. Iš čia lengva pasiekti Erfurto oro uostą, o netoli Rudolstadto miesto yra nedidelis vietinis oro uostas, kuriame gali leistis orlaiviai, sveriantys iki 7,5 tonos.
Apskrityje veikia įmonės, kurios gamina medicinos techniką, elektrotechniką bei elektroniką, maisto produktus, mašinas ir stakles, čia veikia plieno ir chemijos pramonės įmonės, savo produkciją gamina stiklo ir porceliano įmonės. 2010 metais apskrityje veikiančių įmonių bendra apyvarta buvo didesnė nei 1,8 milijardo eurų, tuo požiūriu apskritis buvo pirmaujančiose pozicijose tarp 23-jų Tiuringijos žemės apskričių ir atskiro administracinio vieneto statusą turinčių miestų. Inovatyvūs apskrityje pagaminti produktai turi paklausą visame pasaulyje -  Saalfeldo-Rudolstadto apskrities įmonių eksportas 2010 metais siekė net 762 milijonus eurų.
Apskritis suinteresuota, kad jaunos įmonės plėtotų aukštosiomis technologijomis paremtus verslus. Čia veikia verslo inkubatorius, padedantis pradėti veiklą naujomis įmonėms, apskrityje mokslinius tyrimus vykdo Tiuringijos tekstilės ir sintetinių medžiagų tyrimo institutas TITK. Įmonės palaiko glaudžius kontaktus su Ilmenau, Jenoje ir Erfurte veikiančiomis aukštosiomis mokyklomis ir universitetais.
Regionas siekia didinti atsinaujinančios energijos naudojimą, tokiu būdu taupydamas lėšas ir stiprindamas krašto ekonomiką. Čia plėtojami projektai, kai pastatų šildymui naudojama žemės gelmių šiluma bei saulės energija.
Regione veikia daugiau kaip 200 žemės ūkio įmonių, kurios dirba 33 700 hektarus žemės. Žemdirbiai čia dirba remdamiesi griežtais gamtosaugos reikalavimais, auginamos kultūros, kurios skirtos ne tik maisto produktams, bet energijos šaltiniams. Regione taip pat yra apie 2 400 amatininkų įmonėlių.

1. Apskrityje veikia įmonės, kurios gamina medicinos techniką, elektrotechniką bei elektroniką, maisto produktus, mašinas ir stakles, čia veikia plieno ir chemijos pramonės įmonės, savo produkciją gamina
stiklo ir porceliano įmonės.
2. 2010 metais apskrityje veikiančių įmonių bendra apyvarta buvo didesnė nei 1,8 milijardo eurų, tuo požiūriu apskritis buvo pirmaujančiose pozicijose tarp 23-jų Tiuringijos žemės apskričių ir atskiro administracinio vieneto statusą turinčių miestų.
3. Inovatyvūs apskrityje pagaminti produktai turi paklausą visame pasaulyje -  Saalfeldo-Rudolstadto apskrities įmonių eksportas 2010 metais siekė net 762 milijonus eurų.
4. Sritis kviečia verslo partnerius bendradarbiavimui ir turistus maloniam poilsiui.

Andrea Wende merė
Ernst-ThŠlmann-Stra§e 19, 07333 Unterwellenborn
Tel. 0 36 7167310, Faks. 0 36 71673149
a.wende@gemeinde-unterwellenborn.thueringen.de
www.unterwellenborn.deĮ pradžią Į pradžią Į viršų Į viršų Atgal Atgal
Atnaujinta: 2021 01 15 
Kontaktai: tel. (37) 311 539, faks. (37) 311 539, Kaunas. El.paštas
©2005-2020. JUMSINFO. Visos teisės saugomos. Born in IdeaTurinio valdymo sistema OptimalSite