Visa verslo informacija Kauno miestui -
LT LT EN EN
Jums
PRADŽIA APIE MUS STRAIPSNIAI SPAUSTUVĖ KAUNE PARDAVIMŲ MOKYMAI INDUSTRY TOP LITHUANIA
PAIEŠKA
Įmonės pavadinimas:  
Paieškos žodis:
 
Detali paieška Detali paieška
 
Statyba straipsniai
Daugiau Daugiau   
AUTO GROŽIS POILSIS IR LAISVALAIKIS KITOS PASLAUGOS SVEIKATA STATYBA TECHNIKA INFO AGRO KAUNO NAUJIENOS DARBAS

Spausdinti Spausdinti

Saugumui požeminėse aikštelėse – griežtesni reikalavimai

   2020-03-24

Vis daugėjant požeminių automobilių stovėjimo aikštelių, specialistai pataria dar projektavimo stadijoje pasirūpinti, kaip ateityje jose būtų galima išvengti net ir skaudžių nelaimių. Viena tokių priemonių yra toksinių dujų aptikimo sistema, tačiau pabrėžiama, kad ją reikia ir tinkamai suprojektuoti, ir įrengti, nes šiai sistemai galioja griežti ES reikalavimai. 

 

 

Uždarose požeminėse aikštelėse, kurios dabar įrengiamos kone po visais naujai statomais daugiabučiais namais ar biurų pastatais, eksploatuojant automobilius išsiskiria sveikatai pavojingos toksinės dujos: anglies monoksidas (CO), azoto dioksidas (NO2), azoto monoksidas ir benzino garai. Visi šie cheminiai junginiai įkvėpti, susigėrę ar patekę pro odą sukelia įvairaus laipsnio pažeidimus – nuo nedidelio sudirginimo iki mirties.

 

Skirtingose situacijose yra leidžiamas kontaktas su tokiomis medžiagomis, garantuojant žmonių saugumą, kai poveikio dydis (vidutinė koncentracija ir trukmė) neviršija saugaus lygio. Leidžiamo poveikio dydį nustato higienos norma HN 23:2011.

 

Toksinio poveikio dujų koncentracija yra matuojama dalelių kiekiu milijonui aplinkos dalelių (ppm), kai matuojama dujų koncentracija tūryje.

 

Iki šiol daugelyje požeminių aikštelių buvo įprasta praktika CO aptikimui naudoti bet kokią nesertifikuotą įrangą. Tuo labiau, kad šių sistemų priėmimas eksploatacijai būdavo labiau formalumas nei rimtas patikrinimas.

 

 

Tačiau Europos Sąjungoje įsigaliojo naujas standartas EN50545-1 (Elektriniai aparatai nuodingosioms ir degiosioms dujoms aptikti ir matuoti automobilių stovėjimo aikštelėse ir tuneliuose). Standarte numatyti daug griežtesni reikalavimai CO ir NO2 aptikimo įrangai, naudojamai automobilių parkinguose.

 

Tuo pačiu sugriežtėjo šių sistemų priėmimo eksploatacijai tvarka, pradedama paisyti higienos normose (HN 23:2011) numatytų ribinių dydžių, reikalaujama, kad būtų matuojamos ne momentinės, o ilgalaikio poveikio vertės. Tuo pačiu tapo svarbi galimybė matavimo pulte keisti nustatytas koncentracijos ribas nedideliais žingsniais, kas neįmanoma su nesertifikuota įranga.

 

Įvertinus visas šias aplinkybes, akivaizdu, jog rengiant projektinę dokumentaciją projektuotojams tenka atsakomybė tinkamai parinkti CO, NO2 ir benzino garų aptikimo įrangos technines specifikacijas ir detektorių montavimo vietas.

 

Specialistai pataria, kokių esminių reikalavimų laikytis planuojant detektorių išdėstymo vietas. Vienas jų – detektorius įrengti „nosies“ aukštyje (1,5-1,6 m), o ne ant lubų. Be to, detektorių nereikėtų įrengti vietose, kur intensyvus oro judėjimas, pavyzdžiui, prie atvirų langų ar ventiliacijos angų, pravažiavimų, nes CO ten nesikaupia, o greitai išvėdinama.

 

Bendrovės „RG sauga“ specialistai siūlo diegti tik sertifikuotas dujų nuotėkio aptikimo sistemas – tokias kaip MULTISCAN++PK. „Siekiame, kad projektavimo metu parenkami gaminiai būtų įtraukti į Lietuvos matavimo priemonių registrą, nes tik tokiu atveju juos galima tinkamai eksploatuoti, atlikti periodinę metrologinę patikrą. Rengiant projektą visada konsultuojamės su sertifikuotos įrangos tiekėjais, taip galime klientams pasiūlyti pažangiausius sprendimus“, – teigė „RG sauga“ specialistai.

 

 

 

UAB „RG SAUGA“

Jonavos g. 260, Kaunas

Tel.: +370 673 83801, +370 612 63788

El. p. info@rgsauga.lt

www.rgsauga.lt

 Į pradžią Į pradžią Į viršų Į viršų Atgal Atgal
Atnaujinta: 2021 01 22 
Kontaktai: tel. (37) 311 539, faks. (37) 311 539, Kaunas. El.paštas
©2005-2020. JUMSINFO. Visos teisės saugomos. Born in IdeaTurinio valdymo sistema OptimalSite