Visa verslo informacija Kauno miestui -
LT LT EN EN
Jums
PRADŽIA APIE MUS STRAIPSNIAI SPAUSTUVĖ KAUNE PARDAVIMŲ MOKYMAI INDUSTRY TOP LITHUANIA
PAIEŠKA
Įmonės pavadinimas:  
Paieškos žodis:
 
Detali paieška Detali paieška
 
Statyba straipsniai
Daugiau Daugiau   
AUTO GROŽIS POILSIS IR LAISVALAIKIS KITOS PASLAUGOS SVEIKATA STATYBA TECHNIKA INFO AGRO KAUNO NAUJIENOS DARBAS

Spausdinti Spausdinti

Sausasis ledas: nuvalyti senus dažus, purvą ar riebalus dar niekada nebuvo taip paprasta

   2016-04-07

Suskubus atnaujinti išblukusius, nusidėvėjusius ar purvinus paviršius įprastomis abrazyvinėmis priemonėmis tenka sugaišti daug laiko ir pastangų. Tačiau nuvalyti seną dažų, lako sluoksnį, suodžius, riebalų sankaupas, dumblius ar purvą ypač paprasta su sausuoju ledu.
Sausasis ledas yra itin veiksminga valymo priemonė, nes susilietęs su paviršiumi išgaruoja, o valymo vietoje nelieka drėgmės, tik atšokęs purvas, dažai ar kiti nešvarumai. Dėl šios priežasties valyti galima ne tik medį, metalą, plastiką, bet ir elektros instaliacijas, laidus ar kitas sunkiai prieinamas vietas. „Sausasis ledas išgaunamas - 80 °C temperatūroje, todėl srautinio valymo metu paviršių veikia didelė greičio ir šalčio jėga. Dalelių virsmo į garus metu vyksta tarsi terminis „sprogimas“, kurio metu atplėšiami visi nešvarumai“, – veikimo principą paaiškina vienintelės sausąjį ledą Lietuvoje gaminančios įmonės „Gaschema“ specialistas Šarūnas Stankevičius.
Efektyvus būdas atnaujinti medinius paviršius
Atnaujinant paviršius įprastomis abrazyvinėmis priemonėmis ne tik sugaištama daug laiko, bet ir neretai subraižomos medinės lentos, lieka nenuvalytų dažų. Tuo tarpu kriogeninio valymo metu (veikiant dideliam šalčiui) paviršius atnaujinamas visiškai jo nepažeidžiant. „Su sausuoju ledu mediniai paviršiai nuvalomi ne tik greičiau, bet ir kokybiškiau: nuvalius dažus, lieka natūralus medžio paviršius, kurį galima tą pačią minutę dengti apsaugine danga ar dažais“, - pasakoja Š. Stankevičius. Valymo metu lengvai pasiekiami net patys mažiausi plyšeliai, todėl švariai nuvalomi mediniai ornamentai, langų rėmai ar smulkios medžio vagelės, kurių nepavyksta pasiekti įprastu šlifavimo būdu. Valymas sausuoju ledu tiesiog nepakeičiamas tais atvejais, kai reikia nuvalyti apdegusį ar kitaip pažeistą medinį paviršių. Ši technologija taip pat puikiai tinka ant įvairių paviršių susidariusiam pelėsiui naikinti.
Nauja technologija patraukli maisto pramonės įstaigoms
Sausasis ledas - tai kietos būsenos anglies dioksidas, t.y. natūralus, aplinkai nekenksmingas produktas, kuris garuodamas nepalieka jokių atliekų, o šaldo dvigubai smarkiau nei paprastas ledas. Sausasis ledas yra bekvapis, beskonis, nedegus ir nenuodingas. Dėl šių savybių sausasis ledas labai tinka valyti maisto pramonės ar maitinimo įmonių įrangą. „Sausas ledas puikiausiai nuvalo įsisenėjusius, įvairiais teršalais padengtus paviršius ir neturi jokio kenksmingo poveikio. Juk tai natūrali medžiaga, kurios esama daugelyje maisto produktų“, - pasakoja Šarūnas Stankevičius. Po valymo sausu ledu ant įrengimų nelieka jokių teršalų. Valyti įrangą galima jos neišardžius, toje vietoje, kur ji yra sumontuota. Nepakeičiama ši technologija ir tose vietose, kur prie valomų paviršių sunku prieiti, taip pat ten, kur kenksmingas gali būti vandens poveikis, pavyzdžiui, valant įvairią elektros ar elektronikos įrangą.
Kiek reikės sausojo ledo ir kaip jis naudojamas?
„Gaschema“ - vienintelė sausojo ledo gamintoja Lietuvoje, tiekianti sausąjį ledą į bet kurį Lietuvos regioną. Sausasis ledas pristatomas specialiuose izoterminiuose konteineriuose, kurių viduje išsilaiko žema temperatūra. Kiek reikės sausojo ledo konkretaus paviršiaus valymui, pasakyti gali tik tai įvertinęs specialistas. Pasak Š. Stankevičiaus, valymo ir atnaujinimo darbus nesunkiai gali atlikti ir patys namų, sodybų šeimininkai. Tam reikalinga speciali įranga, kurią galima išsinuomoti. Šiuo metu „Gaschema“ prekiauja ir nuomoja naujų modelių Danijos kompanijos „IceTech“ sausojo ledo valymo įrangą. Tai „Elite 20“, „Extreme 40“ įrangos modeliai, pritaikyti skirtingų paviršių valymui.
Kur dar naudojamas sausasis ledas?
Paviršių valymas toli gražu nėra vienintelis sausojo ledo pritaikymo būdas. Jis taip pat gali būti naudojamas norint atšaldyti transportuojamus maisto produktus, vaistus ir kitus gaminius, kurie turi būti atvėsinti arba užšaldyti transportavimo metu. Sausasis ledas dėl savo savybių taip pat naudojamas sukurti specialiesiems efektams įvairių pasirodymų bei vakarėlių metu, sukuriant intensyvų rūko efektą. Pavyzdžiui, įmetus apie pustrečio kilogramo sausojo ledo į 15-20 litrų karšto vandens, galima penkioms-dešimčiai minučių sukurti labai tiršto rūko efektą.

Šarūnas Stankevičius
AB „ACHEMA“ filialo „Gaschema“
paviršių valymo sausuoju ledu
specialistas
+370 349 56227, +370 682 47137
Jonalaukio k., Ruklos sen. Jonavos r.
s.stankevicius@gaschema.lt
info@gaschema.lt
www.gaschema.lt

Į pradžią Į pradžią Į viršų Į viršų Atgal Atgal
Atnaujinta: 2020 09 25 
Kontaktai: tel. (37) 311 539, faks. (37) 311 539, Kaunas. El.paštas
©2005-2020. JUMSINFO. Visos teisės saugomos. Born in IdeaTurinio valdymo sistema OptimalSite