Visa verslo informacija Kauno miestui -
LT LT EN EN
Jums
PRADŽIA APIE MUS STRAIPSNIAI SPAUSTUVĖ KAUNE PARDAVIMŲ MOKYMAI INDUSTRY TOP LITHUANIA
PAIEŠKA
Įmonės pavadinimas:  
Paieškos žodis:
 
Detali paieška Detali paieška
 
Statyba straipsniai
Daugiau Daugiau   
AUTO GROŽIS POILSIS IR LAISVALAIKIS KITOS PASLAUGOS SVEIKATA STATYBA TECHNIKA INFO AGRO KAUNO NAUJIENOS DARBAS

Spausdinti Spausdinti

Senas geras butas – ne katė maiše

   2005-08-09

Geras senesnės statybos butas už naują pranašesnis tuo, kad jo silpnos vietos jau gerai matyti. Todėl tokie butai Kaune ne mažiau paklausūs nei nauji, o kainuoja pigiau. Tokio būsto kokybė irgi gali būti geresnė, nei naujo buto. Bet rasti tokį būstą Kaune nelengva – nekilnojamojo turto agentūros netgi teikia paieškos paslaugas. 
Net nekilnojamojo turto specialistai nesiryžta nurodyti ištisų Kauno rajonų arba mažesnių miesto masyvų, kuriuose susitelkę geresnės kokybės butai. Čia kalbame ne apie tipinio planavimo ar remonto butus, o apie būstą, kurį norėtų įsigyti taupesnis ar miesto šurmulį mėgstantis įmonės vadovas ar aukštesnės kvalifikacijos specialistas.

Geresni butai, be centro ir Senamiesčio, kartais susispietę į nedideles saleles kur kors prie Klinikų ar Taikos prospekte, vadinamajame “Bermudų trikampyje”, Žaliakalnyje ar Studentų gatvės rajone. Bet aiškių dėsningumų teritoriniu požiūriu nėra. Tarkim, Šilainiai: juose butai tradiciškai apie 10 proc. pigesni, nei analogiški Kalniečiuose ar Eiguliuose. Bet taip tiktų kalbėti apie tą gyvenamojo rajono dalį, kuri yra arčiau “Maximos” – ji statyta seniau. Bet ir čia kaina priklauso nuo konkretaus namo, nes, žiūrėk, kur nors tarp senesnių iškilęs naujesnis pastatas, statytas kartu su Šilainių dalimi, esančia arčiau 2-osios klinikinės ligoninės.
Ganėtinai naujų mūrinių namų salelių esama ir ne kaip vertinamoje Dainavoje. Šiame rajone daugumos butų kaina gerokai mažesnė, nes jie senesni nei 30 metų, bankai jiems pirkti neduoda paskolos. Bet ir ten, V.Krėvės prospekte, už “Saulėtekio”, esama keleto prieš gerą dešimtmetį statytų mūrinių namų.   
Butą suremontuosi, kaimynų - neperdirbsi
Dažnai butų kaina priklauso nuo name gyvenančių žmonių. Tai net nebūtinai turi būti senas kooperatinis namas, kartais pasitaiko, kad puikiai tvarkomasi name, kuriame visai nėra bendrijos. Natūralu, kad buto kaina tokiame name iš karto šokteli kokiais 20  procentų. 20-30 procentų kilsteli kaina ten, kur yra autonominis šildymas.
“Baltų prospekte esame pardavę 2 kambarių 54 kvadratinių metrų butą už 110 tūkst. litų, - prisiminė Eglė Kaušinienė, vienos iš Kauno nekilnojamojo turto agentūrų gyvenamojo departamento vadovė. -  Tikrai stebėjomės, kad žmonės tiek sukišo pinigų gerindami nedidelį butą blokiniame name. Visiškai siuolaikiškai suremontuotas, su moderniais virtuvės baldais. Tokio tikrai reikia paieškoti.”
Tokių butų, pašnekovės teigimu, pasitaiko Eiguliuose ar Kalniečiuose. Jeigu namai mūriniai, nedidelių, 2-3 kambarių butų kaina siekia ir kartais viršija 2 tūkst. litų už kvadratinį metrą.
Vis dėlto Vilnius kol kas tuo požiūriu neprilygsta Kaunui: prestižinių butų paklausos mūsų mieste dar nėra, o didesnių butų kvadratinio metro kaina mažesnė. Blokiniuose namuose ji šiuo metu svyruoja apie 1500 litų – vėlgi čia eina kalba apie geresnius butus geresniuose rajonuose.
Aišku, geresnėse centro ir Senamiesčio vietose, tvarkingesniuose namuose, kaina siekia ir 4 tūkst. litų už kvadratinį metrą. Bet tokios kainos tikrai ne visur. Štai 136 kvadratinių metrų butą sename mūriniame name aukštomis lubomis K. Donelaičio gatvėje nekilnojamojo turto agentūra pardavinėja po 2100 litų už kvadratinį metrą.   
Kainų bangos - neprognozuojamos
Nekilnojamojo turto žinovai sako, kad būsto rinka Kaune šiuo metu įsiaudrinusi, čia kartais kyla panašios bangos kaip akcijų biržoje. Pakanka straipsnio kokiame nors laikraštyje, kad butai brangs. Kainos tuoj pat šokteli, o ką tik norėję parduoti butus pardavėjai atsisako tos minties ir žada palaukti dar geresnių kainų.  
Kainos, pernai kilusios iki įstojimo į Europos Sąjungą, paskui stabtelėjo. Štilis vyravo iki pat sausio vidurio. Pasak Eglės Kaušinienės, antroje sausio pusėje Kauno būsto rinka vėl ėmė rodyti aktyvumo ženklus. Visgi specialistė nesiėmė prognozuoti ateities, patirtis parodė, kad reikia tiesiog palaukti ir pažiūrėti, kas bus.         
Kauno dar laukia tokio pobūdžio problema, kokia jau ištiko Vilnių: nauji butai sostinėje išgraibstomi dar nepastačius namo. Esant tokiai situacijai nedaug statybos įmonių skiria būstų kokybei tiek dėmesio, kiek norėtų pirkėjai. Kai su tokia didelės paklausos padiktuota kokybe susidurs kauniečiai, jie dar ne kartą prisimins galimybę nusipirkti butą senuose geruose kvartaluose.

JUMS redakcija

Į pradžią Į pradžią Į viršų Į viršų Atgal Atgal
Atnaujinta: 2020 09 30 
Kontaktai: tel. (37) 311 539, faks. (37) 311 539, Kaunas. El.paštas
©2005-2020. JUMSINFO. Visos teisės saugomos. Born in IdeaTurinio valdymo sistema OptimalSite